انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

تاريخچه  ديسك بلو ري: (History of Blu-ray disc)
 

Blu-ray Association در سال 2002 توسط شرکت هاي Matsushita, Pioneer, Phillips, Thomson, LG Electronics, Hitachi, Sharp, Samsung Sony تاسيس شد. اين کنسرسيوم براي رقابت با کنسرسيوم DVD Forum ساخته شد که خودشان عضوش هستند. هدف اصلي اين گروه ساخت نسل بعدي ديسک هاي optical بود که بتونه حجم بالايي داشته باشد و بتواند copy protection و HD Video را در خودش جا بدهد.
در آن زمان DVD Forum مي خواست نسل بعدي فيلم هارا روي همان DVD نگه دارد و فقط codec مورد استفاده درآن راتغير دهد  که بتواند در همان حجم 8.5GB DL فيلم هايي با رزولوشن 720 با 1080 (که بعيد بود) ارائه دهد.(مثل ديسک هاي WMV-HD که مايکروسافت منتشر کرد و رزولوشن فيلم ها 720 بود با استفاده از کدکWMV-HD ). با توجه به فشار BDA و اينکه بلوري از هر نظر specification بهتري داشت DVD Forum نظرش رو عوض کرد و توشيبا ديسک هاي HD DVD رو پايه گزاري کرد که توسط DVD Forum به عنوان جانشين رسمي DVD معرفي شد.
در طول زمان کمپاني هاي بيشتري به BDA پيوستند و اين گروه در سال 2004 اولين سري ديسک ها و بلوري رکودرها رو وارد japan بازار کرد که حجم 23GB داشتند
هر چند بلوري فرمت متعلق به سوني نيست (بر خلاف بتامکس) و مربوط به BDA هست اما به علت تبليغات زياد سوني و محصولاتي مثل PS3 خيلي ها بلوري را متعلق به سوني مي دانند (سوني يکي از کمپاني هايي هست که licensing براي بلوري رو کنترل مي كند)
Blue-ray
معمولا با نام Blu-ray Disc  معروف است و فرمت ساخت ديسکهاي نوري نسل بعدي است.که به منظور ضبط و ذهيره حجم بسيار زيادي از داده و ويديو ساخته شده است.با استفاده از اين فرمت مي توان تا 5 برابر مقادير ي که با استفاده از تکنولوژي امروزي ،مي توان بر روي يک DVD ذخيره کرد را تنها بر روي يک ديسک Blu-ray ذخيره ساختبا استفاده از تکنولوژي Blu-ray مي توان تا 25 گيگا بايت را بر روي يک ديسک تک لايه و تا 50 گيگابايت را بر روي يک ديسک دو لايه ذخيره کرد .
Blue-ray  Blue-Ray از رقباي تازه DVD  است.  
در رقابت اروپاييش HD DVD را شکست داد.
بيش از 1 ميليون نسخه فيلم دي وي دي Blue-ray در اروپا، که 73 درصد کل فروش فيلم هاي HD مي باشد،به فروش رفته است.
فيلم هاي با کيفيت بسيار بالا در قالب Blue-ray رقيب خود يعني قالب HD DVD را با 1 ميليون نسخه فروش و دارا بودن 73 درصد کل بازار ، به سختي شکست داده است. طبق گزارش ارائه شده، فيلم هاي با کيفيت بالا Blue-ray، در 1 ميليون نسخه فروش داشته اند و اگر ديسک هاي بازي پلي استيشن 3 را نيز حساب کنيم، اين رقم به 21 ميليون نسخه مي رسد.
HD DVD ساخته Toshiba Corp است در حاليکه Blue-ray از پشتيباني سر سخت Sony Corp برخوردار است.
هنگامي که چندين سال پيش صحبت از ديسکهاي نوري DVD به ميان آمد . خيلي ها باور نمي کردندکه بتوان بر روي يک ديسک نوري چندين گيگابايت اطلاعات ذخيره کرد ولي بعد از آنکه ديسکهاي دي وي دي به بازار آمد و تقريبا در دسترس همگن قرار گرفت اين موضوع براي مردم عادي شد . اکنون با گذشت چندين سال از آن زمان شاهد ورود ديسکهاي جديدي به بازار هستيم که توانايي ذخيره اطلاعاتي در حدود چند برابر DVD را دارند و اين موضوع به ما اين نويد را مي دهد که در آينده نه چندان دور ، شاهد ورود ديسکهايي با حجم فوق بالا و ويژگيهاي دوچندان باشيم .
کلمهBlu از نام تکنولوژي زيرساخت اين اختراع مشتق شده است که ليزر آبي-بنفش(Blue-violet) رابراي خواندن و نوشتن داده بر روي ديسک به کار مي گيرد و ray هم اشعه نوري است .طبق گفته شرکت هاي  پيشتاز در اين تکنولوژي نوشتن به صورت Blu-ray کاملا صحيح است و حرف e از آخر کلمه Blue عمدا نوشته نمي شودتا کلمه را به صورت يک آرم تجاري مخصوص ثبت کنند.همچنين کلمه اختصاري اين تکنولوژي BD  است نه BRD .
در سال 2002 ، دو شرکت سوني و فيليپس بعد از مدتها همکاري در ساخت ديسکهاي نوري ، تکنولوژي جديد که بر اساس اساس پرتوهاي ليزر آبي کار مي کند ، Blu-Ray و HD-DVD  نامگذاري شده است .
در سال 2002 ، دو شرکت سوني و فيليپس بعد از مدتها همکاري در ساخت ديسکهاي نوري ، تکنولوژي جديد که بر اساس اساس پرتوهاي ليزر آبي کار مي کند ، Blu-Ray و HD-DVD  نامگذاري شده است .
با ظهور تکنولوژي Blu-Ray تحولي عظيم در دنياي ديسکهاي نوري به وجود آمد و اين تکنولوژي توانست به سرعت جاي خود را در دناي ديسکهاي نوري باز کند . دو شرکت سوني و فيليپس با اين تکنولوژي توانستند تحولي عظيم در دنياي ديسکهاي نوري به وجود آورند که نتيجه آن ساخت ديسکهاي با ظرفيت بالا بود .(ديسکهاي Blu-Ray  در سه ظرفيت مختلف به بازار عرضه مي شوند ، اين سه ظرفيت به ترتيب 23.3 گيگا بايت ، 25 گيگا بايت و 27 گيگا بايت است ظرفيت مذکور فقط مربو به يک لايه از ديسک Blu-ray است )
Blu-ray توسط شرکتهاي پيشتاز در عرصه الکترونيک ،کامپيوتر جهان  با همکاري تيمي  ساخته شد اکنون اين شرکتها با نام (Blu-ray Disc Association يا BDA) شناخته مي شوند.تعداد اعضاي BDA بيشتر از 170 شرکت است.
فرمت هاي ساخت Blu-ray همانند CD , DVD فعلي است و در گستره وسيعي از فرمتهاي ROM/R/RW ساخته مي شود.
BD-ROM فرمت فقط خواندني که براي ذخيره حجم بسيار بالايي از فيلم ، بازي، موسيقي به کار مي رود .
BD-R  فرمت خواندني – که مي توان يک بار خود کاربر حجم بالايي از ويديو و نرم افزار و داده را بر روي آن ذخيره کند.
BD-RW  فرمتي است که قابليت نوستن مجدد را دارد و مي توان براي ذخيره ويديو و نرم افزار و داده هاي کامپيوتر از آن استفاده کرد .
سعي محققان براين است تا يک فرمت هيبريد ،يعني ترکيبي را بسازند که بتوان فرمت DVD و BD را بر روي يک ديسک ذخيره کنندوبتوان اين ديسک را با استفاده از DVD-Player  و BD-Player  اجرا کرد.
ظرفيت ديسک هاي تک لايه اين تکنولوژي تا 25 گيگابايت و ديسکهاي دو لايه تا 50 گيگابايت است تحقيقات اکنون بر روي ساخت  ديسکهاي چند لايه معطوف است که بتوان بر روي يک ديسک حجم داده اي 100GB-200GB را ذخيره کرد .
حجم ويديويي که بر روي اين ديسک مي توان ذخيره کرد ويديويي HD (کيفيت بالا ) تا 9 ساعت و ويديويي با کيفت استاندارد تا 23 ساعت بر روي يک ديسک 50GB مي باشد.
بنا به گفته BDA  کمترين سرعت خواندن و نوشتن بر روي Blu-ray سرعت 1x است که معادل 36Mbps  است براي نمايش ويديو هاي Blu-ray  احتياج به مينيمم سرعت 79Mbps داريم تا بتوانبم به صورت معمولي فيلم را ببينيم.اين سرعت معادل 2x است البته Blu-ray توانايي رايت با سرعتهاي بالاتر را نيز دارد Blu-rayبراي رايت کردن احتياج به توان کم و همچيني حرکت کمتر ديسک نسبت به CD و DVD  دارد .
فرمت Blu-ray قابليتي را دارد که مي توان از کپي غير مجاز ديسکها جلوگيري کرد البته اين تکنولوژي فعلا فقط براي کارخانه هايي که فيلم و نرم افزار را رايت مي کنند در دسترس است.
دو شرکت بزرگ کامپيوتري HPو DELL د حال پياده سازي Blu-ray ب روي کامپيوتر هاي شخصي هستند و انتظار مي رود به زودي اين تکنولوژي در هر خانه اي راه يابد و جايگزين DVD و CD  شود.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه