انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

تاریخچه تلفن در ایران
ارتباط تلگرافی تهران – تبریز در سال 1240 برقرار شد و سال بعد نیز خط تلگراف تهران – گیلان شروع به کار کرد. برای نخستین بار ارتباط تلگرافی ایران با روسیه از طریق اتصال خط تهران – تبریز با شبکه تلگرافی روسیه در سال 1242 برقرار شد و امپراطور روسیه و پادشاه ایران ، تلگرافهای شادباشی مبادله کردند.
در سال 1252 اداره تلگراف پس از جدا شدن از وزارت علوم به وزارت تلگراف تبدیل شد.
درسال 1265 شمسی مصادف ب ا1886 میلادی ، برای اولین بار در ایران ، یک رشته سیم تلفن بین تهران و شاهزاده عبدالعظیم به طول 7/8 کیومتر توسط بوآتال بلژیکی که امتیاز راه آهن ری را داشت کشیده شد ولی در واقع مرحله دوم فن آوری مخابرات در تهران از سال 1268 شمسی یعنی 13 سال پس از ارتباط تلفنی بین دو ایستگاه ماشین دودی تهران و شهری آغاز شد. 
بانک نرم افزار
پس از بین کامرانیه (شمیران)  و عمارت  وزارت جنگ در تهران و سپس بین مقر ییلاقی شاه قاجار (سلطنت آباد  سابق) و عمارت  سلطنتی تهران ارتباط تلفنی دایر شد.

وزارت تلگراف
در سال 1287 شمسی با وزارت پست ادغام و به نام وزارت پست و تلگراف نامگذاری شد.در سال 1202 شمسی  قراردادی برای احداث خطوط تلفنی زیر زمینی با شرکت زیمنس  و هالسکه منعقد است وسه سال بعد درآبان ماه 1305 شمسی تلفن خودکار جدید بر روی 2300 رشته کابل در مرکز اکباتان آماده بهره برداری شد.
درسال 1308 شمسی امور تلفن نیز تحت نظر وزارت پست و تلگراف قرار گرفت و به نام وزارت پست و تلگراف  و تلفن نامگذاری شد.
مرکز تلفن اکباتان درسال 1216 شمسی به 6000 شماره تلفن رسید و دو سال بعد بهره برداری شد و در سال 1337 به 13 هزار شماره توسعه یافت.
خطوط تلفن جدید (کاربر) نیز پس از شهریور 1320 مورد بهره برداری قرار گرفت و ارتباط تلفنی بین تهران و سایر شهرها گسترش یافت و مراکز تلفنی  تهران یکی پس از دیگری تاسیس شد.

ارتباط بین شهری (راه دور)
در هر ارتباط بین شهری اپراتورها با گرفتن پیش شماره صفر و کد شهر مورد نظر و شماره مشترک مورد تقاضا میتوانند با مقصد مورد نظر خود تماس حاصل نمایند. بطور خلاصه هر مشترک برای دسترسی به مشترکین به شهری می بایست بطرق زیر عمل نمایند:
«گرفتن پیش شماره صفر + کد شهر یا شهرستان + شماره مشترک»
لازم به ذکر است با توجه  به مکانزاسیون ارتباط بین شهری کلیه مراحل ثبت شماره مشترک  شماره گیری ثبت زمان شروع و پایان ، مدت مکالمه و محاسبه مبلغ مکالمه توسط کامپیوتر محاسبه میگردد.
(حداقل مکالمه داخل کشور (5) پالس می باشد)

ارتباط بین الملل (خارجه)
در ارتباط بین الملل اپراتورها بایستی از پیش شماره دو صفر استفاده نموده و برای دسترسی به مقصد مورد نظر ابتدا پس از گرفتن عد دو صفر بایستی بلافاصله کد کشور مقصد و پس از آن کد ایالت یا شهر مورد درخواست سپس شهر یا شهرستان یا ناحیه ایکه مشترک مورد تقاضا قرار دارد را بگیرند تا بمقصد دسترسی یابند بطور خلاصه برای ارتباط بین الملل بایستی به طریق زیر عمل گردد.
پیش شماره دو صفر + کد کشور + کد ایالت یا شهر یا شهرستان یا ناحیه ایکه موردقاضاست + شماره مشترک

انواع ارتباطات
ارتباطات  توسط اپراتورها دربخش مورد تحلیل به دو روش مستقیم و غیر مستقیم صورت می پذیرد.
ارتباط مستقیم  یا همان ارتباط خودکار بین شهری اتوماتیک ارتباط توسط  TAS,FX در ارتباط خودکار بین شهری پس از کدگیری از طریق کانالهای STD با شهرستانهای مقصد ارتباط برقرار میگردد.
در ارتباط FX ارتباط اتوماتیکی است که جهت سهولت شماره گیری بوق  آزاد تلفن شهری شهرستان B را به شهرستان A بطور دو سیمه وصل شده و شهرستان A بدون کدگیری مشابه یک شهرستان B اقدام به شماره گیری می نماید. البته  مواردی نیز وجوددارد که ارتباطات دو طرفه بوده که در آنصورت از تجهیزات دو طرفه استفاده میگردد.
ارتباط TAS (Trunk access Set) یا دستگاه دستیابی به خطوط بین شهری که اپراتورها بدون گرفتن صفر اول قادر به شماره گیری بین شهری و بین الملل بوده و اپراتور بدون دریافت بوق آزاد شماره گیری مینماید و همواره برایش صفر آزاد میباشد. در این نوع از ارتباط اپراتور میتواند با اضافه کردن صفر با اپراتور شهرستان دیگر تماس برقرار مینماید.
ارتباط غیر مستقیم توسط کانالهای مانوئل ی ازنگ خور (دستی) و ترانزیت صورت می پذیرد.
ارتباط مانوئل یا Ring done (زنگ خور) که بصورت مخفف RD در بین اپراتورها معروف میباشد این نوع ارتباط ما بین دو نقطه دایر میگردد معمولاً طرفین مکالمات  ،اپراتورهای مخابراتی بوده که پس از ارسال علائم خبری توسط اپراتور مبداء نقطه مقابل  آگاه شده و مکالمات را با واسطه برقرار می نماید.
ارتباط ترانزیت بجهت اینکه بعضی از کشورها بصورت مستقیم قابل دستیابی نبوده  و معمولاً ارتباطات آن توسط کشور ثالثی صورت می پذیرد.

انواع مکالمات
1- شخص به شخص
2- هرکس
3- قبول پرداخت هزینه در مقصد توسط مخاطب
در ارتباط بین الملل چنانچه متقاضی مخاطب خود را در کشور مورد نظر مشخص نکرده و بگوید باهر شخص که به تلفن جواب دهد ، مکالمه هر کس خواهد  بود و مکالمه از لحاظ برقراری ارتباط محاسبه میگردد.
چنانچه متقاضی مایل باشد که با شخص بخصوصی در کشور مقصد مکالمه  نماید مکالمه را بصورت شخص به شخص نموده  و اپراتور می بایستی نام و مشخصات کامل مخاطب و در صورت داشتن داخلی مخاطب را در قبض ثبت نام نماید و بهای مکالمات شخص  به شخص بدلیل صرف وقت اشغال بیشتر از مکالمات هر کس خواهد بود.
در صورتی که متقاضی دو مبدا و اعلام نماید که مخاطبش در مقصد هزینه مکالمه  را تقبل خواهد نمود اپراتور پس از شماره گیری و گرفتن تائیدیه از مخاطب مبنی بر پذیرش هزینه از طرف وی پس از ثبت اطلاعات ارتباط را برقرار مینماید در صورتی  که مخاطب در مقصد  هزینه  را نپذیرد ارتباط قطع و مورد متقاضی اعلام  میگردد.

طریقه شماره گیری:
اپراتور می بایست در هنگام شماره گیری به نکات زیر توجه داشته باشند  تا علاوه بر صرفه  جوئی در وقت و اشغال بیمورد دستگاهها آسانتر به مقصد مورد نظر دسترسی یابند
اصول شماره گیری خطوط شهری مراکز تلفنی عبارت است از قطع و وصل نمودن دو رشته  خط برقرار شده بوسیله  نمره گیر دستگاه تلفن بدین نحو که توسط نمره گیر برای گرفتن  عدد یک یک بار و عدد 5 پنج بار دو رشته a,b به هم قطع و وصل میگردند. اصطلاحاً هر قطع  و وصل یک پالس یا پولز گفته می شود .پولز به دو قسمت نا مساوی 60 و 40 که بصورت مکانیکی  یا الکتریکی توسط نمره گیر ایجاد میگردد 60 ثانیه زمان وصل خط a,b و 40 میلی ثانیهع زمان قطع تعیین شده است.
الف: درهنگام شماره گیری بایستی حتماً شماره ها بدون وقفه و پشت سر هم گرفته  شود زیرا اگر بین شماره ها وقفه ایی ایجاد گردد حداکثر 3 تا 5 ثانیه دستگاههای ارتباطی مدار را قطع بوق اشغال را به گوشی ارسال میدارند زیرا بهای خطوط بین الملل زیاد بوده و نبایستی لحظه ای بدون استفاده از متقاضی باشد.
ب: به جهت اینکه در هنگام شماره گیری دچار شک و تردید و یا فراموشی درثبت شماره  مورد تقاضا نگشته و از بوجود آمدن هرگونه مغایرت آتی بین اداره حسابداری ، دفتر و اطلاعات ارسالی مراکز تلفنی جلوگیری بعمل آورده در ابتدا ورود متقاضی شماره  گیری گردد.
پ: حتماً قبل از شماره گیری درستی شماره مقصد را جویا شوید زیرا اگر به مشترکی در خارج اشتباهاً زنگ بزنید بهای مکالمه بحساب دفتر منظور خواهد شد.
بمحض اطلاعا از چنین مواردی سریعاً مکالمه را قطع و موضوع را به پیمانکار اطلاع داده و درقسمت گزارش مکالمه قبوض توضیح کامل را ثبت نمائید.
ت: صدای بوق زنگ خوردن به مشترک مقصد در بعضی کشورها با صدای بوق زنگ خوردن در ایران متفاوت است به محض شنیدن صدای زنگ خوردن به مشترک خارج بایستی حداکثر بین 20 الی 30 ثانیه صبر کرده که مشترک مورد تقاضا به تلفن پاسخ دهد درغیر اینصورت بایستی خط را سریعاً قطع کرده و بعداً مجدداً شماره گیری نماید.
ث: در هنگام شماره گیری گاهی ممکن است با نوار ضبط صوت که روی خط قرار دارد برخورد نمائید این نوار غالباً اطلاعیه یا خبری را حامل  میباشد که حاکی از اشغال بودن  خطوط و یا دستگاهها در اثر بالا بودن ترافیک بودئه واز مشترک خواسته میشود که خط را قطع کرده و پس از چند لحظه مجدداً شماره گیری بنماید و یا حاکی از اشتباه بودن شماره میباشد و یا حاکی ازاین موضوع میباشد که تعداد رقم از حد نصاب کمتر بوده یا در مورد قطع بودن یا تعویض شماره باشد. اپراتور بلافاصله که حداکثر نبایستی بیشتر از ده ثانیه باشد اقدام به قطع خط و ثبت چگونگی گزارش مکالمه بنماید.
ج: درصورتی که تقاضای گذاشتن پیام از تماس گیرندگان  توسط مشترک مقصد روی نوار خط مکالمه بود اپراتور باید بلافاصله متقاضی مبداء را در جریان پیام گذاشته و نظر او را نسبت به گذاشتن پیام یا نگهداشتن آن را جویا شود . در صورتی که متقاضی پیام بگذارد حداقل مکالمه سه دقیقه میباشد و برای محاسبه خواهد گردید و در صورت عدم تمایل وی در  گذاشتن پیام اپراتور در قسمت گزارش مکالمه قبض بین الملل موضوع عدم تمایل وی را ثبت و با اعلام نوار روی خط بود مکالمه مذکور را ابطال می نماید.

بهای مکالمات
با توجه به اینکه بهای مکالمات در کامپیوتر مخصوصاً اطلاعات مربوط به شماره متقاضی «مبدا» و شماره مشترک مورد تقاضا «مقصد » و تاریخ برقراری مکالمه ، ساعت ، دقیقه و ثانیه برقراری مکالمه ثبت می گردد به محض اینکه مشترک مقصد گوشی را بردارد (یعنی به مکالمه پاسخ دهد) مجدداً در کامپیوتر تاریخ ، ساعت ، دقیقه و ثانیه شروع مکالمات ثبت می گردد وبه محض پایان مکالمه  بلافاصله کامپیوتر تاریخ ، ساعت ، دقیقه و ثانیه را باز ثبت  میگردد و به محض پایان مکالمه بلافاصله کامپیوتر تاریخ ، ساعت ، دقیقه و ثانیه را باز ثبت  نموده و بعداً اداره حسابداری باهمین اطلاعات موجود کامپیوتری شرکت مخابرات اقدام به بررسی تک تک قبوض ارسالی توسط دفاتر می نماید با توجه به اینکه هنوز مکانیزاسیون مکالمات بین الملل مراحل اجرایی شدن خود رابه پایان نرسانده و مکالمات مذکور توسط اپراتور و بصورت دستی محاسبه  میگردد ضرورت دارد که اپراتورهای دفاتر با توجه به موارد فوق الذکر نسبت به ثبت ساعت مراجعه متقاضی ثبت زمان شروع و پایان مکالمه دقت لازم  با  بنمایند.
قیمت پایه نرخ مکالمات بین الملل برای هر دقیقه مکالمه کشورهای مختلف توسط اداره بررسیهای اقتصادی اعلام  و طی لیستی توسط اداره حسابداری به دفاتر اعلام می گردد.
بهای مکالمات خارج از کشور در روز و شب یکسان میباشد.
در مکالمات بین شهری نرخ مکالمات پالسی بوده که در روزهای تعطیل و غیر تعطیل با هم  متفاوت میباشد (در روزهای تعطیل و ساعات پایانی نیم بهاء میباشد) تعداد پالس های مصرفی درسیستم سوئیچینگ مراکز مخابراتی محاسبه و توسط جریان 16khz بسوی  دفاتر ارسال میگردد و برنامه های نرم افزاری تعبیه شده در دفاتر  نیز عیناً گزارش مراکز مخابراتی را بازخوانی و باطلاع کاربر میرسانند.
نرخ پالس × تعداد کارکرد کنتور = بهای مکالمه داخله
سیگنال 16khz
جریان سیگنال 16khz یکی از اصلی ترین بخش های ارتباطی و پل اصلی بین مراکز مخابراتی  و برنامه تعبیه شده در دفاتر بوده و دو کار مهم انجام می دهد.
سال پالس انسرینگ بهم به معنای مشخص شدن برقراری ارتباط
ارسال پالس در فواصل زمانی مختلف که میتوان به وسیله آن مبلغ مکالمه را مشخص نمود.

رزرو و مکالمات خارج از کشور
اپراتورها باید مشخصات لازمه زیر را در قبوض بین الملل که توسط اداره حسابداری اداره  کل خدمات حخابراتی در اختیار دفاتر قرار میگیرد را ثبت نمایند.
1- تاریخ
2- نام کشور
3- نام شهر یا ایالت یا کد شهر
4- شماره تلفن مخاطب
5- شماره داخلی یا شماره اتاق مورد درخواست متقاضی (این بخش در صورت درخواست مشتری صورت میگیرد).
6- نام گوینده
7- نام مخاطب (درصورت درخواست متقاضی برای داشتن مکالمه شخص به شخص)
8- ساعت رزرو و مکالمه و در پایان در کادر مربوطه به اپراتور کد و یا نام خود را درج نماید  دفاتر میتوانند کلیه ارتباطات مستقیم و غیر مستفیم خود را درصورت تقاضای کتبی از طریق  اپراتورهای 195 و 126 رزرو نمایند و درصورت انجام مکالمه بمیزان 25% از سهم پیمانکار از مبلغ در آمد قبوض مربوطه کسر می گردد و در صورتی که مکالمه انجام نپذیرد  هیچ مبلغی  از  وی دریافت نخواهد شد.

وظایف اپراتور
1- ارسال نمودن قبوض روز قبل به انضمام پرینت مکالمات داخله و فیش های بانکی واریزی به اداره حسابداری
2- آماده سازی پول خورد به اندازه کافی جهت تسویه حساب کامل به مراجعین
3- نظارت بر چگونگی نحوه کار برنامه  در حال کار به منظور حصول اطمینان از رعایت نرخهای مصوب و صحت عملیات در حال اجراء
4- تائیدیه و امضاء قبوض مخدوش احتمالی
5- برقراری ارتباط تلفنی گوینده بامقصد (مخاطب) و ثبت زمان شروع مکالمه و بکار انداختن کورنومتر وکنار رفتن از روی خط در ارتباط بین الملل
6- دقت درثبت اعداد متشابه  به البیان مانند (2 و 9 و یا 7 و 8)
7- حضور بموقع و روشن نمودن دستگاه راس ساعت موظف
8- اطمینان حاصل نمودن از سلامت  UPS
9- فراهم نمودن رسید دستی به اندازه  کافی که در مواقع خرابی پرینتر مورد استفاده قرار میگیرد
10- پشت نمره کردن قبوض بین الملل
11- دقت در مواردی مانند نبودن مخاطب ، جواب ندادن داخلی و استنکاف مخاطب
12- تفکیک نمودن مبالغ کارکردی
13- گرفتن پرینت ریز مکالمات در پایان ساعت موظف از سیستم
14- چک کردن کابین  و گوشیها
15- فراخوان مودبانه متقاضیان به کابین و یا جهت تسویه حساب

 
مفهوم بانك اطلاعاتي

1-1: تعريف بانك اطلاعاتي
بانك اطلاعاتي مجموعه اي سازمان يافته از اطلاعات و داده هاي مرتبط به هم است. داده ها عبارتند از حقايق و ارقام يك موضوع خاص و اطلاعات عبارتند از نتابجي كه تركيب داده ها حاصل مي گردد. سازمان ها معمولاً سيستم هاي اطلاعاتي خود را به دو صورت تشكيل داده از آن استفاده مي كنند:

الف) استفاده از سيستم هاي اطلاعات ساده:
در اين روش داده ها در فايل هاي جداگانه اي قرار مي گيرند و براي استفاده از داده‌هاي موجود در آن فايل، سيستم هاي جداگانه اي طراحي مي شوند. به اين نوع سيستم هاي اطلاعاتي، سيستم پردازش فايل ها مي گويند. در اين سيستم افزونگي وجود دارد كه باعث آشفتگي مي شود.

ب)استفاده از بانك اطلاعاتي:
در اين روش داده هاي موجود، به صورت مجتمع يا بانك مورد استفاده قرار مي گيرد در چنين سيستمي كاربر مي تواند بدون سردرگمي و با صرف وقت اندك، اطلاعات مورد نياز خود را از داده هاي موجود در مجتمع اخذ كند.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه