انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

راه اندازی یک کافی نت
در محل كار ما دو كامپيوتر وجود دارد و هر دو هم به اينترنت نياز دارند چگونه
مي توان با استفاده از يك مودم و خط تلفن و يك اكانت اينترنت هر دو آنها در آن واحد از اينترنت استفاده كنند؟    
• من مي خواهم با يكي از دوستانم كه در يك ساختمان هستيم گيم بازي كنيم.آنها در طبقه پنجم و ما در طبقه اول هستيم . به چه طريق مي توانيم اين كار را انجام دهيم . بخصوص اينكه مي خواهيم در بعضي از مواقع فايل هايي را از كامپيوتر همديگر كپي كنيم؟
اين دو سوال اساس مقاله اين شماره مي باشند.در اين مقاله بدون آنكه به بحث فني وارد شويم موارد مورد نياز و كار هايي كه بايد انجام دهيد را ارائه خواهيم كرد.

مواد مورد نياز
•    كارت شبكه PCI، يك عدد براي هر كامپيوتر. قيمت هر كارت شبكه در حدود 8 تا 10 هزار تومان مي باشد.     

 
شكل 1 : كارت شبكه PCI
•    كابل شبكه CAT5 به متراژ مورد نياز . هر متر كابل در حدود 130 تومان
مي باشد.

 
شكل 2 :
كابل شبكه CAT5
•    سوكت شبكه ( سرسيم ) از نوع RJ45 ، حداقل 2 عدد. هر عدد 200 ريال .

 
شكل3 :
سر سيم از نوع RJ45
به اشتراك گذاشتن اينترنت و راه اندازي يك شبكه كامپيوتري كوچك
براي راه اندازي يك شبكه كامپيوتري با بيش از دو كامپيوتر شما به يك دستگاه HUB و كابل هاي شبكه ( براي اتصال هر كامپيوتر به هاب ) نياز داريد اما براي اتصال دو كامپيوتر به هم نيازي به هاب نيست و شما مي توانيد با استفاده از يك كابل خاص به نام كابل Cross ( كه روش ساخت آن با كابل هايي معمولي شبكه كمي تفاوت دارد) دو كامپيوتر را به وصل كنيد .
 
شكل 4 : تصويري از يك HUB
• ساخت كابل     Cross :    
براي ساخت كابل Cross ، به 2 عدد سوكت و چند متر كابل شبكه نياز داريد .
كابل هاي آماده 3 و 5 متري از نوع Cross را مي توانيد از فروشگاه هاي تجهيزات شبكه تهيه نماييد . براي متراژهاي بيشتر نيز مي توانيد با استفاده از دستورالعمل زير آن را بسازيد و يا از فروشگاه هاي تجهيزات شبكه بخواهيد آن را به سفارش شما بسازند .

 
شكل 5 : نمونه اي از يك كابل
Cross آماده    

ترتيب رشته سيم ها براي كابل    
Cross كمي با كابل شبكه معمولي متفاوت است و مطابق با جدول 1 مي باشد. توجه داشته باشيد كه ترتيب رشته ها براي حالتي كه زبانه سوكت به سمت پايين و محل ورود رشته سيم ها در روبرو قرار دارد مي باشد.
سوكت اول
سوكت دوم
قهوه اي ـ سفيد قهوه اي
قهوه اي ـ سفيد قهوه اي
سبز ـ سفيد آبي
نارنجي ـ سفيد آبي
آبي ـ سفيد سبز
آبي ـ سفيد نارنجي
نارنجي ـ سفيد نارنجي
سبز ـ سفيد سبز

جدول 1

 
شكل 6 :
تصوير سمت راست سوكت اول و تصوير سمت چپ سوكت دوم
سعي كنيد رشته سيم ها تا انتها به داخل سوكت فرو رفته باشد سپس بوسيله آچار مخصوص همين كار آن را پرس كنيد( البته مي توانيد بوسيله دم باريك ، يكي يكي زبانه فلزي روي سوكت را بااحتياط طوري فشار داد كه زبانه ها فر رود. اما اينكار فقط در مواقعي كه آچار مخصوص در دسترس وجود نداشته باشد پيشنهاد مي گردد).

 
شكل 7 :
آچار شبكه

 
شكل 8 :
نماي نزديك از سوكت و زبانه هاي فلزي روي آن    
بعد از ساخت كابل كراس نوبت به تنظيمات نرم افزاري است     .

• نصب كارت شبكه    
كارت هاي شبكه را بر روي هر دو دستگاه نصب و درايور هاي آنها نيز نصب نماييد.
كابل كراس را به هر دو دستگاه وصل كنيد. با اين عمل آيكون كارت شبكه مطابق شكل 9 نمايان مي شود.    
در صورتيكه به هر دليلي كابل اشكال داشته باشد و يا به كامپيوتر دوم وصل نباشد بر روي آيكون شبكه علامت ضربدر نمايش داده مي شود.

 
شكل 9
• تنظيمات نرم افزاري     :
براي اين روش حتما بايد ويندوز يكي از دستگاه ها XP باشد و مودم نيز بر روي آ ن نصب شده باشد.    


بر روي ويندوز     
XP يك Dialup Connection بسازيد. بعد ساخت بر روي آن دوبار كليلك كنيد تا باز شود.     
بر روي Properties كليك و گزينه Advanced را انتخاب نماييد. مطابق شكل 10 در بخش Internet Connection Sharing گزينه هاي اول و سوم را تيك بزنيد و سپس Ok كنيد .

 
شكل 10

بعد از كمي مكث سيستم آماده اتصال به اينترنت مي شود.    درصورتيكه به اينترنت وصل شويد كامپيوتر دوم بدون نياز به هيچ تنظيمي مي تواند از اينترنت استفاده كند.
راه اندازي گيم نت كوچك و به اشتراك گذاشتن فايل
هنگامي كه شما بتوانيد به هر طريقي ( چه از طريق كابل Cross و چه از طريق هاب و سويچ ) شبكه راه اندازي كنيد به راحتي خواهيد توانست اينترنت ، پوشه ،درايو ، پرينتر و .... را بين دو يا چند كامپيوتر به اشتراك بگذاريد.براي به اشتراگ گذاشتن فايل و آماده سازي بستر براي بازي هاي تحت شبكه بين دو كامپيوتر بايد از كابل ساخته شده در قسمت قبل استفاده كنيدبراي بر قرار شدن ارتباط بين دو كامپيوتر 2 راه حل وجود دارد :


اول اينكه بطور دستي به هر يك از كارت شبكه ها يك IP بدهيم و راه دوم اينكه مطابق روش قبل ازInternet Connection Sharing استفاده كنيم كه به اين ترتيب سيستم بطور اتوماتيك به كامپيوتر يك IP مي دهد. راحت ترين راه همان استفاده از Internet Connection Sharing است زيرا نه نياز به تنظيمات خاص دارد و مهم تر اينكه در روش دستي نمي توان اينترنت را به اشتراك گذاشت.
امابه دليل اينكه در قسمت قبل روش Internet Connection Sharing كفته شد در اين بخش به روش تخصيص آيپي به روش دستي مي پردازيم.    
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

  دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه