انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

مقدمه
Blu-ray چيست؟
معمولا با نام Blu-ray Disc  معروف است و فرمت ساخت ديسکهاي نوري نسل بعدي است.که به منظور ضبط و ذهيره حجم بسيار زيادي از داده و ويديو ساخته شده است.با استفاده از اين فرمت مي توان تا 5 برابر مقادير ي که با استفاده از تکنولوژي امروزي ،مي توان بر روي يک DVD ذخيره کرد را تنها بر روي يک ديسک Blu-ray ذخيره ساختبا استفاده از تکنولوژي Blu-ray مي توان تا 25 گيگا بايت را بر روي يک ديسک تک لايه و تا 50 گيگابايت را بر روي يک ديسک دو لايه ذخيره کرد .
Blue-ray  Blue-Ray از رقباي تازه DVD  است.  
در رقابت اروپاييش HD DVD را شکست داد.
بيش از 1 ميليون نسخه فيلم دي وي دي Blue-ray در اروپا، که 73 درصد کل فروش فيلم هاي HD مي باشد،به فروش رفته است.
فيلم هاي با کيفيت بسيار بالا در قالب Blue-ray رقيب خود يعني قالب HD DVD را با 1 ميليون نسخه فروش و دارا بودن 73 درصد کل بازار ، به سختي شکست داده است. طبق گزارش ارائه شده، فيلم هاي با کيفيت بالا Blue-ray، در 1 ميليون نسخه فروش داشته اند و اگر ديسک هاي بازي پلي استيشن 3 را نيز حساب کنيم، اين رقم به 21 ميليون نسخه مي رسد.
HD DVD ساخته Toshiba Corp است در حاليکه Blue-ray از پشتيباني سر سخت Sony Corp برخوردار است.
هنگامي که چندين سال پيش صحبت از ديسکهاي نوري DVD به ميان آمد . خيلي ها باور نمي کردندکه بتوان بر روي يک ديسک نوري چندين گيگابايت اطلاعات ذخيره کرد ولي بعد از آنکه ديسکهاي دي وي دي به بازار آمد و تقريبا در دسترس همگن قرار گرفت اين موضوع براي مردم عادي شد . اکنون با گذشت چندين سال از آن زمان شاهد ورود ديسکهاي جديدي به بازار هستيم که توانايي ذخيره اطلاعاتي در حدود چند برابر DVD را دارند و اين موضوع به ما اين نويد را مي دهد که در آينده نه چندان دور ، شاهد ورود ديسکهايي با حجم فوق بالا و ويژگيهاي دوچندان باشيم .
نام Blu-ray به چه معناست؟
کلمهBlu از نام تکنولوژي زيرساخت اين اختراع مشتق شده است که ليزر آبي-بنفش(Blue-violet) رابراي خواندن و نوشتن داده بر روي ديسک به کار مي گيرد و ray هم اشعه نوري است .طبق گفته شرکت هاي  پيشتاز در اين تکنولوژي نوشتن به صورت Blu-ray کاملا صحيح است و حرف e از آخر کلمه Blue عمدا نوشته نمي شودتا کلمه را به صورت يک آرم تجاري مخصوص ثبت کنند.همچنين کلمه اختصاري اين تکنولوژي BD  است نه BRD .
در سال 2002 ، دو شرکت سوني و فيليپس بعد از مدتها همکاري در ساخت ديسکهاي نوري ، تکنولوژي جديد که بر اساس اساس پرتوهاي ليزر آبي کار مي کند ، Blu-Ray و HD-DVD  نامگذاري شده است .
با ظهور تکنولوژي Blu-Ray تحولي عظيم در دنياي ديسکهاي نوري به وجود آمد و اين تکنولوژي توانست به سرعت جاي خود را در دناي ديسکهاي نوري باز کند . دو شرکت سوني و فيليپس با اين تکنولوژي توانستند تحولي عظيم در دنياي ديسکهاي نوري به وجود آورند که نتيجه آن ساخت ديسکهاي با ظرفيت بالا بود .(ديسکهاي Blu-Ray  در سه ظرفيت مختلف به بازار عرضه مي شوند ، اين سه ظرفيت به ترتيب 23.3 گيگا بايت ، 25 گيگا بايت و 27 گيگا بايت است ظرفيت مذکور فقط مربو به يک لايه از ديسک Blu-ray است )
Blu-ray توسط شرکتهاي پيشتاز در عرصه الکترونيک ،کامپيوتر جهان  با همکاري تيمي  ساخته شد اکنون اين شرکتها با نام (Blu-ray Disc Association يا BDA) شناخته مي شوند.تعداد اعضاي BDA بيشتر از 170 شرکت است.هيئت رئيسه BDA شامل شرکتهاي مشهور زير است :
Apple Computer, Inc.
Dell Inc.
Hewlett Packard Company
Hitachi, Ltd.
LG Electronics Inc.
Matsushita Electric Industrial Co., Ltd.
Mitsubishi Electric Corporation
Pioneer Corporation
Royal Philips Electronics
Samsung Electronics Co., Ltd.
Sharp Corporation
Sony Corporation
Sun Microsystems, Inc.
TDK Corporation
Thomson Multimedia
Twentieth Century Fox
Walt Disney Pictures
Warner Bros. Entertainment
فرمت هاي ساخت Blu-ray همانند CD , DVD فعلي است و در گستره وسيعي از فرمتهاي ROM/R/RW ساخته مي شود.
BD-ROM فرمت فقط خواندني که براي ذخيره حجم بسيار بالايي از فيلم ، بازي، موسيقي به کار مي رود .
BD-R  فرمت خواندني – که مي توان يک بار خود کاربر حجم بالايي از ويديو و نرم افزار و داده را بر روي آن ذخيره کند.
BD-RW  فرمتي است که قابليت نوستن مجدد را دارد و مي توان براي ذخيره ويديو و نرم افزار و داده هاي کامپيوتر از آن استفاده کرد .
سعي محققان براين است تا يک فرمت هيبريد ،يعني ترکيبي را بسازند که بتوان فرمت DVD و BD را بر روي يک ديسک ذخيره کنندوبتوان اين ديسک را با استفاده از DVD-Player  و BD-Player  اجرا کرد.
ظرفيت ديسک هاي تک لايه اين تکنولوژي تا 25 گيگابايت و ديسکهاي دو لايه تا 50 گيگابايت است تحقيقات اکنون بر روي ساخت  ديسکهاي چند لايه معطوف است که بتوان بر روي يک ديسک حجم داده اي 100GB-200GB را ذخيره کرد .
حجم ويديويي که بر روي اين ديسک مي توان ذخيره کرد ويديويي HD (کيفيت بالا ) تا 9 ساعت و ويديويي با کيفت استاندارد تا 23 ساعت بر روي يک ديسک 50GB مي باشد.
بنا به گفته BDA  کمترين سرعت خواندن و نوشتن بر روي Blu-ray سرعت 1x است که معادل 36Mbps  است براي نمايش ويديو هاي Blu-ray  احتياج به مينيمم سرعت 79Mbps داريم تا بتوانبم به صورت معمولي فيلم را ببينيم.اين سرعت معادل 2x است البته Blu-ray توانايي رايت با سرعتهاي بالاتر را نيز دارد Blu-rayبراي رايت کردن احتياج به توان کم و همچيني حرکت کمتر ديسک نسبت به CD و DVD  دارد .
فرمت Blu-ray قابليتي را دارد که مي توان از کپي غير مجاز ديسکها جلوگيري کرد البته اين تکنولوژي فعلا فقط براي کارخانه هايي که فيلم و نرم افزار را رايت مي کنند در دسترس است.
دو شرکت بزرگ کامپيوتري HPو DELL د حال پياده سازي Blu-ray ب روي کامپيوتر هاي شخصي هستند و انتظار مي رود به زودي اين تکنولوژي در هر خانه اي راه يابد و جايگزين DVD و CD  شود.


فرق HD-DVD و Blu-ray ؟
با وجود شباهتهاي بسياري که اين دو تکنولوژي با هم دارند اولين فرق آنها در ظرفيت آنهاست . Blu-ray از لنزي با دقت بسيار زيادتر ازHD-DVD استفاده مي کند و بنابراين مي تواند داده بيشتري را بر روي ديسک ذخيره کند که اين مقدار تا 25 گيگابايت بر هر لايه مي رسد.در حالي که HD-DVD فقط مي تواند تا 15گيگابايت داده را بر روي هر لايه ذخيره کند.
فرق دوم سرعت انتقال داده است که اين سرعت در Blu-ray  برابر 54Mbps است اما در HD-DVD  سرعت انتقال 36.55Mbps است اين ظرفيت بالا و سرعت انتقال بهتر استوديو هاي فيلم سازي را به استفاده از Blu-ray به جاي HD-DVD ترغيب مي کند.
فرق ديگر اين دو تکنولوژي با هم اين است که از 8 استوديوي فيلم سازي بزرگ دنيا ، 7 استوديو براي پشتيباني و ذخيره فيلم بر روي Blu-ray  اظهار تمايل کرده اند در حالي که از اين 8 استوديوي بزرگ و برتر فقط 3 استوديو از HD-DVD استفاده مي کننداز طرف ديگر فرمت هاي ذخيره سازي فيلم بر روي DVD کمتر از فرمت هاي Blu-ray است و اين هم به اضافه ي دليل قبلي ترغيب کاربران را به استفادهاز Blu-ray   بيشتر مي کند.
نحوه ذخيره و بازيابي اطلاعات در BLUE RAY
براي رايت کردن اطلاعات به روي سي دي ها از نور استفاده ميکنند. به طور کلي با استفاده از نور بر روي سي دي ها برجستگيها و فرورفتگي هايي رو ايجاد ميکنند که عمق اين فرورفتگي ها در حد 125 نانو متر است (عکس زير(.
 
بايد توجه کنيد که سي دي هايي که امروزه به صورت معمول در بازار وجود دارد با استفاده از نور ليزر نوشته ميشوند که طول موج نسبتا بلندي دارد. دليل استفاده از اين نور هم اين است  که کار باآن آسان تر است چون انسان اطلاعات بيشتري در باره نحوه کار اين نور و اثرش دارد. ولي چند سال گذشته دانشمندان چيزهاي جديدي را  در باره نورهاي ديگر با طول موج کمتر کشف کردند. يکي از نورها نور”مادون قرمز” است و اين نور موج خيلي کمتري نسبت يه ليزر دارد براي همين ميتواند فرورفتگي و برامدگي هاي نزديک تري رو روي سي دي ايجاد کند و اطلاعات بيشتري رو به صورت فشرده تر در کنار هم بگذارد. ديسکهايي که توسط اين نور درست ميشوند معروف به دي وي دي هستند  (DVD) و همانطور که ميدانيد تا 4.7 گيگ رو به طور معمول نگه ميدارند. باز پارسال دانشمندان شروع به کار روي نور “ماوراي بنفش” کردن که خيلي خيلي طول موج کمي دارد و با استفاده از اين تکنولوژي اين سي دي هايBlu-Ray يا   BD-ROM را درست کردن که تا 25 گيگ اطلاعات را نگه ميدارد تمام اطلاعات بالا براي ديسک هاي يک لايه و يک طرفه باشد. چون ميتوانند ديسکهاي 2لايه و 2 طرفه هم بسازند، يعني اين که در هر طرف ديسک 2 لايه وجود داشته باشند و اگه شما ديسک را در آورده و برعکس داخل درايو بگذاريد باز هم ميتوانيد بر رويش رايت کنيد!!! (عکس زير لايه هاي مختلف رو در دي وي دي نشان ميدهد) در ضمن در پايين صفحه عکسي هست که تفاوتهاي نورهاي مختلف را کاملا نشان ميدهد…
 
_______________________________________________________
/ ديسکها / 1 لايه / 2 لايه / 4 لايه (2طرف و هر طرف 2 لايه)
————————————————————————————-/ سي دي / 700 MB / ندارد / ندارد
————————————————————————————-/ دي وي دي / 4.7 گيگ / 8.5 گيگ / 17 گيگ
————————————————————————————-/ بلو - ري / 25 گيگ / 50 گيگ / 100 گيگ
————————————————————————————

سي دي هاي بلو-ري 100 گيگي مخصوص شرکت سوني است بر روي آنها کار مي کند . در ضمن اين شرکت در حال طراحي سي ديهاي بلو-ري 2 طرفه و 8 لايه (4لايه در هر طرف) با ظرفيت 200 گيگ است!!!
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

سفارش پایان نامه