انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

آشنايي با محيط ويرژوال بيسيك :
محيط ويرژوال بيسيك بسيار ساده است . اين محيط كه با عنوان رابط پيشرفته طراحي (Interface IDE Design Enkanced) شناخته ميشود . به برنامه نويسان امكان مي دهد كه برنامه هاي تحت ويندوز خود را بدون نياز به استفاده از برنامه هاي كاربردي ديگر ايجاد ، اجرا ،و خطايابي كند .
بعد از اجراي برنامه ويرژوال بيسيك ، كادر تبادل New project  به نمايش درمي آيد‌، كه اين كادر به برنامه نويس امكان انتخاب يكي از  انواع برنامه هايي را ميدهد كه مي‌توان در VB ايجاد كرد .
كادر تبادلي New project شامل سه برگه (tab) است :
برگه New : جهت ايجاد يك پروژه جديد
برگه Existing : براي باز كردن پروژه اي كه از قبل وجود دارد .
برگه Recent : ليستي از آخرين پروژه هاي باز شده يا ايجاد شده را نشان ميدهد .
پروژه : عبارتست از مجموعه فايل هايي (فرم ،برنامه و ...) كه در كل يك هدف واحد را دنبال ميكنند . كدهاي برنامه ،مشخصات ظاهري برنامه و احتمالاً فايل هاي بانك اطلاعاتي در اين مجموعه از فايل ها قرار دارند .
پروژه Standard EXE شامل پنجره هاي زير ميباشد:
1-    پنجره پروژه project
2-    `پنجره پروژه form layont
3-    جعبه ابزار Tool box
4-    پنجره خصوصيات Properties
5-    پنجره فرم form
پنجره پروژه : پنجره اي كه معمولاً به نام Projevt Explorer نيز معروف است شامل تمام فايل هاي مربوط به پروژه مي باشد .
ميله ابزار اين پنجره شامل سه دكمه به نام هاي :toggle folders , view object , view code است .
دكمه view code براي نمايش پنجره اي كه در آن VB (دستورات برنامه) فايلي كه در پنجره پروژه فعال وجود دارد به كار ميرود .
همچنين view object براي نمايش شكل ظاهري فرم فعال در پنجره پروژه به كار ميرود .
دكمه toggle folders باعث ميشود كه با هر بار فشار آن پوشه forms به صورت متناوب به نمايش در آمده و مخفي شود .
پنجره form layout :اين پنجره محل فرم را به هنگام اجراي برنامه (Rvn time) بر روي صفحه نمايش مشخص ميكند . با قرار دادن نشانگر ماوس برري شكل فرم و پايين نگه داشتن دكمه سمت چپ ماوس و جابه جا كردن آن (Drag) مي توان فرم را در محل جديد خود قرار داد . به اين ترتيب در زمان اجرا فرم مورد نظر در محل مشخص شده ظاهر ميشود .
پنجره خصوصياتwindow Properties :اين پنجره ويژگي ها و خصوصيات فرم يا كنترل را نشان ميدهد كه به ترتيب الفبايي  مرتب شده اند .
همان طور كه در شكل ديده ميشود درقسمت بالاي پنجره جعبه ليست مانندي (Combo box) وجود دارد كه در آن نام كنترل يا فرمي كه خصوصيات آن در اين پنجره آورده شده است ديده ميشود . داخل اين ليست نام تمامي كنترل ها و همچنين نام فرمي كه فعلاً فعال است آورده شده است . با انتخاب هر كنترل يا فرم ديگري از اين ليست خصوصيات مربوط به آن در پنجره نشان داده ميشود . توجه كنيد بعضي از اين خصوصيات مشترك اند . مانند خصوصيات Name كه در هر دو نشان دهنده نام كنترل فرم است ، برخي ديگر براي كنترل ها يا فرم  مشترك نيستند بلكه منحصر به فردند .
جعبه ابزار (Tool box) : اين جعبه شامل كنترل هايي است كه از هر كدام آن ها ميتوان به تعداد دلخواه بر فرم هاي مربوط به پروژه اضافه كرد . به اين شرط كه نام هر شيء ايجاد شده منحصر به فرد باشد .
پنجره فرم ها (Forms) : اين پنجره ، فرم فعال در پنجره پروژه با تمام اشياي مربوط به آن را در يك واسط گرافيكي كاربر (GUI) نشان مي دهد .
ميله منو (Menu bar) : ميله منو امكاني است كه در اكثر برنامه هاي تحت ويندوز وجود دارد و شا مل دستوراتي براي ساخت ، نگهداري و راه اندازي برنامه هاست .  
File    براي باز كردن ، ذخيره و چاپ پروژه    Run    براي اجرا ، متوقف كردن برنامه و ...
Edit    براي past ، كپي ، حذف و ذخيره    
Query    براي بازيابي داده ها از پايگاه داده ها
View    براي نحوه نمايش پنجره ها ي محيط IDE    Diayram    براي ويرايش و اصلاح در طراحي پايگاه هاي داده ها
Promect    براي افزودن خصيصه هايي مانند فرم ها به يك پروژه    Tools    براي ابزارهاي IDE و بهينه سازي محيط كار
Format    براي تنظيم كنترل هاي موجود بر روي فرم    
Add-ins    براي نصب و حذف
Debug    براي خطا يابي    Windows    براي مرتب كردن و نمايش پنجره ها
        Help    راهنماي كاملي براي استفاده كنندگان


 

در پايين ميله منو ، ميله ابزاري وجود دارد كه توسط آن ميتوان به سرعت به برخي از گزينه هاي منو دسترسي پيدا كرد .

طريقه كار با جعبه ابزار :
براي اضافه كردن يك شيء از هر كنترل موجود در جعبه ابزار مي توان به دو روش عمل نمود :
الف – با Double click روي هر كنترل ، يك نمونه از شيء مربوس در وسط فرم فعال ظاهر مي شود و هميشه از نظراندازه و موقعيت ثابت است . با پايين نگه داشتن كليد ماوس روي هر شيء اضافه شده ، و حركت دادن ماوس (Drag) مي‌توان محل شيء را تغيير داد و نيز ميتوان با قرار دادن مكان نما در گوشه هاي شيء  و Drag كردن ، اندازه آن شيء را نيز به دلخواه تعيين نمود .
ب – كنترل مربوط به آن شيء را در جعبه ابزار توسط كليك سمت چپ ماوس انتخاب نمود و سپس بر روي فرم مورد نظر در محل دلخواه كيك كرده با Drag كردن شيء را به اندازه دلخواه بر روي فرم اضافه نمود .

كار با ويرژوال بيسيك :
يك پروژه مي تواند شامل يك يا چند فرم باشد كه مي توان در داخل هر فرم اشيايي را اضافه نمود و خصوصياتي را براي هر كدام از آن ها به دلخواه تعيين كرد و براي هر رويدادي كه مي تواند براي هر شيء يا فرم خاصي اتفاق بيافتد و براي ما اهميت دارد رفتارهايي را تعيين كرد ، بايد به اين نكته نيز توجه كند كه هنگام تعيين رفتارهاي هر يك از اشياء در مقابل حوادث بايد ارتباطاتي بين اشيا و محيط در جهت رسيدن به هدف پروژه ايجاد شود .
از جمله خواصي كه يك فرم دارد ، نام ، رنگ ، اندازه ، عنوان و غيره است . هر كدام از اين خواص در پنجره خصوصيات قابل مشاهده و در صورت لزوم قابل تغيير است . براي عوض كردن هر يك از خواص فرم كافي است در پنجره خصوصيات بر روي خصوصيت مورد نظر كليك كرده و مقدار قبلي آن را تغيير داد .بعضي از خصوصيات داراي مقادير مشخصي مي باشد و ميتوان فقط يكي از آن ها را انتخاب نمود . ولي برخي از خصوصيات بايد توسط برنامه نويس و  به دلخواه نوشته شود .

خصوصيات اشياء در form :
از جمله خواصي كه فرم دارد ، خاصيت Name است . اين خاصيت در همه اشايء وجود دارد و از اهميت بسزايي برخوردار است . نام يك شيء در حقيقت تنها راه براي دسترسي به آن شيء توسط اشياي ديگر و يا دستورات برنامه مي با شد .
خاصيت caption در فرم ، تيتر ميله اي عنوان فرم را مشخص مي كند . متن پيش فرض براي اين خاصيت نام فرم مي باشد و در صورت نياز ميتوان آن را تغيير داده نتيجه را در ميله اي عنوان فرم مشاهده كرد .
از جمله خصوصيات ديگر فرم ، رنگ زمينه آن يا Back color مي باشد . مقدار پيش فرض اين خصوصيت را ميتوان با انتخاب آن از پنجره خصوصيات به دلخواه تغيير داد .

آشنايي با كنترل هاي متداول در VB :
1-1    : شيء combo box  , list Box :
در اكثر برنامه ها ليست هايي شامل تعدادي گزينه وجود دارد كه كاربر ميتواند هر كدام از گزينه ها يا تعدادي از آن ها را انتخاب كند . مثلاً يك برنامه واژه پرداز ، براي انتخاب فونت يك متن ليستي از تمام فونت هاي موجود در اختيار كاربر قرار داده ، امكان انتخاب يكي از آن ها را براي فرم فراهم مي آورد . به طور كلي در اكثربرنامه هاي ويندوز از دو نوع جعبه ليست استفاده ميشود همانند شكل زير :

 


•    List box
•    Combo box
در نوع List box تعدادي از گزينه ها به طور همزمان ، قابل رؤيت اند ، در اين حالت عنصر انتخاب شده ، به وسيله رنگ متمايز است ولي در نوع Combo box در هر لحظه فقط عنصري كه انتخاب شده است نمايش مي يابد وگزينه هاي ديگر با انتخاب كليد از Combo box فعال شده و امكان انتخاب براي كاربر فراهم ميشود . در جعبه ابزار VB از كنترل هاي List box  و Combo box براي ايجاد اشياء ليست استفاده ميشود . اكثر خصوصيات وحوادث اين دو كنترل مشابه يكديگرند و برنامه نويس بسته به شرايط و طرح فرمي كه ايجاد مي كند . از اين دو شيء بهره ميبرد . براي استفاده از اين اشياء بايد گزينه هايي به جعبه لسيت بيفزاييم ،همانطوري كه مي دانيم دو روش براي اين كار وجود دارد :
•    با استفاده از پنجره خصوصيات
•    از طريق برنامه نويس
در پنجره خصوصيات ، خاصيتي به نام list  وجود دارد ،با فعال كردن اين ليست ميتوانيد گزينه هاي دلخواهي را به آن بيفزاييد . توجه كنيد كه اگر در پايان هر سطر از كليد Enter استفاده كنيد Combo box بسته خواهد شد و براي اضافه كردن عنصر ديگر به ليست دوباره بايد جعبه مذكور را فعال كنيد .
 ولي اگر در انتهاي هر سطر ، از كليد تركيبي Ctrl+Enter استفاده شود مي توان تعداد سطرهاي بيشتري را در يك مرحله به ليست وارد كرد . در زمان اجرا نيز مي توان متد Add Item عنصرهايي را به جعبه ليست اضافه كرد .1-2    : كنترل Text Box :
برخي  مواقع نياز داريم كه تنها قسمتي از يك متن را كه كاربر انتخاب ميكند ، در اختيار داشته باشيم . در چنين مواقعي از خصوصيت Sel Text استفاده مي كنيم ، اين خصوصيت قسمت انتخاب شده متن در يك شيء را مشخص ميكند .

1-3    كنترل هاي Hscroll , vscroll :
دربرنامه هاي ويندوز روش هاي مختلفي براي مقدار دهي توسط كاربر ، در حين اجراي برنامه ، وجود دارد . مثلاً از جعبه متني دربرنامه استفاده ميشود و كاربر در صورت نياز مقدار دلخواه خود را در آن تايپ ميكند ولي فرض كنيم بخواهيم كاربر محل قرار گيري يك شيء را روي فرم تعيين كند و از جعبه متن استفاده كند . براي اين كار مي توان دو جعبه متن براي تعيين مختصات افقي و عمودي شيء در نظر گرفت و در رويداد change هر دوي آن ها مختصات Leht , Top شيء را برابر مقادير جعبه متن ها قرار داد .
با اجراي برنامه متوجه ميشويم كه اين روش چندان مناسب نيست زيرا :
•    كاربر مختصات دقيق محل قرار گيري شيء را به صورت عددي نمي داند و ممكن است مجبور شود آن را به روش آزمايش و خطا به دست آورد .
•    ممكن است مقادير وارد جعبه متن كند كه شيء از فرم خارج شود .
در اين موارد ميتوان از كنترل هاي Scroll بهره برد و راحتي بيشتري كاربر را  فراهم آورد . در VB دو كنترل Vscroll , Hscroll وجود دارد كه به ترتيب Scroll هاي عمودي وافقي را ايجاد مي كند .
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

 دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه