انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

آشنائی با پروتكل HTTP ( بخش اول )
در اينترنت همانند ساير شبكه های كامپيوتری از پروتكل های متعدد و با اهداف مختلف استفاده می گردد. هر پروتكل از يك ساختار خاص برای ارسال و دريافت اطلاعات  (بسته های اطلاعاتی ) استفاده نموده و ترافيك مختص به خود را در شبكه ايجاد می نمايد .  HTTP  ( برگرفته از Hyper Text Transfer Protocol ) ، يكی از متداولترين پروتكل های لايه application است  كه مسئوليت ارتباط بين سرويس گيرندگان و سرويس دهندگان وب را برعهده دارد .
در ادامه با پروتكل فوق بيشتر آشنا خواهيم شد.
پروتكل HTTP چيست ؟
دنيای شبكه های كامپيوتری دارای عمری چند ساله است و بسياری از كاربران ، ضرورت استفاده از شبكه را همزمان با متداول شدن اينترنت در اوايل سال 1990 دريافتند . عموميت اينترنت، رشد و گسترش شبكه های كامپيوتر‌ی را به دنبال داشته است . اينترنت نيز با سرعتی باورنكردنی رشد و  امروزه شاهد ايجاد ده ها  ميليون وب سايت در طی يك سال در اين عرصه می باشيم .
تمامی وب سايت های موجود بر روی‌ اينترنت از پروتكل HTTP استفاده می نمايند . با اين كه پروتكل HTTP  با استفاده از پروتكل های ديگری نظير IP و TCP ماموريت خود را انجام می دهد ، ولی اين پروتكل HTTP است كه به عنوان زبان مشترك ارتباطی بين سرويس گيرنده و سرويس دهنده وب به رسميت شناخته شده و از‌ آن استفاده می گردد . در واقع مرورگر وب صدای خود را با استفاده از پروتكل HTTP به گوش سرويس دهنده وب رسانده و از وی درخواست يك صفحه وب را می نمايد.
به منظور انجام يك تراكنش موفقيت آميز بين سرويس گيرندگان وب ( نظير IE )  و سرويس دهندگان وب ( نظير IIS ) ، به اطلاعات زيادی نياز خواهد بود . پس از handshake پروتكل TCP/IP ، مرورگر اطلاعات گسترده ای را ‌ برای سرويس دهنده وب  ارسال می نمايد .
يك بسته اطلاعاتی نمونه در شكل زير نشان داده شده است :
 
توضيحات  :
داده مربوط به پروتكل لايه application ( در اين مورد خاص پروتكل HTTP ) ، پس از هدر TCP/IP قرار می گيرد  . جدول زير برخی اطلاعات مبادله شده بين سرويس گيرنده و سرويس دهنده وب را نشان می دهد .
عملكرد    نوع اطلاعات
سرويس گيرنده وب يك درخواست GET را برای سرويس دهنده وب ارسال و از وی درخواست اطلاعاتی را با استفاده از  پروتكل HTTP 1.1 می نمايد.
پروتكل HTTP دارای نسخه شماره يك نيز می باشد كه امروزه عموما" از نسخه فوق استفاده نمی گردد و در مقابل از نسخه 1 . 1 استفاده می شود.    GET /HTTP/1.1
وب سايتی است كه سرويس گيرنده قصد ارتباط با آن را دارد .     Host:
 www.google.ca
به سرويس دهنده وب ، نوع  نرم افزار سرويس گيرنده ( در اين مورد خاص   Mozilla version 5.0 ) و  نوع سيستم عامل نصب شده بر روی كامپيوتر ( در اين مورد خاص Windows version NT 5.1 و يا همان ويندوز XP  ) اعلام می گردد.     User-agent:
 Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1;
نوع character set استفاده شده به سرويس دهنده اعلام می گردد ( در اين مورد خاص از  en:us  و نسخه شماره  10 . 7 . 1  استفاده شده است ) .     en-US; rv: 1.7.10)
نام مرورگر استفاده شده توسط سرويس گيرنده به سرويس دهنده وب اعلام می گردد ( در اين مورد خاص از مرورگر FireFox استفاده شده است ) .     Gecko/20050716 Firefox/1.0.6
سرويس گيرنده به سرويس دهنده وب فرمت  اطلاعاتی را كه می تواند دريافت نمايد ، اعلام می نمايد ( در اين مورد خاص هم برای متن و هم برای   application  از فرمت xml استفاده می گردد ) .      Accept:
 text/xml, application/xml, application/xhtml+xml
سرويس گيرنده  به سرويس دهنده نوع فرمت متن دريافتی را اعلام می نمايد ( در اين مورد خاص html و يا plain text ) .
همچنين فرمت فايل های گرافيكی ( در اين مورد خاص png . و ساير فرمت های متداول ) نيز اعلام می گردد .      text/html; q=0.9, text/plain; q=0.8, image/png, */*;q=0.5
ليست character set كه سرويس گيرنده وب قادر به فهم آنان است،  اعلام می گردد ( در اين مورد خاص  ISO-8859 , و يا utf-8  ) .    Accept-Charset:
 ISO-8859-1, utf-8; q=0.7, *;q=0/7
به  سرويس دهنده وب مدت زمان نگهداری  session  اعلام می گردد ( در اين مورد خاص 300 ثانيه ) .
سرويس گيرندگان می توانند با صراحت پايان يك session را اعلام نمايند . در نسخه شماره 1 . 1  پروتكل HTTP ، ارتباط و يا اتصال برقرار شده فعال و يا open باقی خواهد ماند تا زمانی كه سرويس گيرنده خاتمه آن را اعلام  و يا مدت زمان حيات آن به اتمام رسيده باشد .
در نسخه شماره يك پروتكل HTTP ، پس از هر درخواست و اتمام تراكنش ، ارتباط ايجاد شده غيرفعال و يا close می گردد .     Keep-Alive:
 300 Connection: keep-alive
cookie  و مقدار مربوطه  به آن اعلام می گردد. كوكی يك متن اسكی فلت می باشد كه اطلاعات متفاوتی را در خود نگهداری می نمايد .
مدت زمان حيات يك كوكی می تواند موقت ( تا زمانی كه مرورگر فعال است ) و يا دائم ( ذخيره بر روی هارد ديسك كامپيوتر  و در يك محدوده زمانی تعريف شده ) باشد .     Cookie: PREF=ID=01a0822454acb293: LD=en:TM=1121638094�..
 User agent نوع مرورگر و سيستم عامل  سرويس گيرنده را مشخص می نمايد و اين موضوع می تواند  مواد اوليه لازم برای تدارك برخی حملات توسط مهاجمان را تامين نما
آشنائی با پروتكل HTTP ( بخش دوم )

در بخش اول با  جايگاه پروتكل HTTP به منظور مبادله اطلاعات بين سرويس گيرندگان و سرويس دهندگان وب اشاره و در ادامه با نوع و ماهيت اطلاعات ارسالی سرويس گيرندگان وب به منظور دريافت خدمات از سرويس دهندگان ، آشنا شديم .
در اين بخش با نوع و ماهيت اطلاعات ارسالی سرويس دهندگان وب به منظور پاسخ به درخواست سرويس گيرندگان آشنا خواهيم شد.  
مرورگر وب ، صدای خود را با استفاده از پروتكل HTTP به گوش سرويس دهنده وب می رساند و از وی درخواست يك صفحه وب را می نمايد.
سرويس دهنده وب علاوه بر اين كه با اين صدا آشنا است خود نيز برای پاسخ به مرورگر وب از مجموعه قوانين آن تبعيت می كند .
پروتكل HTTP  : يك معماری سرويس گيرنده و سرويس دهنده
سرويس گيرنده وب ، مقادير خاصی را با اهداف كاملا" مشخص شده برای سرويس دهنده وب ارسال می نمايد ( حصول اطمينان از وجود يك زبان مشترك برای گفتگو بين سرويس گيرنده و سرويس دهنده وب ) .  سرويس دهنده پس از بررسی اطلاعات ارسالی ، آنان را تفسير و متناسب با آن اطلاعاتی را برای سرويس گيرنده ارسال می نمايد . در معماری فوق يك نرم افزار در سمت سرويس گيرنده و به عنوان يك سرويس گيرنده وب ( نظير IE و يا  Mozilla Firefox   ) ايفای وظيفه می نمايد و در سمت سرويس دهنده يك نرم افزار به عنوان سرويس دهنده وب ( نظير : IIS و يا   Apache  ) وظايف تعريف شده خود را انجام می دهد.
سناريوی فوق مدل و يا معماری سرويس گيرنده - سرويس دهنده را در ذهن تداعی می نمايد ( معماری مبتنی بر درخواست و پاسخ ) .
پاسخ سرويس دهنده  
شكل زير يك بسته اطلاعاتی HTTP از مبداء يك سرويس دهنده به مقصد يك سرويس گيرنده  را نشان می دهد ( پاسخ سرويس دهنده ).  
 
 توضيحات  :
جدول زير برخی اطلاعات ارسالی توسط سرويس دهنده را نشان می دهد .
عملكرد    نوع اطلاعات
به سرويس گيرنده اعلام می گردد كه :
•    سرويس دهنده وب از پروتكل  HTTP نسخه  1 .1  استفاده می نمايد.
•    فايل درخواستی وی توسط سرويس دهنده پيدا شده است .
200 ، يك كد وضعيت است كه وضعيت پاسخ به درخواست را مشخص می نمايد .     HTTP/1.1 200 OK   
مستند و يا فايل درخواستی سرويس گيرنده  توسط يك پراكسی cache نخواهد شد و هدف آن صرفا" برای كاربر متقاضی فايل است .     Cache-Control:
 private
فرمت ارسال فايل و يا مستند درخواستی به سرويس گيرنده وب اعلام می شود . در اين مورد خاص ، اطلاعات با فرمت  text/html ارسال می گردند .
سرويس گيرنده وب دارای دانش لازم به منظور بررسی و نمايش اطلاعات با فرمت اشاره شده می باشد .     Content-type:
 text/html
نوع سرويس دهنده و يا نرم افزار سرويس دهنده ( سرويس دهنده وب ) مشخص می گردد .
در اين مورد خاص ،  سرويس دهنده وب Google نمايش داده شده است .     Server:
 GWS/2.1
پروتكل HTTP نسخه شماره 1 .1  از ارسال اطلاعات به صورت chuncked حمايت می نمايد. در روش فوق ، بدنه يك پيام به منظور ارسال مجموعه ای از ماژول ها اصلاح می گردد . مسوليت مشخص كردن اندازه هر ماژول ارسالی بر عهده يكی از فيلدهای موجود در اين ساختار گذاشته می شود .
در صورت ارسال معمولی اطلاعات  توسط پروتكل HTTP ، از يك فيلد با نام "Content-Length" به منظور مشخص نمودن حجم داده ارسالی،استفاده می گردد .     Transfer-Encoding: chunked
 
زمان و تاريخ سرويس دهنده وب مشخص می گردد.     Date:
 Sat 30 Jul 2005 14:14:50 GMT
 
تگ های HTML ارسالی توسط سرويس دهنده وب به مقصد سرويس گيرنده وب می باشند كه توسط سرويس گيرندگان وب ( نظير IE  ) تفسير و نمايش داده می شوند .
با استفاده از گزينه view موجود در برنامه های مرورگر ، می توان تگ های HTML يك صفحه وب را مشاهده نمود .      <html><head><meta.http-equiv="content-type"
آشنائی با پروتكل HTTP ( بخش سوم )

در بخش اول و دوم با جايگاه پروتكل HTTP به منظور مبادله اطلاعات بين سرويس گيرندگان و سرويس دهندگان وب آشنا شديم . همچنين به اين موضوع اشاره گرديد كه   پروتكل فوق ، همانند اغلب پروتكل های لايه application ،  از معماری سرويس گيرنده - سرويس دهنده استفاده می نمايد .
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه