انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

مقدمه
فتوشاپ 6 جديدترين و مهمترين نسخه از برنامه‌اي است كه از سال 1987 به بعد استانداردي براي اصلاح و دستكاري تصوير شده است. نسخه جديد اين برنامه، داراي ويژگي‌هاي جديد بسياري از جمله نوار Tool Options مي‌باشد كه تمام گزينه‌هاي ابزار را درست نزديك تصوير قرار مي‌دهد تا بتوانيد آنها را آسان تر و وسيع تر تنظيم كنيد. روي ابزارهاي Type Tools كاملا كار شده است و اكنون مي‌توانيد متن را دقيقا روي تصوير و حتي روي يك مسير قرار دهيد. ناظم‌هاي متني و بندي (پاراگرافي) به اين نسخه افزوده شده كه به شما امكان مي‌دهند تا حروف را كشيده و فضاي خطي را تنظيم كنيد و كارهاي ديگري را با اين ابزارها انجام دهيد. همچنين ابزارهاي شكل دهي و برداري (Vector shape Tools) وجود دارند كه به شما امكان مي‌دهند تا با كليك كردن ماوس، بتوانيد شكل‌ها و مسيرهاي شكل‌دار بسازيد.
چنانچه با نسخه قبلي فتوشاپ كار كرده باشيد، از اين كه نسخه جديد چقدر قدرتمند شده تعجب خواهيد كرد. اگر اولين بار است كه فتوشاپ را تجربه مي‌كنيد، كاملا تحت تأثير قرار خواهيد گرفت و متوجه مي‌شويد كه فتوشاپ چه برنامه خوبي است. براي كاربراني كه براي نخستين بار با فتوشاپ كار مي‌كنند، موضوع بسيار تعجب‌آور اينست كه كار با فتوشاپ واقعا دشوار نيست. اگر با نرم افزارهاي ديگر ادوب كار كرده باشيد، رابط فتوشاپ، براي شما كاملا آشنا خواهد بود. چنانچه اولين گام را به سوي ايجاد نگاره سازي رقمي بر مي‌داريد، در هر فرصتي يك فصل از كتاب را كار كنيد و تمرين‌ها و فعاليت‌ها را انجام دهيد. در اين صورت، پيشرفت كار برايتان آسانتر خواهد بود.
صادقانه بگويم، يكشبه نمي‌توانيد كارشناس فتوشاپ يا هر كار ديگر شويد. اما خود آموز فتوشاپ 6 در 24 ساعت، در مدت 24 ساعت شما را راه مي‌اندازد. اين كتاب، به 24 درس يك ساعته تقسيم مي‌شود. هر درس يك ساعت طول مي‌كشد. برخي از دروس به زمان بيشتري نياز دارند و بعضي ديگر به زمان كمتر. لفطا سعي نكنيد كه همه كتاب را رد يك روز در 24 ساعته تمام كنيد. حتي اگر مي‌توانيد نيز چنين كاري را انجام ندهيد. بهترين راه يادگيري اينست كه يك تا دو ساعت بين جلسه‌هاي دروس به تمرين كردن اختصاص دهيد. زيرا مي‌خواهيد همه جا سرك بكشيد و ببينيد وقتي اينجا و آن جا كليك مي‌كنيد در منوها چه مي‌بينيد و چه اتفاقي رخ مي‌دهد.
براي شروع ، اين اصل را انجام دهيد: پنجره About Photoshop را باز نموده و يك دقيقه صبر كنيد. سياهه‌اي از نام افرادي كه روي برنامه كار كرده‌اند، شروع به پيمايش مي‌كند. در اين سياهه به نام فاميل افراد با دقت نگاه كنيد. جالب است... آماده‌ايد؟ شروع كنيم.

اصول فتوشاپ
در حال حاضر فتوشاپ مهمترين برنامه نگاره‌سازي (گرافيك) مي‌باشد. (گرچه از ده سال پيش تاكنون نسبت به اولين نگارش خود بسيار تغيير كرده است). با آن كه فتوشاپ عمدتاً براي خوشنمايي (retouch) عكس و دستكاري تصوير مورد استفاده قرار مي‌گيرد، مي‌توانيد آن را براي ايجاد اصل هنر يعني هم از چركنويس و هم از روي عكس به كار ببريد. از فتوشاپ حتي مي‌توانيد براي تنظيم نوع آن نيز استفاده نماييد. اين برنامه از يك بازي ويدئويي بسيار جالب تر بوده و ساده تر از آنست كه شما فكر مي‌كنيد.

نحوه دستيابي به اين روش
وقتي براي اولين بار فتوشاپ را اجرا مي‌كنيد، جعبه ابزار آن را در طرف چپ صفحة نمايش خواهيد ديد. يك نوار Tool Options جديد درست در پايين عنوان‌هاي منوها (در بالاي صفحه نمايش) و همچنين چهار مجموعه پنجره در طرف راست وجود دارد (در صورتي كه، از رايانه مكينتاش استفاده مي‌كنيد)، در آن زمان مي‌توانيد روميزي خود، يا هر چيزي باز ديگري را مشاهده نماييد.
در ابتداي امر، شما يك ناحية كاري را نخواهيد ديد، زيرا فتوشاپ بر خلاف بيشتر برنامه‌هاي نگاره سازي، به طور خودكار صفحة جديدي را باز نخواهد كرد. اين بدان معناست كه چون در فتوشاپ مهمترين قسمت كار روي تصاوير انجام مي‌شود، مي‌توانيد تصوير مورد نظر خود را از منبع ديگري وارد كنيد. ممكن است بخواهيد از تصاوير رقمي موجود در پويشگر يا دوربين رقمي استفاده نماييد. همچنين شما احتمالاً روي پرونده‌هاي پايين گذاري شده از اينترنت يا عكس‌هاي موجود در CD-ROM كار خواهيد كرد. در ساعت 2 باز كردن و ذخيره سازي، كليه مطالب مربوط به باز كردن اين عكس‌ها را خواهيد آموخت. حال، بياييد يك صفحه خالي را باز نموده و برخي از ابزارهاي فتوشاپ را نيز امتحان كنيم.

شروع يك صفحه جديد
منوي File اولين منوي فتوشاپ و گزينه New اولين فقره آن مي‌باشد. هنگامي كه اين گزينه را انتخاب مي‌كنيد، جعبه محاوره‌اي New File باز مي‌شود براي پرونده جديد خود در بالاي اين جعبه محاوره‌اي يك عنوان (مثلاً My New Page) درج نموده، يا آن را بدون عنوان رها كنيد. بخش‌هاي بعدي به طور خلاصه توضيحي را براي برپايي يك پروندة جديد در اختيار شما قرار مي‌دهند.

اندازه تصوير
در محل Image Size جعبه محاوره‌اي مزبور، اندازه ارتفاع و پهنا تصوير را بر حسب پيكسل (واحد تصويري)، اينچ، سانتيمتر، نقطه، پيكا يا نظاير آن تعيين كنيد. اين اندازه گيري‌ها در منوهاي پايين كشيدني قرار دارند كه مي‌توانيد با كليك كردن روي پيكانة كوچك كنار واحد اندازه گيري، به آنها دسترسي داشته باشيد. فعال واحد اينچ را انتخاب كنيد. صفحه كاري خود را به اندازه كافي بزرگ نموده تا بتوانيد به راحتي در آن كار كنيد.

وضوح (Resolution)
وضوح تصوير به تعداد نقاط جوهر در هر اينچ (البته اگر بخواهيد آن را چاپ نماييد) يا پيكسل بر اينچ (اگر آن را در صفحه نمايش رايانه مي‌بينيد) دلالت دارد. اين امر بسيار مهم است،‌ زيرا وضوح تصوير، كيفيت آن را تعيين مي‌كند. هر چقدر درجة وضوح بالاتر باشد، كيفيت تصوير نيز بهتر خواهدشد، ولي در عوض حافظة بيشتري را اشغال مي‌كند. بسياري از تصاوير چاپي داراي درجه وضوح dpi150 تا 300 (نقطه بر اينچ) مي‌باشد.
از سوي ديگر وضوح مبصر (monitor) رايانه شما dpi72 مي‌باشد كه اصولا اين مقدار بسيار كم است. بنابراين، وضوح كارهاي خود را همواره متناسب با خروجي به دست آمده، تنظيم كنيد. اكنون، وضوح را روي dpi72 قرار دهيد، زيرا در حال حاضر فقط مي‌خواهيم اين صفحه را بررسي كنيم. به همين دليل، حالت رنگ را روي RGB (سه رنگ) تنظيم كنيد. رنگ RGB همان رنگي است كه در مبصرها نمايش داده مي‌شود. براي تنظيم محتويات صفحه، روي دكمه White كليك كنيد. بدين ترتيب، يك بوم سفيد رنگ مخصوص نقاشي و رنگ آميزي ايجاد مي‌شود.
پس از كليك كردن روي دكمه OK (در جعبه محاوره‌اي New File) پنجره جديدي را مشاهده مي‌كنيد. اين پنجره فعال بوده و بوم به شكل يك مربع سفيد رنگ بزرگ در داخل آن قرار دارد. در فتوشاپ مي‌توانيد به طور همزمان چند پنجره را با هم باز كنيد، ولي فقط يكي از آنها (كه تصاوير را در آن به وجود مي‌آوريد و ويرايش مي‌كنيد) فعال است و همواره در پيش زمينه قرار دارد.
اشاره گر ماوس را در گوشه راست، پايين صفحه قرار دهيد، سپس كليك كنيد و آن را بكشيد. بدين ترتيب پنجرة مزبور بزرگ مي‌شود، ولي توجه داشته باشيد اندازه بوم تغييري نخواهد كرد. پس از ايجاد اين پروندة جديد اندازة بوم را فقط مي‌توانيد با انتخاب Image Canvas Size تغيير دهيد. اين فرمان، تعيين ارتفاع و پهناي بوم را براي شما امكان پذير مي‌سازد. بخش Anchor (لنگر) منطقه اصلي را تعيين مي‌كند، يعني جايي كه با كليك كردن روي هر يك از هشت مربع سفيد مي‌توان بوم مزبور را بزرگ يا كوچك نمود (تغيير دادن اندازة‌ تصوير، كاملا باعث تغيير اندازه بوم خواهد شد). تغيير اندازة بوم موجب بيشتر شدن فضاي اطراف تصوير مي‌شود.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

 دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه