انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

مقدمه ای بر Windows 2000 Server
Windows 2000 Server نگارش جدید سیستم عامل شبکه ای میکروسافت و جایگذین ویندوز NT  است.در فاز اولیه تولید آن با نام5.0  Windows NT Server از آن یاد می شد ، اما در هنگام انتشار به ویندوز 2000 تغییر نام یافت. تقریباً تمامی جنبه های این سیستم عامل تغییر یافته است و ویژگیهای قدیمی آن مورد بازنگری قرار نگرفته اند تا استفاده و درک آنها آسانتر گردد ، و همچنین صدها ویژگی جدید به آن افزوده شده است.
    وقتی که Windows 2000 Server قلب شبکه شما باشد ، میتوانید مجموعه خدماتی را که هر موسسه مدرن به آنها نیاز دارد فراهم آورید:ذخیره فایل وچاپ ، امنیت ، دستیابی به اینترنت ، پشتیبانی از سرویس گیرها ، خدمات ارتباطی ، و مجموعه ای از خدمات وپشتیبانی های کاربردی.
آنچه Windows 2000 Server عرضه می کند
با انتشار سیستم عامل ویندوز 2000 ، میکروسافت گام بزرگی در جهت این خواسته که سرویس گر  ویندوز NT  استاندارد عملیات کامپیوتری موسسات شود ، برداشته است. پروژه ویندوز 2000 یکی از بزرگترین پروژه های نرم افزاری بوده است که تا به امروز به پایان رسیده است و اگرچه تخمین های مربوط به میزان بزرگی آن متفاوت از یکدیگر است، اما برآورد می شود که چیزی در حدود 40 تا 65 میلیون خط کد برای آن نوشته شده باشد.بیش از 2000 برنامه نویس بر روی این پروژه کار کرده اند. برای تولید Windows 2000 Server مشارکتی فنی بین حدود 24 شرکت صورت پذیرفته است.
    میزان تفاوت بین ویندوز NT نگارش 0/4 و Windows 2000 Server را    می توانیم با تفاوت بین ویندوز 1/3 و ویندوز 95  مقایسه کنیم. بیل گیتس در این مورد گفته است ، « ویندوز 2000 قابل ملاحظه ترین ارتقا در تاریخ میکروسافت است.»
بسیاری از این مشارکت ها ، امکانات جدیدی را در سیستم عامل فراهم آورده است که از جمله آنها را میتوان به الحاق ذخیره سازی سلسله مراتبی اشاره کرد که باعث می شود فایلهایی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند به نوار منتقل شوند ودر هنگام لزوم بازیابی گردند. این کار بر اساس محصول High Ground انجام می شود.برخی از قابلیت ها باعث بهبود فن آوری شده است که قبلاً در نگارشهایی از سیستم عامل یا در بسته های اختیاری آن وجود داشته است ، نظیر الحاق عملیات چند جلسه ای مبتنی بر سرویس گر در Windows Terminal Services که بر اساس کار مشترکی از میکروسافت و Citirix است.
چیزهایی در Windows 2000 Server وجود دارد که تقریباً باعث خوشحالی تمامی مدیران سیستم می شود ومیکروسافت امیدوار است که با استفاده از آنها مشکلات ارتقا سیستم عامل به اندازه قابل قبولی کاهش یابد. باعث خوشحالی ماست که در این کتاب می تو.انیم این ویژگیهای جدید را آموزش دهیم.
اگر از مدیران ویندوز NT بپرسید که بهترین جنبه ویندوز چیست وبهترین ویژگی که آنها می خواهند در نسل بعدی سیستم عامل سرویس گر ویندوز ببینند چه می باشد ، پاسخ پایداری وقابلیت اطمینان خواهد بود.ویژگی بعدی که مد نظر خواهد بود سادگی مدیریت  است ، وموارد بعدی در این لیست ویژگیهای متعدد دیگری هستند که  در حین دوره شکل گیری این سیستم عامل توسط مایکروسافت برای جلب مشتریان مطرح گشته اند.
    در حقیقت میکروسافت تلاش زیادی را به خرج داده است تا اینکه ویندوز 2000 پایدارتر باشد ، امکان متوقف گشتن آن در حین عملیات کمتر شود وبا بسیار کمتر بودن مواقعی که نیاز به راه اندازی مجدد سیستم است ، بیشتر قابل پیکربندی باشد. Jim Allchin یکی از مدیران میکروسافت گفته است که با وجودی که ویندوز NT نگارش 0/4 لازم بود که در 75 وضعیت مختلف سیستم عامل مجدداً راه انذازی گردد ، ویندوز 2000 تنها دارای 5 وضعیت است که در آنها باید چنین اقدامی صورت پذیرد.هر کسی که تجربه ای در نصب وپیکر بندی ویندوز NT نگارش 4 داشته باشد از این تغییرات لذت خواهد برد . تنها تغییر تنظیمات TCP/IP سرویسگر نیاز به راه اندازی مجدد سیستم عامل دارد.
    اگر چه Windows 2000 Server کاملاً فاصله بین خود و ویندوز 98 را از لحاظ خود پیکربندی برای سخت افزار نمی پوشاند ، اما نسبت به نگارشهای قبلی این سیستم عامل با استانداردهای اتصال و اجرا pnp  سازگارتر است.وقتی که کارت تصویر  یا کارت صدای سیستم خود را در Windows 2000 Server تغییر می دهید متعجب نگردید که سیستم عامل پیگر بندی جدی را می شناسد.ولیکن از آنجایی که خاموش کردن سرویسگر کاری نیست که به طور معمول انجام دهید Windows 2000 Server در قابلیت های مدیریت برق سهولت چندانی را ایجاد نمیکند ، اگر چه میکروسافت ادعای پشتیبانه Advanced Configuration and power interface یا ACPI را دارد.
    بهبودهای دیگری نیز برای پشتیبانی از سخت افزارها در سیستم عامل ویندوز 2000 انجام شده است. اگرچه ویندوز NT پشتیبانی خارق العاده ای از دیسک گردانها  می کرد ، اما گاهی اوقات چاپگرهای رنگی یا اسکنرهایی وجود داشتند که در کار با سیستم عامل دچار مشکل می شدند. ویندوز 2000 ، Windows Driver Model یا WDM را برای خود انتخاب کرده است که به تولید کننده گان اجازه می دهد تنها تا یک راه انداز هم برای ویندوز 98 و هم برای و هم برای ویندوز 2000 تولید کنند. آن راه انداز باید برای هر سیستم عامل به طور مجزا ترجمه گردد ، اما اکنون حداقل کد آن دو یکی است. بنابراین  تولید کنندگان تجهیزات جانبی اکنون دلگرم هستند و نگهداری راه اندازهایی برای Windows 2000 Server را آسان یافته اند. نتیجه این سازگاری این است که ابزارهای جانبی بیشتری برای Windows 2000 Server نسبت به دیگر سیستم های  سرویس گر  قابل دست یابی است.
مدیریت سرویس گر
بهبود  دیگری که میکروسافت در سیستم عامل ویندوز 2000 ایجاد کرده است ، ساده تر بودن مدیریت و درک است.جهت رسیدن به این هدف ، میکروسافت ابزارهای مدیریتی را درون چارچوبی به نام Microsoft Management Console یا MMC باز نویسی کرده است. MMC ابتدا در ویندوز NT نگارش 0/4 در Option Pack به همراه ابزارهای مربوط به مدیریت IIS پدیدار گشت. بنابراین در حالی که چیزی در حدود 28 ابزار مدیریتی در Windows 2000 Server وجود دارد ، بیشتر آنها در MMC جا گرفته اند و با وجودی که ممکن است فرمانها وتنظیمات آنها کاملاً متفاوت باشند ، اما همگی آنها  از لحاظ عملیاتی شبیه به هم هستند.
تمامی ابزارهای مدیریتی که کاربران ویندوز NT نگارش 0/4 با آنها آشنا هستند User Manager ُ ، Server Manager ، Disk Adiministrator ، Event Viewer ، وبسیاری دیگر به صورت MMC وجود دارند.حتی اتصالات اسم دار ، اتصالات شماره گیری ، اتصالات دست یابی از راه دور ، و دیگر مجاری ارتباطی به صورت MMC وجود دارند.تمامی این ابزارها و دیگر ابزارههای مهم جهت مدیریت زیر ساخت شبکه به تفضیل در این کتاب توضیح داده می شوند.
Windows 2000 Server دارای ویزاردهایی است که مدیریت را آسان می سازد. بیشتر فرامین پیکربندی که در ابزارهای مدیریتی صادر می کنید باعث باز شدن ویزاردی می گردند که در طول انجام فرآیند به شما کمک می نماید.همان طوری که در این کتاب خواهید دید ، صدها ویزارد وجود دارد.اگر ویزاردها را دوست داشته باشید ، از تغییراتی که میکروسافت ایجاد کرده است لذت خواهید برد.
این ویزاردها تنظیمات و انتخابهایی را که می توانید صورت دهید توضیح می دهند ، اما کمکی در فراگیری نحوه نصب و پیکربندی مولفه ها و سرویس های متعددی که لازم است یک مدیر یا اپراتور سرویس گر Windows 2000 Server بداند ، نمی کنند.
سیستم راهنمای حین کار Windows 2000 Server  بسیار بسیط و کامل می باشد اما اطلاعات بسیار بیشتری از آنچه که می خواهید بخوانید ودرک کنید فراهم می آورد. دست چین کردن این اطلاعات ودر دید قرار دادن آنها یکی از کارهای مفیدی است که این کتاب قصد دارد انجام دهد.
یکی از پیامهای تجاری قوی که میکروسافت برای انتخاب سیستم عامل ویندوز 2000 بر روی آن تاکید میکند این است که این سیستم Total Cost of Ownership یا TCO سیستم های شبکه شما را کاهش خواهد داد. TCO مفهومی اندازه گیری است که به وسیله,Connecticut Gartner Group of Stamford  ایجاد شده است که با در نظر گرفتن تمامی عوامل نظیر سخت افزار ، نرم افزار ، مدیریت ، ومیزان استفاده ، تعیین می کند که یک سیستم در طول حیات خود چقدر هزینه در بر دارد.
میکروسافت مجموعه کارهای ابزارها وفنون مدیریت سرویسگر را درون Zero Administrator for Windows یا ZAW جمع نموده است. ZAW   شامل خودکار شده جدید ومعماری بهنگام برای ایستگاههای کاری Windows 2000 Professional است. Windows 2000 Professional به عنوان سیستم عامل سرویسگیر به جای ویندوز 9x جای پیدا خواهد کرد.
یکی از ویژگیهای مشتری جلب کن ZAW ، IntelliMirror است. این فن آوری ، مستندات حیاتی ، برنامه های کاربردی ، و تنظیمات رومیزی کاربر را درون Windows 2000 Server ذخیره می سازد. IntelliMirrorرا می توانید به مانند Briefcase  ویندوز 9x  در نظر گیرید.در قبل ، وقتی که کاربر نمی توانست به دلیل مشکلات سرویس گر ، قطع شبکه ، یا هر مسئله دیگری وارد شبکه شود، آن کاربر نمی توانست به دلیل مشکلات سرویس گر ، قطع شبکه ، یا هر مساله دیگری وارد شبکه شود ، آن کاربر نمی توانست به منابع شبکه دست یابی داشته باشد وکار خود را دنبال با IntelliMirror  کاربر به یک کپی محلی از فایل یا برنامه دستیابی دارد، وهنگامی که اتصال شبکه به سرویسگر دوباره برقرار گردید تغییرات همگام می گردند.  IntelliMirror همچنین    داده ها را از رومیزی کاربر بر روی سرویسگرکپی می کند وکاربر را قادر می سازد تا با وارد شدن در کامپیوتری دیگر ، دوباره محیط کاری خود را برقرار سازد و تنظیمات رومیزی ، برنامه ها ، وفایلهای داده ای خود را در آنجا داشته باشد.
خدمات فایلی وچاپی
ویندوز 2000 دارای نگارش جدیدی از سیستم فایلی NTFS است.در بسیاری از اوقات می خواهید که از سیستم NTFS استفاده کنید زیرا این سیستم دارای امنیت بیشتری است و کنترل بیشتری بر روی سیستم فایلی و منابع شبکه دارد. به منظور سازگاری با سرویسگر ها و سرویسگیر های ویندوز NT  وویندوز 98 ، ویندوز 2000 همچنین امکان استفاده از سیستم فایلی FAT 32 را نیز فراهم می آورد . حتی می توانید دیسکهای خود را به صورت FAT (FAT 16) و قالب بندی کنید تا اینکه سرویس گیرهای ویندوز 95 (پیش از OSR 2) ، ویندوز 3.1 ، و MS DOS  بتوالنند به این دیسکها دستیابی داشته باشند.
Disk Administrator   کنترل بهتری را در ایجاد ومدیریت بخشها وحجمها در اختیارتان میگذارد. دیسکها می تو.انند به صورت اصلی یا پویا باشند ، و دیسکهای پوئیا میتوانند حجمهایی داشته باشند که چندین دیسک گسترش می یابند. ویندوز 2000 پشتیبانی خود از شکلهای متعدد RAID نرم افزاری را ادامه می دهد.
یکی از ویژگیهای جدید سیستم فایلی که بخشی از ZAW   به حساب می آید ایجاد سهمیه دیسکها است. اکنون میتوانید محدوده حداکثر فضای دیسکی را که کاربر مجاز به استفاده از آن است تایین کنید ، یا اینکه بعد از اینکه حد هشدار تایین گشت آستانه ای را تنظیم نمائید. سهمیه دیسکها در نت ور و یونیکس وجود داشتند واکنون در ویندوز نیز موجود هستند.
از جمله بسیاری از بهبودهای سیستم فایلی ویندوز 2000 ، Microsoft Distributed File system یا Dfs است. Dfs امکان ایجاد نقاط مشترکی را فراهم می آورد که می توانند به صورت آئینه ای بر روی سرویسهای مختلف شبکه قرار گیرند. بنابراین وقتی که سرویس گیری به فایلی که در یک نقطه مشترک Dfs وجود دارد نیاز پیدا میکند ، آن تقاضای خواندن یا نوشتن به نزدیکترین سرویس گر فرستاده می شود. وقتی که Dfs را به وسیله مدیران پیاده سازی می گردد ، چندین اثر مهم خواهد داشت.اول اینکه ترافیک شبکه را کاهش خواهد داد. واشتراکات Dfs را بر روی هر محل جغرافیایی یا بخش شبکه ایجاد خواهد نمود.دوم ، بار هر سرویس گر را برای این اطلاعات کاهش خواهد داد. سوم ، دسترس پذیری این اطلاعات را بر روی شبکه افزایش خواهد داد.
خدمات شبکه ای
Windows 2000 Server به دربرگیری اینترنت وپروتکل شبکه ای TCP/IP ادامه می دهد.این سیستم عامل از لحاظ شبکه ای ، مدلی ترکیبی از مدل شبکه ای سرویسگیر / سرویسگر دهه 1990 ومدل محاسباتی توزیع شده اینترنت است. Windows 2000 Server از سرویس گیرهای کامل نظیر ایستگاههای کاری وپی سی ها ، سرویس گیرهای کوچک نظیر ترمینال های مبتنی بر ویندوز ، و سرویس گیرهایی که انواع سیستم عامل های دیگر نظیر Macintash OS ویونیکس را اجرا میکنند ، پشتیبینی می نماید. در یک موسسه ، محاسبات نه تنها به صورت توزیع است بلکه به صورت نا همگن نیز        می باشد.
بسیاری از خدمات شبکه بندی میکروسافت نسبت به نگارشهای قبلی بهبود یافته اند.بهبودهای DNS ، WINS ، و DHCP فراتر از رابط سراسری جدید MMC       می رود. Domain Naming Service اکنون از پروتکل بهنگام شده پویای DNS پشتیبانی می کند که مدیریت وپیگیری تغییرات در ساختارهای DNS را آسانتر می سازد .WINS نیز اکنون افزونگی بهتری را در میان اتصالات تکثیری دایمی فراهم می آورد. همچنین بر خلاف نگارشهای قبلی سیستم عامل ، وقتی که سرویس گر DHCP غیر فعال است ، سرویس گرها باز هم می توانند راه اندازی شوند و با موفقیت به شبکه متصل گردند. سرویس گیر به طور مرتب شبکه را به دنبال DHCP مورد جستجو قرار می دهد تا اینکه اتصال برقرار شود.
میکروسافت به بهبود پشته IP ویندوز ادامه داده است وبه عنوان مثال ویژگیهای زیر را به آن افزوده است ( Internet Pretocol Security ) استانداردی برای تراکنش ها ایمن در اینترنت ؛ L2TP (Layer 2 Tunneling Protocol) و PPTP (Point-to-Point Tunneling Protocol) برای فراهم آوری خدمات شبکه بندی خصوصی مجازی (VPN) وخدمات تلفنی IP برای انتقال صدا بر روی شبکه های داده ای .سعی زیادی شده است تا مزایای ارتباط کم هزینه اینترنت به سیستم های تراکنشی پر هزینه وپر ارزش نظیر (EDI) Electronic Document Interchange فراهم آید. ویندوز 2000 همچنین به گسترش خدمات درون Windows Routing  و RAS (Romote Access Services) ادامه می دهد که به Windows 2000 Server امکان بازی کردن نقش یک ابزار سوییچینگ هوشمند را در شبکه می بخشد.
برای پشتیبانی از شبکه های ناهمگن ، میکروسافت استاندارد Windows Management Instrumentation یا WMI را درون ویندوز 2000 جای داده است. WMI به برنامه های کاربردی اجازه می دهد تا با استفاده از شمارندهایی نظیر آنچه در استاندارد SNMP وجود دارد ، حالات دیگر سیستم های عامل را مدیریت و نظارت کنند. در شبکه ای از سیستم های ویندوز 2000 و یونیکس ، برنامه های کاربردی ممکن است با استفاده از WMI نوشته شده باشند که به این امکان را می دهند تا مرور گری را باز کنید و آن سیستم ها را از راه دور مدیریت نمایید.
ایجاد سیستم عاملی که درون خود دارای خدمات اینترنت است در واقع نگاهی پیش بینانه می باشد ، چرا که پیش بینی می شود درز آینده ای نه چندان دور بیشتر مردم دستیابی به اینترنت داشته باشند. اگر چه این قضیه در هنگام انتشار اولیه Windows 2000 Server درست نخواهد بود ، اما به نظر می رسد که در هنگام انتشار Service Pack 3 یا 4 در سال 2002 این پیش بینی به واقعیت بپیوندد.در آن زمان سیستم عامل ویندوز 2000 به دوران بلوغ خود رسیده است.
این مدل ترکیبی شبکه ای مزایای اقتصادی قابل ملاحظه ای را برای سازمانهای توزیع شده ، برای موسساتی که درگیر تجارت الکترونیکی هستند ، و برای هر شرکتی که از اینترنت به عنوان یکسرویس استفاده می کند ، فراهم می آورد. ولیکن این مزایا بدون هزینه به دست نمی آیند. برای بسیاری از ما  در واقع بیشتر ما Windows 2000 Server با ویژگیهای متعدد خود مجبورمان خواهد کرد که ساختار حوزه را از اساس تغییر دهیم و مدل امنیتی شبکه خود را به این ساختار جدید تبدیل نماییم.تمامی حوزه ها در یک ساختار حوزه ای بومی ویندوز 2000 (که تنها در Windows 2000 Server وجود دارد) باید با معماری DNS  اینترنت سازگار باشند. Windows 2000 Server از داشتن انواع مختلف کنترلگرهای حوزه صرف نظر میکند وتنها یک نوع کنترلگر حوزه ایجاد مینماید ، از این رو مسوولیت روی دوش هر کنترلگر حوزه شبکه را آسان می سازد.این مدل جدید حوزه ، مفاهیم تازه ای نظیر جنگل ها ، درخت ها ، وواحدهای سازمانی را معرفی میکند وکنترل مدیریتی بیشتری را به مدیران شبکه می بخشد. به عنوان مثال اکنون یک مدیر می تواند بسیاری از وظایف مدیریتی را به افراد دیگری که در موقعیت معادلی قرار دارد منسوب سازد.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

سفارش پایان نامه