انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتربسمه تعالي
آموزش سريع مايکروسافت ورد ( Microsoft Word)


فهرست مطالب دوره آموزش Microsoft Word
    بخش اول:
•    مقدمه
•    نحوه انگشت گذاري و تايپ فارسي
•    محيط کار واژه پرداز مايکروسافت ورد Microsoft Word
•    تغيير جهت متون وتغيير زبان
    بخش دوم:
•    انتخاب قلم Font
•    تغيير اندازه قلم
•    تراز بندي
•    پارگراف و تنظيمات پاراگراف
•    شماره گذاري و گلوله گذاري
•    ترسيم جدول
    بخش سوم:
•    نوار ابزار استاندارد ( Standard Toolsbar )
•    نوار ابزار فرمتينگ ( Formatting Toolsbar )
    بخش چهارم
•    درج تصويرهاي گرافيکي، ترسيم شکلها و ايجاد جلوه هاي متني،ابزار (Drawing )


مقدمه آموزش دوره Microsoft Word
دوره آموزشي Microsoft Word متداولترین برنامه واژه پرداز موجود به شمار می آید . هدف اصلی برنامه ايجاد محيطي مناسب براي تایپ دو زبانه ، قالب بندی متنها ، ترسیم جداول - کار با تصویرهای گرافیکی - طراحی صفحات وب و امکانات ديگر براي کارهاي هنري مي باشد. برای مطالعه این دوره آموزشی نیاز است کاربران محترم آشنایی مقدماتی با محیط Windows را داشته باشند . واژه پرداز Microsoft Wordرا مي توان از منوي Start زير منوي Programs  و انتخاب گزينه Microsoft Word اجرا کرد. البته در نسخه 2003 ، بعد از زير منوي Programs بايد از زير منوي Microsoft Office گزينه Microsoft Office word 2003  را انتخاب کرد.
اصول تايپ فارسي و انگشت گذاري درست

 در تايپ بايد انگشتان هر دو دست کار کنند و از تايپ با يک دست و يک انگشت خوداري نماييد.
در روي صفحه کليد در قسمت کليد هاي تايپي ( حروف ) در رديف دوم پايين دو کليد J   و F برجستگي کوچکي وجود دارد که نشان دهنده مکان انگشت هاي اشاره هر دو دست را مشخص مي کند . پس ابتدا انگشت اشاره دست راست را روي حرف  j  و  انگشت مياني را روي کليد K و انگشت انگشتري را روي کليد L و انگشت نگين را روي کليد ; قرار داده. انگشت اشاره دست چپ روي کليدF و انگشت مياني روي کليد D و انگشت انگشتري روي کليد S و انگشت نگين دست چپ روي کليد A قرار مي گيرد.  انگشتان هر دو دست روي کليد ها و به صورت خميده بايد قرار گيرد و در زمان تايپ فقط انگشت مورد نظر را بايد فشرد تا کليد فشرده شود. توجه کنيد انگشتان ديگر را نبايد از صفحه کليد بلند کنيد و براي فشردن کليدهاي ديگر بايد انگشتان دست را به سمت بالا باز يا به سمت پايين جمع کنيد . از بلند کردن، پايين يا بالا بردن با دست ديگر خوداري کنيد .
به تصوير زير توجه کنيد:
 
 
نکته : ( کليد هاي Alt , Shift , Ctrl )را در دو سمت صفحه کليد وجود دارد .براي زدن کليدهاي Alt ،Shift  با Ctrl  بايد با دست مخالف استفاده شود. مثال براي تايپ حرف آ بايد کليد Shift را با دست چپ پايين نگاه داشت و با انگشت اشاره دست راست کليد ا (H)را بفشاريد.
نکته : کليد Alt , Shift با Ctrl را گرفته و با دست ديگر کليد مورد نظر را مي فشاريم . از انگشتان شصت براي زدن کليد فاصله استفاده مي شود.

محيط کار واژه پرداز مايکروسافت ورد( Microsoft Word )
واژه پرداز ورد بخشها و قسمتهاي زيادي دارد که بعضي از آنها مانند يکديگر و بعضي متفاوت با ديگر بخشها هستند و به همين خاطر محيط کار اين برنامه نياز به تشريح و توضيح دارد .
در تصوير زير قسمت هاي اصلي و مهم محيط اين برنامه با کادر هاي رنگي مشخص شده و نام آن قسمت ها از رنگ خودشان در پايين صفحه توضيح داده شده است، به آن توجه کنيد
 
 

 از آنجا که پنجره برنامه Word داراي بخشهاي زيرمي باشد.
1)  Title bar ( نوار عنوان برنامه ) که با نوار قرمز مشخص شده است.
 2 ) Menu bar ( نوار فهرست و ابزار مورد نياز برنامه ) که با نوار زرد  مشخص شده است.
3 ) Standard Toolsbar ( نوار ابزار کار و مورد استفاده جهت راحتي انجام کار ) که با نوار بنفش مشخص شده است.
4 ) Formatting Toolsbar ( نوار ويرايشي برنامه ) که با نوار سبز مشخص شده است.
5 ) Main Window ( صفحه نمايش اطلاعات ، انجام عمليات و محتويات برنامه، با نوار صورتي مشخص شده است.
6 ) Status bar ( نوار وضعيت يا حالات ) که با نوار آبي پر رنگ مشخص شده است.
7 ) Scroll bar يا نوار گردش ( بالا و پايين نمودن محتويات پنجره )که با نوار آبي کم رنگ مشخص شده است.
 1. نوار منو: در نوار منو نام تمام منو هاي ورد نمايش داده شده است که هر کدام با توجه به نوع دستورات و فراميني که در آنها قرار گرفته است نام گذاري شده است ، براي مثال منو فايل File به اين خاطر اين نام را گرفته است که بيشتر يا تمام کارهاي مربوط به فايل مانند : ذخيره کردن فايل، بارگذاري فايل، ساختن فايل جديد، چاپ فايل و... دراين منو قرار دارد . پس به نام منو ها توجه کنيد زيراحتما با گزينه هاي موجود در آن مرتبط است.
 2 . نوار ابزار استاندارد Standard Toolsbar: اين نوار ابزار يکي از چندين نوار ابزار Word مي باشد که به علت مهم بودن کليد هاي موجود در آن هميشه به طور پيش فرض در Word به نمايش در مي آيد که البته کاربر مي تواند آنرا  پنهان  کند به همين علت نام اين نوار را استاندارد نام گذاري کرده اند. بيشتر امور مربوط به فايل را مي توان از طريق اين نوار ابزار انجام داد .
نکته : در کليه نوارهاي ابزار کليد ها قابل کاهش و افزايش مي باشد.
 3 . نوار ابزار قالب بندي  Formating ToolsBar: در اين نوار تعدادي از کليد هاي مهم مربوط به قالب بندي (تغيير قلم، تغيير جهت متن، تغيير رنگ، تغيير اندازه قلم و... ) وجود دارد .
 4 . خط کش افقي و عمودي: اين خط کش ها که در بالا و سمت چپ محيط کار ديده مي شوند براي تنظيم حاشيه هاي چپ، راست،   بالا و پايين  و فضاي کاري و...  استفاده مي شوند .
 5 . محيط کار :محيط Word در اينجا به شکل يک برگ کاغذ که لبه هاي آن ديده مي شود نمايش داده شده است. در محل تايپ، جهت ترسيم اشکال ودرج تصاوير و ساخت جداول و نمودارمي باشد وکاربر کار خود را دراين بخش انجام مي دهد و در Title bar، برنامه Word،
دکمه Close يا بستن پنجره: جهت بستن يک پنجره باز سه راه امکان پذير مي باشد:1- ازدکمه Close در منويTitle bar استفاده نمود، 2-  کليد ترکيبي Alt + F4 استفاده نمود،3 - از منوي File زير منوي Exit مي توان استفاده نمود.
دکمه Maximize يا حداکثر سازي:براي اينکه بتوان پنجره را به حداکثر اندازه خود رساند مي توان از اين دکمه استفاده نمود.
دکمه Restore : پس از اينکه پنجره به حداکثر اندازه خود رسيد براي تبديل به اندازه قبلي خود از اين دکمه مي توان استفاده نمود.
دکمه Minimize يا حداقل سازي:با کليک کردن بر روي اين دکمه مي توان يک پنجره حداکثر شده را به حداقل رساند و بعد از اين کار پنجره بر روي Task bar قرار مي گيرد و با دوباره کليک کردن بر روي آن مي توان آن را باز نمود.
نکته: همان طور که در بالا نشان داده شد در پايين صفحه Word نواري به نام Status bar يا نوار وضعيت که بيانگر:
 1-شماره صفحه اي که در آن قرار داريد (1 Page ).
 2- قسمت يا بخشي که در آن قرار داريد( 1 Sec ).
 3- دو عدد به صورت اعشاري ( 2/10 ) که نشان مي دهد شما اکنون در کدام صفحه( 2 ) و جمعا سندتان چند صفحه( 10 ) مي باشد.
 4- علامت ( At 3.1 cm  )  ( Ln.1 )  ( Col 1 ) به ترتيب از سمت چپ نشان مي دهد اشاره گر شما اکنون در چه فاصله اي، در کدام خط و يا ستون قرار دارد.


تغيير جهت متون Text Direction و زبان صفحه کليد Keyboard Language
 براي تايپ فارسي بايد ابتدا زبان Windows را به زبان فارسي تغيير داد و همچنين مانند نوشتار فارسي بايد ساختار واژه پرداز ورد را راست به چپ Right to Left کرد همچنين در تايپ متون لاتين نيز بايد زبان صفحه کليد را به انگليسي و جهت متون را از چپ به راست Left to Right تغيير داد .
نکته 1: در يک سند Word شما مي توانيد هر دو حالت نوشتاري لاتين و فارسي را داشته باشيد اما در يک سطر يا پاراگراف فقط يکي از دو حالت راست به چپ و يا چپ به راست را مي توان استفاده کرد .
نکته 2: در صورتي که با ساختار چپ به راست شروع به تايپ فارسي کنيد با مشکلاتي مانند حرکت معکوس کليد هاي مکان نماي راست و چپ و پرش کلمات لاتين در ابتدا يا انتهاي متون فارسي مواجه خواهيد شد.
براي تغيير زبان ويندوز به روش هاي زير مي توان عمل کرد :
1.    با فشردن همزمان کليد هاي Alt + Shift سمت راست صفحه کليد، زبان به فارسي تغيير مي کند و با فشردن همان کليدها در سمت چپ صفحه کليد زبان ويندوز به زبان انگليسي تغيير ميکند .
2.    استفاه از کليد تغيير زبان در نوار کار ويندوز  و انتخاب زبان فارسي و براي تايپ لاتين انتخاب گزينه English .
 
3.    استفاده از کليد تغيير زبان در نوار ابزار قالب بندي.
براي تغيير جهت متون Direction به روش هاي زير مي توان عمل کرد :
1.    با فشردن کليد هاي Ctrl + Shift سمت راست صفحه کليد ، جهت نوشتاري راست به چپ تغيير مي کند و  براي چپ به راست بايد کليد هاي Ctrl + Shift سمت چپ صفحه کليد را فشرد.
2.    استفاده از کليد  در نوار ابزار قالب بندي براي راست به چپ کردن متون و از کليد  براي چپ به راست کردن متون استفاده مي شود .
مثال زير جمله اي است که شامل يک واژه لاتين در ميان واژگان فارسي است .
 
واژه پرداز word امکان تايپ فارسي را فراهم کرده است.    (جهت متن راست به چپ است و جمله درست ديده مي شود.)
واژه پرداز word .امکان تايپ فارسي را فراهم کرده است    (جهت متن  چپ به راست است و جمله نادرست ديده مي شود.)


تغيير قلم متون فارسي و لاتين Font
بدون شک يکي از مهمترين ابزار هاي واژه پردازها براي قالب بندي متون، ابزار تغيير قلم (Font)  مي باشد، که در اين ميان واژه پرداز ورد (Word) نيز امکانات فوق العاده اي براي تغيير قلم متون و قالب بندي آنها فراهم کرده است .
اساسا در word به دو روش مي توان متون را قالب بندي کرد :
1.    قالب بندي پيش از نوشتن متون
2.    قالب بندي پس از نوشتن متون
در روش اول کاربر ابتدا نوع قلم ، رنگ اندازه و جهت نوشتن متن را انتخاب ميکند و پس از آن شروع به نوشتن ميکند ، که در اين حالت همزمان با نوشتن کاربر متن را با رنگ و قلم انتخاب شده مشاهده ميکند.
در روش دوم يعني قالب بندي پس از نوشتن متن ، کاربر متن خود انتخاب مي کند (براي انتخاب متن به بخش انتخاب متون رجوع کنيد) و بعد نوع قلم ، رنگ و اندازه آن را مشخص مي کند ، که در اين روش در هنگام نوشتن ، نوشته ها با قلم و رنگ و اندازه تعريف شده قبلي يا پيش فرض خود واژه پرداز قالب بندي و نمايش داده ميشود.
انتخاب قلم Font:
انتخاب قلم از طريق منوي Format و گزينه Font:
 
1.    اشاره گر ماوس خود را روي منوي Format برده و کليک کنيد تا منوي روبرو باز شود .
2.    گزينه Font را انتخاب کنيد تا پنجره Font که تصوير آن در زير آمده است باز شود .
3.    قسمتي که با رنگ قرمز در تصوير مشخص شده است نام قلم هاي فارسي موجود در رايانه شما مي باشد و با باز کردن آن ليست شما مي توانيد فهرست کليه قلم ها را ببينيد و انتخاب کنيد .
4.    بعد از انتخاب قلم از ليست ، نمونه خط آن در پايين همين پنجره نمايش داده مي شود که در صرفه جويي در وقت کمک مي کند و در صورتي که خط انتخاب شده مورد علاقه شما نبود مي توانيد قلم ديگري را انتخاب کنيد .
5.    پس از انتخاب قلم روي کليد Ok کليک کنيد و يا کليد Enter را بزنيد.     

 

نکته : براي نمايش پنجره قلم  Font مي توانيد از کليد هاي ميانبر Ctrl + D استفاده کنيد .
انتخاب قلم از طريق نوار ابزار قالب بندي Formating :
براي انتخاب قلم از نوار ابزار قالب بندي فقط کافيست اشاره گر ماوس را روي ليست قلم ها در نوار ابزار قالب بندي برده کليک کنيد و سپس از فهرست قلم ها يکي را انتخاب کنيد . به تصوير زير توجه کنيد :
 


 
فهرست قلم هاي موجود که کاربرمي تواند انتخاب کند    

مثال : در مثال هاي زير خط اول با قلم Tahoma و خط دوم با قلم Arial  و اندازه هاي يکسان نوشته شده است ، به تفاوت هاي اين دو خط توجه کنيد .
من اولين تايپ فارسي خود را با واژه پرداز ورد انجام دادم و آن را قالب بندي کردم .
من اولين تايپ فارسي خود را با واژه پرداز ورد انجام دادم و آن را قالب بندي کردم .


تغيير اندازه قلم
براي تنظيم متون درايجاد يک ترکيب مناسب اندازه کاغذ، متن، موضوع متن و جايگاه آن را بايد قالب بندي کرد که يکي ازبخش هاي قالب بندي، تنظيمات مربوط به قلم مي باشد و تغيير اندازه يکي از تنظيمات قلم است .
براي تنظيم اندازه قلم ازهمان پنجره قلم  Font  استفاده مي کنيم. براي اينکار از منوي  Format   گزينه Font  را انتخاب مي کنيم و از پنجره قلم از قسمت Font Size در قسمت Complex Script براي متون فارسي و از قسمت Latin Text براي متون لاتين استفاده مي کنيم . از ليست موجود در Font size اندازه قلم را انتخاب مي کنيم و اگر اندازه مورد نظر ما وجود نداشت، اندازه را در همان ليست تايپ مي کنيم. در ضمن براي تغيير اندازه، در نوار ابزار  Formating نيز از ليست Font Size  نيز مي توان استفاده کرد .
 
قسمت Font Size
 
پنجره Font
تغيير اندازه متن با استفاده از صفحه کليد :
براي کوچکتر کردن اندازه قلم از کليد هاي ترکيبي ] + Ctrl استفاده کنيد.
براي بزرگتر کردن اندازه قلم از کليد هاي ترکيبي [+ Ctrl  استفاده کنيد.


تراز کردن متن   Text Alignment

تراز کردن متن به معني چيدن متن مي باشد، براي مثال تراز از راست به معني چيدن متن از سمت راست کاغذ است . در نرم افزار Word چهار نوع تراز وجود دارد .
1- تراز از چپ يا چپ چين Align left  
در اين حالت تمام خطوط متن انتخاب شده از سمت چپ تراز مي شوند يعني سر خط همه آنها از سمت چپ، در يک ستون قرار مي گيرد. براي نوشتن متون لاتين مناسب مي باشد.
2- تراز از وسط يا وسط چين Align Center  
در اين حالت تمام خطوط انتخاب شده در وسط کاغذ با هم مرتب يا  تراز مي شوند . اين حالت بهترين حالت براي نوشتن عناوين و اسامي متبرکه مي باشد مانند : نوشتن( به نام خدا )
3- تراز از راست يا راست چين Align Right  
در اين حالت خطوط متن انتخاب شده از سمت راست تراز مي شود  و در يک ستون قرار مي گيرد . که براي نوشتن متون فارسي مناسب مي باشد .
4- تراز از دو طرف Justify  
در اين حالت خطوط متن انتخاب شده از دو طرف کشيده شده و تراز مي شوند اين حالت براي نوشتن متون با پاراگراف هاي طولاني ، بسيار مناسب است . زيرا خطوط از سمت راست و از چپ تراز مي شوند و متن ما را زيباتر جلوه مي دهد.
مثال: در متن زير عنوان نوشته وسط چين شده و در وسط کاغذ قرار دارد و تاريخ راست چين شده و پاراگراف متن اصلي از دو طرف تراز  شده است.
 

تورفتگي ها ( Indents )
 تورفتگي( Indentation ) دندانه دار نوشتن متون ، پاراگراف يا خطوط در صفحه مي باشد.
مثال : به اين مثال توجه کنيد که خطوط چگونه داراي تورفتگي هستند.
فهرست مطالب
فصل اول    
     نحوه انگشت گذاري    
     تغيير زبان و جهت متون    
فصل دوم    
     ترسيم جدول     
     قالب بندي جدول     
     تغيير اندازه جدول    

 
براي ايجاد تورفتگي و يا فاصله بين خطوط ازمنوي Format  گزينه Paragraph را انتخاب کرده تا پنجره پاراگراف نمايش داده شود.
 
در بخش  Indentation  دو قسمت Before Text و After Text  وجود دارد که با مقدار دادن به هريک از آنها به ترتيب ميزان فاصله پاراگراف از پاراگراف قبلي و بعدي را تعيين مي کند .
 در قسمت Special سه حالت وجود دارد :
1.    None: در اين حالت تورفتگي وجود ندارد.
2.    First line: به ميزان مشخص شده در جعبه روبروي Special براي خط اول تورفتگي ايجاد مي کند.
3.    Hanging:  به ميزان مشخص شده در جعبه روبروي Special براي خطوط ديگر پاراگراف بجز خط اول تورفتگي ايجاد مي کند.
 
 
براي مثال: به بخش هايي که با رنگ قرمز مشخص شده اند توجه کنيد.
 شماره گذاري Numbering
 
Numbering ابزاري است که به کاربر اين امکان را مي دهد تا (پاراگراف) هايي را به دلخواه شماره گذاري نمايد. براي مثال از اين ابزار مي توان براي شماره گذاري سوالات به طور خودکار استفاده کرد تا از تکرار و يا جا افتادن احتمالي شماره ها جلوگيري شود.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

  دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه