انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر


چكيده:
اين پروژه شامل دو فصل است كه در فصل اول توانايي كار با اطلاعات در اكسل توضيح داده مي‌شود كه به صورت زير است:
•    آشنايي با انواع اطلاعات كه خود شامل اطلاعات عددي، اطلاعات متني، اطلاعات تاريخ، زمان و ... مي‌باشد.
•    شناسايي اصول ورود اطلاعات در صفحه كاري كه شامل اصول وارد نمودن اطلاعات عددي، وارد كردن متن، زمان، فرمول‌ها و .... مي‌باشد. اصول وارد نمودن اطلاعات عددي نيز كاراكترهاي مجاز براي استفاده در مقادير عددي، تعيين تعداد ارقام اعشار و .... را دربر مي‌گيرد.
در فصل دوم، توانايي كار با Data base مطرح شد كه مطالب زير را دربر مي‌گيرد:
o    آشنايي با مفهوم و كاربرد بانك اطلاعاتي؛
o    آشنايي با تعاريف كه ركوردها و فيلدها را دربر مي‌گيرد و در اينجا اطلاعات جزئي مربوط به يك فيلد و مجموعه اطلاعات مربوط به يك موجوديت ركورد ناميده مي‌شود.
o    اصول طراحي يك بانك اطلاعاتي

مقدمه:
نرم‌افزار اكسل، زيرمجموعه نرم‌افزارهاي صفحه گسترده است. توانايي كار با اطلاعات در اكسل به مراحلي نياز دارد كه ما در اينجا با اكثر آنها آشنا مي‌شويم كه آشنايي با انواع اطلاعات يكي از موارد مورد نياز آن است كه خود موارد ديگري را دربر مي‌گيرد.
جمع‌آوري و سازماندهي اطلاعات در مورد يك موضوع را پايگاه داده يا بانك اطلاعاتي مي‌نامند و در اينجا با مفهوم و كاربرد آن آشنا مي‌شويم.

فصل اول
توانايي كار با اطلاعات در اكسل

1-1 آشنايي با انواع مختصات
نرم‌افزار اكسل زيرمجموعه‌ي نرم‌افزارهاي صفحه گسترده است و بايد بتواند اطلاعات مختلفي را در صفحات كاري نگهداري كرده و آنها را سازماندهي كند. بنابراين در اينجا مي‌خواهيم با انواع مختلف اطلاعاتي كه مي‌توان در خانه‌ها و در صفحه كاري وارد كرد، آشنا شويم.
1-1-1 اطلاعات عددي
به اطلاعاتي كه از اعداد تشكيل شده باشد، اطلاعات عددي گفته مي‌شود. اطلاعات عددي مي‌توانند داراي قابليت‌هاي مختلف مانند اطلاعات عددي معمولي، اطلاعات عديي به صورت تاريخ، اطلاعات عددي به صورت زمان و .... باشند. وقتي شما اعداد را وارد مي‌كنيد، اكسل به صورت اتوماتيك قالب آن را تشخيص مي‌دهد و براي آن قالب عددي منظور مي‌كند.
2-1-1 اطلاعات متني
در خانه‌هاي صفحه‌ي كاري مي‌توان متن را وارد كرد و متن از تركيب حروف، ارقام و ساير كاراكترهاي ويژه تشكيل مي‌شود. اطلاعات متني مي‌تواند براي توضيح اطلاعات ديگر عناوين ستون‌ها، سطرها و ... بكار رود.
3-1-1 اطلاعات تاريخ
اطلاعات تاريخ، زيرمجموعه اطلاعات عددي هستند. وقتي شما در خانه‌اي عددي در قالب تاريخ وارد مي‌كنيد، نرم‌افزار اكسل به صورت اتوماتيك به آن قالب تاريخ مي‌دهد.

برخي از قالب‌هاي تاريخ در نرم‌افزار اكسل به صورت زير مي‌باشد:
2/3/2004
2-Feb-01
02-Feb-04
Feb-04
February 2,2004
4-1-1 اطلاعات زمان
منظور از اطلاعات زمان، وارد كردن زمان يك موضوع با استفاده از ساعت، دقيقه و ثانيه مي‌باشد. وقتي شما در خانه‌اي، عددي را در قالب زمان وارد مي‌كنيد، نرم‌افزار اكسل به صورت اتوماتيك قالب زمان را براي آن درنظر مي‌گيرند. برخي از قالب‌هاي زمان در نرم‌افزار اكسل به صورت زير مي‌باشد:
14:45:32
2:45PM
2:45:32PM
1/0/20/ 2:45:32 PM
2-1 شناسايي اصول ورود اطلاعات در صفحه كاري
شما مي‌توانيد كليه اطلاعاتي را كه در بخش قبل گفته شد، به استثناي اطلاعات صوتي، تصويري و فيلم را در خانه موردنظر درج كنيد. اطلاعات صوتي، تصويري و فيلم را همانطور كه گفته شد، مي‌توان بر روي صفحه كاري قرار داد.


1-2-1 اصول وارد نمودن اطلاعات عددي
براي وارد كردن اطلاعات عددي در صفحه كاري و در خانه موردنظر به ترتيب زير عمل مي‌نماييد.
1.    روي خانه موردنظر كليك كنيد تا فعال شود.
2.    عددي موردنظر را تايپ كنيد.
3.    براي ثبت اطلاعات، خانه ديگري را كليد كنيد يا كليد Enter را فشار دهيد. براي كنسل كردن اطلاعات وارد شده، قبل از ثبت آن مي‌توان از كليد ESC استفاده نمود.
براي وارد كردن اطلاعات در خانه  موردنظر، از طريق نوار فرمول نيز مي‌توانيد اقدام كنيد. براي اين كار به روش زير عمل نماييد:
1.    روي خانه موردنظر كليك كنيد تا فعال شود.
2.    در نوار فرمول كليك كرده و عدد موردنظر را تايپ كنيد.
3.    براي ثبت اطلاعات، بر روي علامت  در نوار فرمول كليك كنيد. براي كنسل كردن مقدار عددي وارد شده قبل از ثبت آن مي‌توانيد بر روي * كليك نماييد.
1-1-2-1 كاراكترهاي مجاز براي استفاده در مقادير عددي
براي وارد كردن يك مقدار عددي در خانه موردنظر، مي‌توانيد از چند رقم و از كاراكترهاي خاص استفاده كنيد. به عبارت ديگر هر مقدار عددي مي‌تواند شامل يك يا چند رقم و كاراكترهاي خاص باشد. براي مثال مقادير زير، مقادير عددي مي‌باشند:
 
123
2.00 E+14
5$
10%
 
براي آشنا شدن با كليه كاراكترهاي مجاز براي استفاده در درج مقادير عددي به جدول زير توجه نماييد.
جدول 1-1 كاراكترهاي عمومي مجاز در مقادير عددي
كاراكتر    عملكرد
صفر تا 9    هر تركيبي از اعداد
+    وقتي به همراه E بكار مي‌رود، نشان دهنده توان مثبت است.
-    نشانگر اعداد منفي مي‌باشد.
,    علامت جدا كننده ارقام به صورت سه رقم، سه رقم مي‌باشد.
/    جداسازي تاريخ يا نشانگر اعداد كسري مي‌باشد.
$    نشانگر مقادير ارزي مي‌باشد.
%    نشانگر درصد
.    نشانگر اعشار.
E    نشانگر توان.
:    جداساز ساعت، دقيقه و ثانيه

2-1-2-1 تعيين تعداد اعشار ارقام
با استفاه از منوي Tools و انتخاب گزينه Options كادر محاوره‌اي Options ظاهر مي‌شود.
تعداد ارقام اعشاري را با انتخاب عبارت Fixed decimal و تعيين تعداد اعشار در كادر Places مي‌توانيد ثابت كنيد.
بطور مثال اگر تعداد اعشار را 2 تعيين كنيد، از اين به بعد هر عددي كه تايپ مي‌كنيد، اگر رقم اعشاري نداشت، به آن دو رقم اعشار داده مي‌شود و هر عددي كه تعداد ارقام اعشار بيشتر از دو عدد داشت، تعداد ارقام اعشاري آ‌ن تغيير نمي‌كند. براي مثال شما اگر عدد 672 را وارد كنيد، بعد از Enter تبديل به 6.27 مي‌شود و اگر عدد 234.4512 را وارد كرده و Enter كنيد، تغييري در اين عدد حاصل نمي‌شود.
2-2-1 وارد كردن متن
براي وارد كردن متن در خانه موردنظر از صفحه كاري به ترتيب زير عمل نماييد:
1.    روي خانه موردنظر كليك كنيد تا فعال شود.
2.    طريق ديگر وارد كردن متن در خانه موردنظر، استفاده  از نوار فرمول مي‌‌باشد كه همانند وارد كردن اطلاعات عددي مي‌باشد.
3-2-1 وارد كردن اطلاعات زمان
طريق وارد كردن اطلاعات زمان نيز همانند تاريخ مي‌باشد. به هر حال، براي وارد كردن اطلاعات زمان به صورت زير عمل كنيد.
1.    روي خانه‌اي كه مي‌خواهيد اطلاعات زماني وارد كنيد، كليك نماييد تا فعال شود.
2.    از منوي Format گزينه Cell را كليك نماييد يا با سمت راست روي خانه موردنظر، از منوي ميان‌بر ظاهر شده بر روي گزينه Format cell كليك نماييد.
3.    تب Normal را فعال كنيد.
4.    از بخش Category بر روي Time كليك نماييد.
5.    از بخش Type قالب موردنظر را انتخاب كنيد.
6.    بر روي دكمه Ok كليك نماييد.
7.    اطلاعات زماني را در قالب hh:mm:ss وارد نماييد، بطوري كه hh معرف ساعت mm معرف دقيقه و ss معرف ثانيه مي‌باشد. بعد از وارد كردن زمان و زدن Enter، قالب به صورتي كه شما تعيين كرده‌ايد، درخواهد آمد.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه