انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

بررسی اوليه ويژوال استوديو 2005  ( بخش اول )
شركت مايكروسافت در هفتم نوامبر 2005 ، نسخه نهائی دات نت 2 ( شامل ASP.NET 2.0 ) ، ويژوال استوديو 2005 و SQL Server 2005  را معرفی نمود . تمامی محصولات فوق بگونه ای طراحی شده اند تا بتوانند در كنار نسخه های قبلی فعاليت و امكانات خود را در اختيار  پياده كنندگان نرم افزار  قرار دهند . مثلا" می توان بر روی يك ماشين نسخه های ASP.NET 1.x و يا ASP.NET 2.0 را نصب و از امكانات هر يك از آنان متناسب با شرايط موجود استفاده نمود .  
قبل از هر چيز با فريمورك دات نت ( نسخه 2 ) بيشتر آشنا شويم .

فريمورك دات نت ( نسخه 2 )
فريمورك دات نت ( نسخه 2 ) ، نسخه ای جديد از يك محيط برنامه نويسی شی گراء را ارائه می نمايد كه با استفاده از آن می توان طيف گسترده ای از انواع نرم افزارها را پياده سازی نمود :
•    برنامه های سنتی با اينترفيس های خط دستوری ( CLI )
•    برنامه هائی با رابط كاربر گرافيكی ( GUI )
•    برنامه های وب
•    سرويس های وب
كتابخانه كلاس های پايه ( BCL ) در فريمورك دات نت ( نسخه 2 ) ، دارای نقشی كليدی و محوری است كه ضمن حمايت از نسخه های قبلی ، با ارائه كلاس های جديد امكان انجام عمليات متداول برنامه نويسی را بيش از گذشته آسان می نمايد :
•    مديريت رشته ها
•    جمع آوری داده
•    ارتباط با بانك های اطلاعاتی
•    دستيابی به فايل
علاوه بر موارد فوق ،  كتابحانه كلاس های دات نت با بهبود و  ارتقاء تعدادی زيادی از namespace ها ، تغييرات محسوسی را در خصوص پياده سازی انواع نرم افزار باعث شده است :
•    ADO.NET 2.0 : شامل كلاس های لازم برای دستيابی داده
•    System.Xml 2.0 : شامل كلاس های لازم به منظور انجام عمليات متفاوت بر روی اسناد XMl نظير خواندن ، نوشتن ، پردازش و تبديل اسناد
•    Windows Form 2.0 : شامل كلاس های لازم به منظور پياده سازی برنامه هآی سرويس گيرنده ويندوز با رابط كاربر گرافيكی  
•    ASP.NET 2.0 : شامل كلاس های لازم به منظور ايجاد برنامه ها و سرويس های وب
SQL Server 2005
SQL Server 2005 ، با ارائه مجموعه ای از امكانات و پتانسيل های جديد ، توان عملياتی و بهره وری پياده كنندگان بانك های اطلاعاتی را بطرز كاملا" محسوسی افزايش می دهد . پياده كنندگان بانك های اطلاعاتی می توانند برنامه هائی قدرتمند با بهره گيری از تمامی ظرفيت  SQL Server  2005 پياده سازی نمايند . مثلا" می توان از كتابخانه كلاس های فريمورك دات نت و زبان های برنامه نويسی به منظور پياده سازی قابليت های جديد برروی سرويس دهنده استفاده نمود .
با بكارگيری CLR ، می توان stored procedure و triggers را با استفاده از زبان های مورد حمايت دات نت نظير VB و يا #C كد نمود . همچنين فريمورك دات نت ،‌ مجموعه ای از كلاس های سمت سرويس دهنده را كه دارای قابليت ها و پتانسيل های از قبل تعبيه شده گسترده ای می باشند ،‌ ارائه می نمايد .  
ائتلاف CLR و SQL Server 2005  ، مزايای زير را به دنبال دارد :
•    بهبود مدل برنامه نويسی : زبان های برنامه نويسی سازگار با فريمورك دات نت، بمراتب قدرتمند تر از Transact-SQL در موارد متفاوتی می باشند .
•    بهبود امنيت و ايمنی : كد مديريت يافته در محيط CLR اجراء و عمليات هاستينگ آن توسط database engine انجام می شود . بدين ترتيب اشياء بانك اطلاعاتی فريمورك دات نت نسبت به Stored procedure نسخه های قبلی SQL Server دارای ايمنی بيشتری می باشند .
•    نوع های تعريف شده توسط كاربر و aggregates : دو شی جديد بانك اطلاعاتی می باشند كه باعث بهبود ذخيره سازی و توان اعمال query در ارتباط با SQL Server می گردد. پتانسيل های فوق توسط هاستينگ CLR فعال می گردند .
•    محيط پياده سازی : پياده سازی بانك اطلاعاتی درون محيط پياده سازی وپژوال استوديو مجتمع و يكپارچه شده است و پياده كنندگان می توانند از ابزارهای مشابه به منظور پياده سازی و اشكال زدائی اشياء و اسكريپت ها استفاده نمايند .
•    كارآئی و قابليت توسعه : با توجه به اين كه كد مديريت يافته قبل از اجراء به native code ترجمه می گردد ، كارآئی برنامه ها بطرز محسوسی افزايش خواهد يافت .
ايجاد برنامه در ويژوال استوديو 2003 و 2005
ايجاد يك برنامه در ويژوال استوديو  2003 مستلزم انجام سه مرحله زير است :
•    ايجاد يك برنامه دات نت
•    ترجمه برنامه . ويژوال استوديو 2003 به صورت اتوماتيك صرفا" فايل هائی خاص ( دارای يك نوع خاص ) را ترجمه خواهد كرد . در چنين مواردی می بايست پياده كنندگان  اقدام به ترجمه ساير فايل ها  قبل از استقرار نهائی آنان بر روی سرويس دهنده وب نمايند .
•    استقرار برنامه بر روی سرويس دهنده وب
 در ويژوال استوديو 2005 ، ضرورتی ندارد كه تمامی فايل ها را درون يك اسمبلی ترجمه نمود .در چنين مواردی علاوه بر ترجمه اتوماتيك  فايل های aspx . ، فايل هائی ديگر با انشعاب cs . و يا Vb . نيز ترجمه خواهند شد . بدين ترتيب ايجاد و استقرار برنامه ها بر روی سرويس دهنده وب با سهولت بيشتری نسبت به گذشته انجام خواهد شد .
ايجاد تغييرات در ويژوال استوديو 2003 و 2005
در ويژوال استوديو 2003 ، در صورت نياز به اعمال تغييرات در يك برنامه می بايست تمامی پروژه را فعال و پس از اعمال تغييرات مورد نياز آن را مجددا" ترجمه و كد را بر روی سرويس دهنده قرار داد. در ويژوال استوديو 2005 ، می  توان صرفا" فايل هائی را كه لازم است بر روی آنان تغييراتی اعمال گردد را فعال و پس از اعمال تغييرات ، آنان را بر روی سرويس دهنده وب منتشر نمود ( بدون اين كه لازم باشد  آنان را مجددا" ترجمه نمائيم ).
________________________________________
ايجاد يك وب سايت توسط  ويژوال استوديو  2005 (بخش اول)
ويژوال استوديو دات نت نسخه 2005 ، يك محيط پيشرفته  به منظور طراحی وب سايت های پويا و يا برنامه های وب  را در اختيار پياده كنندگان قرار می دهد . به همراه ويژوال استوديو دات نت 2005 ، ابزار پياده سازی برنامه های وب كه از آن با نام VWD ( برگرفته از Visual Web Developer ) نيز نام برده می شود ارائه شده است . VWD ، مجموعه ای از ابزارها و برنامه های كمكی به منظور ايجاد وب سايت های مبتنی بر ASP.NET 2.0 را در اختيار پياده كنندگان قرار می دهد .  
در اين مقاله قصد داريم با نحوه ايجاد يك وب سايت با استفاده از امكانات ويژوال استوديو دات نت 2005 آشنا شويم . بدين منظور مراحل زير را دنبال نموده و پس از انجام هر مرحله نتايج را بررسی خواهيم كرد.
•    مرحله اول    : ايجاد يك وب سايت و صفحه جديد
•    مرحله دوم   : افزودن كنترل های سرويس دهنده به صفحه
•    مرحله سوم :  نوشتن روتين های پاسخگو در زمان بروز يك رويداد  ( Event handlers )
مرحله اول : ايجاد يك وب سايت و صفحه  جديد
برای ايجاد يك وب سايت در محيط ويژوال استوديو از گزينه های زير می توان با توجه به شرايط موجود استفاده نمود :
•    ايجاد يك وب سايت مبتنی بر سيستم فايل : اين نوع سايت ها ، صفحات و ساير فايل ها را در يك فولدر موجود بر روی سيستم محلی ذخيره می نمايند . در چنين مواردی ضرورتی به نصب IIS بر روی كامپيوتر محلی وجود نداشته و می توان از ASP.NET Development Server همراه با ويژوال استوديو دات نت استفاده نمود .
•    ايجاد يك وب سايت محلی با استفاده از امكانات ارائه شده توسط سرويس دهنده وب مايكروسافت ( IIS ) : در اين نوع سايت ها كه با فرض نصب IIS بر روی سيستم ايجاد خواهند شد ، تمامی فايل ها و صفحات در يك فولدر زير مجموعه و در مسير ريشه محل نصب IIS ( معمولا" \Inetpub\wwwroot \ )  ذخيره خواهند شد . پس از ايجاد وب سايت ، برای اجرای برنامه از آدرس http://localhost/yourFolderName/YourPage.aspx استفاده می گردد .
•    ايجاد يك وب سايت بر روی يك سرويس دهنده راه دور : اين نوع سايت ها بر روی يك سرويس دهنده از راه دور ايجاد خواهند شد  و می توان از طريق اينترنت و با استفاده از پروتكل FTP اقدام به ارسال فايل ( و يا دريافت فايل ) به وب سايت مورد نظر نمود .
ايجاد يك وب سايت جديد
در اين مقاله ايجاد يك وب سايت را با لحاظ كردن گزينه اول و انجام مراحل زير دنبال می نمائيم :
•     اجرای ويژوال استوديو دات نت
•    انتخاب گزينه Web site از طريق File |New  . در ادامه جعبه محاوره ای New Web Site  نمايش داده می شود .
•    در پنجره  Visual Studio installed templates ، گزينه  ASP.NET Web Site را انتخاب می نمائيم ( در زمان ايجاد يك وب سايت ،  از يك تمپليت استفاده می گردد . هر تمپليت برنامه وبی را ايجاد می نمايد كه شامل فايل ها و فولدرهای مختلفی است ) .
•    از طريق فيلد Location ، ( از طريق اين فيلد می بايست نوع وب سايت و مكان ذخيره فايل ها و صفحات وب سايت را مشخص نمود ) گزينه File System را انتخاب كرده و در ادامه نام فولدر محل ذخيره فايل ها و صفحات وب را تايپ می نمائيم ( مثلا" C:\Mywebsite  ) .
•    از ليست Language ، يكی از گزينه های # Visual Basic ، Visual C و يا  # Visual J   را انتخاب می نمائيم ( زبان برنامه نويسی انتخاب شده در اين مرحله به عنوان گزينه پيش فرض برای وب سايت در نظر گرفته خواهد شد . در يك  برنامه وب می توان از چندين زبان برنامه نويسی استفاده نمود و متناسب با شرايط موجود در زمان ايجاد هر صفحه زبان برنامه نويسی آن را انتخاب نمود )  .
•    انتخاب گزينه OK
شكل زير ، مراحل اشاره شده را نشان می دهد :
 
پس از انجام مراحل فوق ، فولدر محل استقرار فايل ها و يك صفحه جديد با نام Default.aspx ايجاد می گردد .پس از ايجاد صفحه فوق ، به صورت پيش فرض Source view نمايش داده می شود ( در Source view ، می توان عناصر html مربوط به صفحه را مشاهده نمود ) .
 
پس از ايجاد ساختار اصلی وب سايت ،‌ در ادامه می توان يك فرم وب جديد را متناسب با خواسته موجود ايجاد نمود .
ايجاد يك فرم وب جديد
پس از ايجاد يك وب سايت جديد ، ويژوال استوديو  يك صفحه ASP.NET ( صفحات فرم های وب ) را با نام Default.aspx ايجاد می نمايد. در صورت تمايل می توان صفحه فوق را به عنوان صفحه اصلی سايت در نظر گرفت . در ادامه با نحوه ايجاد يك صفحه وب جديد آشنا می شويم . بدين منظور مراحل زير را دنبال می نمائيم :
•    صفحه Default.aspx را غير فعال نمائيد ( close )
•    از طريق  Solution Explorer  ، بر روی وب سايت مورد نظر كليك سمت راست نموده و گزينه Add New Item را انتخاب نمائيد .
 
•    در پنجره Visual Studio installed templates  ، گزينه Web Form را انتخاب نمائيد .
•    در فيلد Name ، يك نام دلخواه برای صفحه وب را تايپ نمائيد  ( نظير FirstWebpage )
•    در ليست Language ، زبان برنامه نويسی مورد نظر خود را انتخاب نمائيد ( #Visual Basic , C و يا #J ) . توجه داشته باشيد با اين كه در زمان ايجاد وب سايت ، زبان پيش فرض برای وب سايت مشخص شده است ولی هر مرتبه كه يك صفحه و يا عنصر جديد ايجاد می گردد، می توان زبان پيش فرض انتخاب شده  را تغيير داد . همانگونه كه قبلا" نيز اشاره گرديد ، در يك وب سايت می توان از زبان های برنامه نويسی متفاوتی استفاده نمود .  
•    CheckBox مربوط به Place Code in Separate file را غير فعال نمائيد .( در اين مثال ، از يك فايل برای ذخيره كد ها و تگ های html استفاده شده است . در صورت تمايل می توان كد  صفحات ASP.NET را در يك صفحه و يا كلاس فايل جداگانه ذخيره نمود) .  انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه