انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

            اجزای سیستم های  RFID


3-2اجزای سیستم RFID

شکل 5-2 اجزای اصلی یک سیستم RFID را نشان می دهد . این اجزا را به زودی با جزئیاتش توضیح خواهیم داد ، اما اجازه بدهید اول به تصویری بزرگی که با اجزای مختلف حاضر در لبه ها شروع می شود نگاه کنیم . شکل 5-2 اجزای نمونه ای را که در یک فروشگاه حفاظت شده پیدا می شود نشان می دهد .
در گوشه سمت چپ پایین دیاگرام ، به وسیله یک مجموعه از برچسب های RFID می توان اجناس برچسب گذاری را مشاهده نمود.
فروشگاهها همچنین دارای پایانه های تشخیص برچسب های RFID هستند که متشکل از قفسه هاییست که ما بین آنها محل عبوری جهت چک کردن برچسب ها وجود دارد .
پایانه های تشخیص برچسب های RFID ممکن است یک برچسب را صدها یا هزاران بار دردقیقه بخواند . ولی بیشتر این خواندنها ممکن است برای ما جالب نباشد . ( از جهت فعالسازی برچسب)
دستگاه های خواننده (RFID) گاهی اوقات تنظیم می شوند جهت اینکه چندین دستگاه با همدیگر کار کنند جهت پوشش دادن نقاط کوری که یک دستگاه خواننده می تواند در آنجا خطا کند . جعبه ای که توسط میان افزار RFID نشانه گذاری می گردد شامل یک یا چند ماژول نرم افزاری می باشد.
جعبه ای که با سرویس اطلاعاتی RFID نشانه گذاری شده است مکانیزمی جهت ذخیره رویدادهای RFID و ارتباط داده ها به لبه بیان می کند . همانطور که می بینید ما نشان می دهیم جعبه های سرویس اطلاعاتی ساده ای از RFID را در یک مرکز اطلاعاتی مهم و همچنین در یک مرکز اطلاعاتی تجاری این بدین دلیل است که اطلاعات RFID در نقاط گوناگونی ذخیره می شوند .
ما اطلاعات بیشتری را آماده ساخته ایم در رابطه با اطلاعات این بخش . جهت بحث و بررسی دقیقتر در رابطه با شبکه های اطلاعاتی RFID به بخش 8 مراجعه کنید .
دو جز دیگری که نشان داده می شوند در داخل مرکز داده در شکل 2 – 5 برنامه های کاربردی و خط جابجایی داده می باشد . خط جابجایی متشکل از هر مکانیزمی  است که کمپانی شما برای برنامه های مجتمع خود انتخاب کرده است .تولیدات استانداردی که تسهیل می کنند این امر را اکنون موجود می باشند .
برنامه کاربردی برنامه هایی هستند که شامل سرویس گیرنده ها ، یا هر آنچه که تحت تاثیر دستگا ه های RFID  می باشند .حال که این معرفی ساده کامل گشت ، بیایید نگاهی وسیع تری به جزییات اجزای سیستمهای RFID داشته باشیم .
1.3.2: برچسب ها
همانطور که در بخش 1 صحبت کردیم ، کلمه " RFID   " معمولا استفاده می شد جهت توصیف سیستمهایی که در آنها یک ایستگاه مرکزی از دستگاههای خواننده ها قابلیت این را دارند که یک دستگاه الکترونیکی دیگری را ( برچسب ) توسط یکی از چندین مکانیزم ارسال اطلاعات بی سیم تشخیص دهند .
این مکانیزم ها می تواند متشکل از سیستم ماکرو ویو باشد ولی در هر حال از سیستمهای مادون قرمز یا روشنایی لامپهای معمولی استفاده نمی شود .
هنگامی که یک خواننده یک برچسب دقیق را تشخیص می دهد ، سیستم می تواند ادعا کند که شی ای را که بر چسبی به آن متصل است را تشخیص داده است .
برچسب می تواند در یک دکمه پلاستیکی کوچک ، کپسول شیشه ای ، برچسب کاغذی ، یا حتي جعبه های فلزی جاسازی شود.
همچنین آنها می توانند ب بسته چسبانده شوند یا در داخل بدن یک انسان یا حیوان جاسازی گردد .یا به لباس سنجاق گردد یا در سر یک کلید مخفی گردند .
برای اینکه بفهمید یک برچسب RFID چگونه تشخیص می دهد یک دستگاه خواننده را ، از بابت موجود بودن برچسب و کد شناسایی آن ، یک سناریویی را مبنی بر شکل 2 – 6 در نظر بگیرید .
در این شکل ، خواننده RFID  سیگنال های رادیویی را با فرکانس خاص و مدت تاخیر مشخص ارسال می کنذ ( معمولا صد ها مرتبه در ثانیه ) .
هر برچسب که دارای دستگاه فرکانس رادیویی می باشد و در محدوده دستکاه خواننده می باشد از ظریق ارسال بازتاب اعلام موجودیت میکند به این دلیل که هر کدام دارای یک آنتن داخلی هستند که قابلیت گوش فرا دادن به سیگنال رادیویی در فرکانس تعیین شده را دارد .
همانطور که در فصل 3 خواهیم دید ، اندازه و شکل آنتن مشخص می کند که با چه فرکانسی فعال گردد.برچسب ها از انرژی ارسال شده از جانب خواننده جهت بازتاب آن استفاده می کنند .برچسب ها میتواند سیگنال دریافتی را جهت ارسال اطلاعاتی ار قبیل شماره شناسایی ID   به دستگاه خواننده تنظیم نمایند.انواع مختلفی از بر چسبها و دستگا هها ی خواننده با انواع خاصی از برنامه ها و محیط ها متناسب خواهند شد .شما باید تصمیم بگیریدکه از چه نوع برچسب و دستگاه خواننده ای استفاده کنید که به لحاظ تنوع برای  تقاضای  شما بهینه باشد .نوع برچسبی که شما انتخاب می کنید مستقیما بر روی هزینه کل سیستم تاثیر خواهد داشت .همچنین در رابطه با دستگاههای خواننده باید گفت که طیف وسیعی از قیمتها و متعلقات را در بر خواهند داشت .
مهمترین خصوصیات برچسبهای RFID شامل موارد زیر است :
بسته بندی : برچسبها می توانند در داخل دکمه هایی ار جنس PVC  ، اجناس شیشه ای ، بر چسب های کاغذی یا کارتهای پلاستیکی پنهان شوند .این موارد میتواند ترکیب شود با جواهرات ، یا زنجیره ای از کلید ها یا حتی در سر یک کلید جا سازی شود  
استاندارد DIN/ISO 69873 ، مواردی از استاندارد را تعیین می کند برای برچسبهایی که می توانند در داخل ابزار الات ماشینی تعبیه گردند.
بعضی از برچسبها در خط تولید خودکار طراحی و بسته بندی می شوند تا استفاده شوند در ....
به صورت مختصر ، راههایی که برچسبها بسته بند ی و علامتگذاری می شوند متنوع می باشد .
شکل 2-7 ، دو نوع بر چسب را نشان می دهد . برچسب پرداخت سریع ، که در کلید های مجازی که نشان می دهند آنتن و تراشه الکترونیکی را ، و سر کلید که شامل دستگاه جمع آوری تراشه می باشد.
اتصال  : معنی اتصال به این بر می گردد که کدام دستگاه خواننده با کدام بر چسب ارتباط بر قرار نماید.راه های اتصال متفاوتی بسته به درجه یا میزان اعتبار ارتباطات استفاده می گردد..
انتخاب گونه ارتباط ، بر روی میزان ارتباط و هزینه بر چسب ها و میران به وجود آمدن خطا تاثیر خواهد داشت .
قدرت  : بیشتر برچسبهای RFID از همان گونه سیستم پسیو یا غیرفعال Passive  استفاده می کنند .جایی که یک سطح الکترو مغناطیسی یا انرژی پالسی ار یک فرکانس رادیویی دستگاه خواننده که منتشر گردیده، قدرت مورد نیاز بر چسب را تامین می کند
در موارد دیگر ، یعنی بر چسبهای فعال Active  ، یک باطری قدرت مورد نیاز ریز تراشه یا دستگاه حسگر موجود در بر چسب را تامین می کند  هر چند که برای ارتباط با دستگاه خواننده هنوز از انرژی ان استفاده میگردد.
رده سومی از بر چسبها ، " بر چسبهای دو روشی " نامیده می شوند که انرژی داخلی انها توانایی این را دارد که ارتباط مستقیمی با برچسبهای دیگر بدون نیاز به دستگاه خواننده برقرار کند .
میزان فضای ذخیره اطلاعات   : بر چسبها با میزان فضای ذخیره متفاوتی تولید می شوند . بر چسبهای فقط خواندنی با فضای کاملا مشخص شده ای در کارخانه تولید می شوند . کاربران می توانند تنها یک مقداری را به برچسبهایی با قابلیت نوشتن یک بار ، اختصاص دهند .هر چند که برای برچسبهایی که قابلیت چند بار نوشته شدن را دارند ، مقدار برچسب می تواند با رها تغییر کند .بعضی از برچسبها قابلیت این را دارند که مقدار جدیدی را به خود بگیرند ، مانند میزان دما یا فشار .
در میران ظرفیتی که برای یک بر چسب در نظر گرفته می شود ، یک بیت را جهت جلوگیری از موارد سرقتی اختصاص می دهند که این کار در خط تولید برچسبها در کار خانه انجام می گیرد بر چسبهایی که می توانند هزاران بایت را در خود ذخیره کنند.
رعایت استاندارد   : بسیار از گونه های سیستمهای RFID   مطابق استانداردهای بین المللی مشخص شده ای کار می کنند.تولید کننده گانی که از  استاندارد ISO 11785  استفاده می کنند بر روی سیستمهایی مطابق با این استاندارد کار می کنند .
بعضی از استاندارد ها ، مانند سیستم کلاسه بندی شده که توسط EPCglobal  استفاده می شوند ، فرکانس به کار رفته مابین بر چسبها و دستگاههای خواننده را وهمچنین گونه های ارتباط برچسبها با خواننده ها را و یا میزان فضای ذخیره اطلاعات و مواردی
از این قبیل را مورد بررسی قرار می دهد.

انتخاب گونه برچسب    :
خيلي از پارامترها در انتخاب يك گونه از برچسبها در نظر گرفته مي شود كه شامل موارد زير مي شود :
محدوده عملكرد عمليات خواندن :برچسبهاي active  محدوده خواندن بيشتري را نسبت به بر چسبهاي Passive  پوشش می دهند . جهت برنامه هاي كوچك از برچسبهاي passive  استفاده ميشود چون محدوده اي كه ايچاد مي كنند معمولاکافی می باشد.
مواد و بسته بندی :مواد مختلف فرکانس های مختلفی را هم تولبد می کنند . به عنوان مثا ل مایعات مانع از جریان یافتن امواج رادیویی می شوندو موادی که فلز در داخل خود دارند باعث ایجاد تداخل در خواننده ها می شوند .
فاکتور های شکل ظاهری :بر چسب های RFID  در اندازه ها ی مختلفی تولید می شوند . شکلی که برای بر چسب ها در نظر گرفته می شود معمولا به بسته هایی که اجناس در آنها قرار می گیرد بستگی دارد.
در راستای استاندارد حرکت کردن :این بسیار مهم است که  بیشتر دستگاههای خواننده موجود فرکانس برچسبی را که شما انتخاب کرده اید را متوجه بشوند . برای این کار موسسه های Cglobal  (موسسه تعیین استاندارد جهت RFID  )     و موسسه ISO - International Organization for Standardization سازمان بين المللي استانداردهاي جهاني Http://www.ISO.ch استاندارد هایی را برای ارتباط و تبادل اطلاعات مابین برچسبها و خواننده ها تولید می کنند .
هزینه :هزینه ای که برای یک برچسب RFID   در نظر گرفته می شود نقش مهی را در انتخاب نوع بر چسبها ایفا می کند چون اکثر برنامه ها از بر چسبهای زیادی استفاده می کنند.
بخش 3 و 4 اطلاعات بیشتری را در زمینه برچسبها و نحوه کار آنها در اختیار می گذارند.

دستگاه های خواننده بارکد ) Readers  (
دستگاههای خواننده RFID ، دستگاههای بازجو هم نامیده می شوند . که استفاده می شوند جهت شناسایی برچسب ها در اطراف خود.یک دستگاه خواننده برچسب فرکانس رادیویی را از طریق یک یا چند آنتن ارسال می کند . آنتن های موجود در برچسب ها این انرژی را جمع می کنند و و سپس آن را به انرژی الکترونیکی توسط یک القاگر تبدیل می کنند .
این انرژی الکتریکی کافی است جهت تغذیه نیمه هادی متصل شده به آنتن برچسب که در خود شماره شناسایی برچسب را ذخیره  دارد .
سپس برچسب شماره شناسایی خود را به دستگاه خواننده برمی گرداندبه وسیله کم و زیاد کردن مقاومت آنتن که منجر به ایجاد کد های 0 – 1 می شود . این فقط یکی از روش ها است و هر برچسبی می تواند در این مورد به صورت اندکی متفاوت از دیگری عمل نماید ولي اين معمول ترين روشي است كه بر چسبها و خواننده ها با هم تبادل اطلاعات مي كنند.
ما روش هاي بيشتري را در رابطه با نحوه ارتباط ما بين اينها را در بخش 3 به صورت مشروح توضيح خواهيم داد .
دستگاه هاي خواننده در شکلها و اندازه هاي مختلفي و همچنين به صورت قابل حمل در پايانه ها يافت مي شوند . در موضوع مورد بحث ما شما مي توانيد به خواننده ها به عنوان نقاطي جهت اتصال بر چسبها به شبکه نگاه کنيد.
شکل 2 – 8 نشان مي دهد که چگونه يک دستگاه خواننده بين بر چسبها و دنياي خارج قرار مي گيرد  همچنين اجزاي يك دستگاه خواننده را نشان ميدهد.
یک دستگاه خواننده متشکل از 4 قسمت جداگانه می باشد :

رابط برنامه کاربردي
API مربوط به دستگاه خواننده رابط برنامه کاربردي ای است که به برنامه اجازه می دهد که رخدادهایی که از جانب برچسب ها RFID   ایجاد می شود را ثبت نماید .این رابط توانایی هایی مبنی بر تنظیم ، مشاهده و دیگر قابلیتهایی مدیریتی ارائه می دهد.
ارتباطات :دستگاههای خواننده دارای لبه ارتباطی( محلی که با دستگاه دیگر ارتباط دارد ) می باشند و مانند دیگر دستگاههای خواننده RFID   به دستگاههای متفاوت شبکه ای متصل می شوند . احزای ارتباطی خواننده ها توابع  شبکه ای را مدیریت می کنند .
مدیریت رخداد :هنگامی که یک خواننده یک بر چسب را می بینید ، ما به این رخداد observation یا رخداد دیدار  می گوییم .
به آنالیز دیدار واژه فیلتر کردن رویداد گفته می شود .
 مدیریت رخداد مشخص می کند که ، چه نوع دیداری ، انجام گرفته است و تعریف می کند چه رخداد هایی به اندا ه کافی مهم هستند برای اینکه در گزارش کار قرار بگیرند یا به صورت سریع به یک برنامه خارجی بر روی شبکه ارسال شوند .
زیر سیستم آنتن :زیر سیستم آنتن از یک یا چند آنتن تشکیل شده است ، و رابط کاربردی و منطق ای را پشتیبانی می کند که که قادر می سازد خوانندهها RFID  را  تا از برچسب ها در خواست جواب کنند .

2.3.2.1انتخاب دستگاه خواننده :
انتخاب دستگاه خواننده شما مرتبط است با نوع بر چسبی که انتخاب می کنید .بعضی از دستگاههای خواننده فقز با بعضی از بر چسب ها متناسب هستند و نه با بقیه موارد
خواننده ها ، بعنوان دستگاهها قوی ارسال ا موج رادیویی ، بایداز فرکانسهای تعیین شده معمول محلی ، قدرت مشخص و دوره پریودیک خاص پیروی کنند . ( اینکه هر خواننده در یک مدت زمان مشخص چند بار اقدام به ارسال اموج نماید )
هنگام انتخاب خواننده ، همچنین توجه خاصی مبذول دارید بر محیط فیزیکی که این دستگاه باید در انجا کار کند .دستگاه باید به اندازه کافی کوچک باشد تا سر راه افراد و دیگر لوازم نباشد و
همچنین  درمقابل گرد و خاک ، رطوبت و تغییرات درجه حرارت سخت و پایدار باشد.
در آخر ، دید نهایی که می توان بر موضوع انتخاب خواننده داشت ، این است که به چه مقدار این دستگاه کارایی و تناسب  با ابزار ات مدیریتی و مشاهده ای IT  دارد  .

میان افزار های RFID  :
انتخاب بر چسب و خواننده مناسب  و اینکه در چه محلی آنتن آن نصب  گردد  اولین قدم در راه اندازی سیستم RFID  می باشد .
به علت است که موارد مربوط به شناسایی اولین قدم در مدیریت اینگونه سیستها می باشد .
قابلیت خواندن میلیونها بر چسب به طوری که  در حرکت هستند به صورت زنجیره ای و الزام برابری کد بر چسبها با اطلاعات معنی دار باعث به وجود آمدن حجم زیادی از اطلاعات با پیچیدگی ارتباطشان خواهد شد .
یکی از مزایای اولیه استفاده از میان افزار ها RFID  ، استاندارد آنها جهت بر خورد با سیلی از اطلاعات برچسبهای کوچک می باشد . علاوه بر فیلتر کردن رخداد ها ، شما نیاز به مکانیزمی جهت کپسوله کردن برنامه دارید  که مانع از مشاهده جزییات بیشتر مانند موارد فیزیکی از قبیل (مشخصات خواننده ها ، حسگر ها و پیکربندی آنها ) شود .
نهایتا و به طور کامل ، شما نیاز به رابط کابری استاندارد دارید که  ، می تواند جهت درخواست دادن برای مشاهدات معنی دار دستگاههای  RFID  استفاده شود  .
شکل 2 – 9 اجزای یک میان افزار RFID  را نشان می دهد.

انگیزه های استفاده از میان افزار RFID
  برای استفاده از میان افزار RFID  سه انگیزه و نیاز وجود دارد .
1- ایجاد ارتباط مابین خواننده ها . ( توسط اداپتور دستگاه های خواننده )
2- پردازش ردیفهایی از مشاهدات دستگاههای RFID  که دربرنامه های مربوطه استفاده می شود. (  مانند استفاده انها توسط مدیر رخداد ).
3 – ایجاد رابط مرحله ای برنامه جهت مدیریت خواننده ها و بدست آوردن رخداد های فیلتر شده RFID    .
بیایید ، کار را با یک مثال ساده در رابطه با پردازش دادده ای که توسط خواننده ها جمع آوری شده شروع کنیم .
همانطور که در شکل 2 – 10 مشاهده می شود .
انحراف نارسایی موجود در این روند به توضیح چند نکته می انجامد. در این شکل ما خروجی دستگاه های خواننده را مستقیما به برنامه کاربردی خود برده ایم .
این روز ها خواننده ها پردازش رخداد حداقلی را انجام می دهند .
با بررسی نمای سه بعدی از برنامه ، استفاده از این رویه حتی در یک کار کوچک ،  گواهی بر این مفهوم است :  مانند پرتاب کردن توپ بولینگ به طرف سوراخ کلید !
شکل 2 – 10 اتصال مستقیم برنامه به دستگاه های خواننده را نشان می دهد  
در شکل 2 – 11 میان افزار های پردازش رخداد ما بین خواننده ها و برنامه ها قرار می گیرند .  
اجزای میان افزار RFID
2.3.3.2آداپتور دستگاههای خواننده ( اجزای میان افزار):
چندین نوع از خواننده های RFID  امروز در فروشگاه ها موجود می باشد و هر کدام رابط کاربری خود را دارا می باشند .
اینکه هرکدام از  تولید کنندگان برنامه با گونه های مختلف خواندن اطلاعات از دستگا ه های مختلف آشنا باشند کار غیر ممکنی است .رابط خواننده ها ، به اندازه نقاط دسترسی به داده ها ، و توانایی ها ی مدیریتی دستگاهها ، دارای  گوناگونی می باشند . به همین دلیل شما باید از میان افزاری استفاده کنید که شما را از یاد گرفتن طرز فکر های غیر معمول دستگاه های خواننده باز می دارد .
لایه وفق دهنده دستگاه های خواننده خصوصیات رابط دستگاه خواننده راکپسوله و مجزا می کند. و به این ترتیب این گونه موارد بر خوردی با برنامه نخواهند داشت .

2.3.3.3مدیر رویداد(اجزای میان افزار):
یک گسترش کامل ، سیستمهای RFID  توانایی این را دارند که زنجیره ای متشکل از صد ها یا هزاران خواننده را که در هر دقیقه صد ها بار عملیات خواندن را انجام می دهند را پشتیبانی کنند.
پس شما باید رابط دستگاه خواننده را جهت جلوگيري از بمباران شدن آن توسط صف هاي طولاني اطلاعات  کپسوله کنید.پس بنابر اين نيازمند توسعه اهداف خاصي در رابطه با ميان افزار هاي RFID در كنار زير بناي ساختاري IT  تکنولوژي اطلاعات مي باشیم .
خواننده ها كمتر از 100 % دقت در خواندن برچسبهاي در مجاورت خود دارند.
در نظر بگيريد 100 مورد از برچسبها در کنار يک خواننده موجود هستند که جهت خواندن مجموعه صد تايي از برچسبها در دقيقه  تنظیم شده اند! شانس خواندن بر چسبها در هر دفعه خواندن برابر با خواندن 80 تا 99 مورد از بر چسبها مي باشد .موردي که بررسي شد ، تعداد 80 مورد از 100 مورد موجود که توسط دستگاه خواننده ، خوانده مي شود ارزيابي مورد قبولي است هر چند اين سناريو اثبات مي كند چرا اسكن هايي كه از جانب خواننده ها انجام مي  شود در صف هايي متمركز مي شود و نيازمند پردازش در آينده دارد به عنوان يك رخداد تجاري دارد .
تصور كنيد اين دستگاه خواننده براي يك سيستم طبقه بندی هوشمند به كار رود آیا شما مشاهدات فیلتر نشده یک دستگاه خواننده را که این اطلاعات را به برنامه کاربردی شما ارسال میکند را بدون حفاظت خواهید گذاشت .
برای همه برنامه ها  بجز موارد ناچیز ، شما خواهان پردازش این مشاهدات در اینده هستید قبل از اینکه مورد استفاده قرار گیرند .
به عنوان مثال مساله " فیلتر هموارسازی "  است که یک سری از مشاهدات
دستگاه های خواننده را برای پذیرش  متمرکز و متراکم می کند تا  پاسخ های دریافتی خواننده هایی را که دقت کامل ندارند  را محاسبه نماید .
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

سفارش پایان نامه