انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ مدیریت

انجام پایان نامه‏ ارشد مدیریت

تاريخچه و اهداف شركت
شركت طراحي ـ توليدي صنعت و هنر در سال 1373 با هدف طراحي و توليد سيستم ترمز انواع خودرو تأسيس شد و در اين راستا موفق به ايجاد فن آوري ، طراحي و ساخت سيستم هاي ترمز خودرو پرايد شده است .
اخذ گواهينامه ISO 9002 گواه ادارة شركت در سطح بالاي كيفيت و بهره وري است .
صنعت و هنر با آزمايشگاه مجهز ترمز خود كلية محصولات توليدي را تحت كنترل كيفيت قرار داده و توانايي ارزيابي محصولات طراحي شده خود را دارد .
فن آوري طراحي و توليد سيستم ترمز طبق گزارشات منتهي به سال 1379 با 54000 نفر ساعت آزمايش هاي مختلف توليدي پشتباني مي شود . ساختمان و بخشهاي مختلف شركت منطبق با نيازمنديهاي توليد و مونتاژ سيستم ترمز ، طراحي و ساخته شده است و حساسيت هاي محيطي لازم براي مونتاژ قطعات ترمز را داراست .

اهداف و برنامه هاي شركت
به منظور بالا بردن سطح كيفي شركت اخذ گواهينامه [ISO/TS16949] جزء برنامه هاي جدي صنعت و هنر تلقي شده و كاركنان با تلاش و مشاركت در فراگيري آموزشهاي لازم براي استقرار و برآوردن الزامات آن مي كوشند . جوان گرايي و بهره گيري از نيروهاي مبتكر صنعت و هنر را با سرعت قابل ملاحظه اي به جلو هدايت مي كند و تحقيق و توسعه فن آوري مهندس و توليد سيستم ترمز و ايجاد توان رقابت با بزرگان اين رشته صنعتي از اهداف كلان اين شركت محسوب مي شود . جذب سرمايه و مشاركت با خودروسازان داخلي و خارجي كه منجر به بالا بردن سهم بازار و متعاقب آن افزايش توان مالي مي شود ، جزء اهداف تجاري شركت محسوب مي شود.
شركت صنعت و هنر بادر نظر گرفتن خواسته هاي انتظارات و الزامات قانوني مشتريان سعي در تأمين هرچه بيشتر نيازهاي آنان و انجام تعهدات از طريق ارائه محصولي با كيفيت مطلوب و منطبق بر استانداردهاي مربوط خط مش كيفيت خود را به صورت زير تدوين نموده است .
ـ كسب شناخت هرچه يشتر نيازها و خواسته هاي مشتريان و تلاش در جهت انجام كامل و به موقع تعهدات در قبال ايشان و نيز بهبود روند ارائه خدمات با توجه به باز خور اطلاعات از مصرف كنندگان
ـ اعتماد و اتكاء به بهبود مستمر كيفيت سيستم ها ، فعاليت ها ، محصولات و خدمات.
ـ رعايت استانداردهاو ملاحظات مرتبط با ايمني محصول و نيز استفاده از استانداردهاي سيستم كيفيت نظير ISO 9001 به منظور ارتقاء نظام كيفي شركت .
ـ به حداقل رساندن خسارتهاي بالقوه كاركنان ، مشتريان و پيمانكاران.
ـ بهره گيري از پيمانكاران فرعي مورد تأييد مشتري و ارزيابي شده توسط خود شركت و توسعه سيستم كيفيت ايشان بر اساس استانداردهاو نيازهاي سيستم كيفيت .
ـ حصول اطمينان از اسزگاري طراحي بافرآيند نصب و ارائه خدمات در روشهاي اجرايي ، بازرسي و آزمون با مدارك مربوطه
ـ پيشگيري از بروز عدم انطباق محصول و خدمات با مشخصات تعيين شده با استفاده ازروشهاي اجرايي مدون .
 
فصل اول


تاريخچة ارزيابي كار و زمان
مشهور است كه زمان سنجي از كارگاه كمپاني فولاد سازي ميدوال در سال 1881 ميلادي توسط فردريك تيلور آغاز گشته است تيلور مطالعات خود را با استخدام دو كارگر قوي آغاز كرد ، آنها مزد دو برابر مي گرفتند و كاملاً تحت نظر و كنترل بودند . تيلور اظهار داشت كه : هدف از اين مطالعه اين نيست كه بدانيم حداكثر كاري كه يكنفر در جزئي از يك روز و يا در طي چند روز ، ولي بطور كوتاه مدت انجام مي دهد چه ميزاني است ، بلكه هدف اين است كه بدانيم چه چيزي باعث مي شود تا يك فرد نيرومند يك روز خوب پركار داشته باشد . و منظور از يك روز كاري خوب عبارت از روز را بطور مداوم در طول سال انجام داده و با عارضه خاصي نيز روبرو نشود .
تيلور در سال 1883 با روش سيستماتيك مطالعه كار توانست يك كار مشخص را به عناصري تقسيم كرد ، و تك تك اين عناصر را بررسي كند . به هر حال مطالعات او وساير تجربيات تيلور باعث شد كه كشف كند رابطه مستقيمي بين قدرتي كه يك شخص بكار مي برد و خستگي ناشي از كار وجود ندارد . تيلور دريافت كه در هر كار سنگيني ، عواملي كه مقدار كارفرد را در يك روز مشخص مي كند عبارتند از :
1ـ درصدي از روز كارگر مشغول كار بوده است .
2ـ درصدي از روز كه كارگر استراحت كرده است .
3ـ طول و فركانس پريودهاي استراحت .
بخاطر اهميت اين نظريه بود كه تيلور در ايجاد و گسترش زمان سنجي با كرنومتر سهم بزرگي پيدا كند .
همانطور كه گفته شد يكي از كارهاي مهم تيلور بنيان گذاري زمان سنجي است كه بدنبال مطالعات سيستماتيك بر روي مسائل مؤثر در عملكرد چندين كارخانه فراهم آمد .
ـ تيلور تشخيص داد كه تعيين بهترين روش انجام كار ،‌ يكي از مهمترين كارهاي مديران است .
ـ بر اساس نظريات تيلور ، همانگونه مديران صنعتي امروز معتقد هستند ، مطالعه كار از يك طرف موجب افزايش كارايي در كارخانه ها و از طرف ديگر موجب افزايش حقوق كارگران بوده و در عين حال كاهش قيمت تمام شده را نيز به همراه دارد .
ـ امروزه از تجربيات تيلور در سنجش زمان به منظور بالا بردن راندمان كار ، يك كارخانه و تشويق كارگران با فراهم آوردن مزايا و حقوق بالاتر و بالاخره تحويل تحويل دادن محصول با تمام مشخصات لازم با هزينه كمتر استفاده مي بريم .

مطالعه كار چيست ؟
جستجو براي يافتن يك روش مناسب براي عمليات توليدي موضوع جديدي نيست و تاريخچة آن بر زماني كه بشر بصورت اجتماعي تشكيل پيدا كرد بر مي گردد . هميشه يافتن روش براي بهبود دادن در عمليات توليدي مورد توجه بوده و اغلب افراد با استعدادهاي خود روشهايي را نيز به استخدام در آورده اند . حال نوبت به تعريف و اهداف مطالعه كار مي رسد .

تعريف مطالعه كار : اصطلاحي است كه تكنيكهاي مطالعه روش و زمان سنجي را كه براي تأمين حداكثر استفاده ممكن از نيروي انساني ،‌تجهيزات و مواد اوليه مورد نياز براي انجام يك كار مشخص بكار مي روند رادر بر مي گيرد .

اهداف مطالعة كار عبارتند از :
الف ـ مؤثرترين استفاده از تجهيزات و مواد اوليه
ب ـ مؤثرترين استفاده از نيروي انساني
ج ـ عملكرد مطلوب مجموعة تجهيزات ،‌مواد اوليه و نيروي انساني

اهم فوائد مطالعة كار عبارتند از :
1ـ روش مطالعة كار در ارزيابي و سازمان بندي مجدد كار كمك به سزائي نموده و در بالا بردن كارايي توليد با صرف اندك هزينه اگر كمك مؤثر مي كند .
2ـ روش مطالعه كار بهترين تكنيك جهت بدست آوردن استاندارد انجام كا مي باشد .
3ـ موجب تقليل هزينه هاي عملياتي از طريق بهبود روش عملياتي مي شود .
4ـ اين تكنيك بخوبي در اقسام مختلف كارها قابليت بكارگيري و انعطاف پذيري دارد.
5ـ اين تكنيك بهترين ابزار مسئله يابي عمليات است كه در دست يك مدير مي تواند باشد .

دستوالعمل كلي مطالعة كار :
1ـ انتخاب :‌ انتخاب كاري كه بايد مورد تجزيه و تحليل و مطالعه قرار گيرد .
2ـ ثبت :‌ ثبت كلية جزئيات واقعي با مشاهدة مستقيم آنها .
3ـ بررسي : بررسي دقيق و منتقدانه اطلاعات جمع آوري شده
4ـ طرح و تدوين : طرح و تدوين مناسب ترين روش با در نظر گرفتن شرايط واقعي
5ـ زمان سنجي : اندازه گيري حجم كار مورد نياز در روش جديد و محاسبه زمان استاندارد
6ـ تعريف : تعريف روش جديد و تعيين زمان
7ـ اعمال : اعمال روش بر مبناي استانداردهاي تعيين شده و زمان مجاز آن
8ـ ابقاء : ابقاء استانداردهاي جديد بوسيله روشهاي صحيح كنترل

كار سنجي
مطالعة روشها و اندازه گيري كار (كار سنجي) بعنوان اصلي ترين تكنيكهاي مطالعة كار مي باشند كه ما در اين تحقيق مختصراً به بررسي تكنيك كار سنجي مي پردازيم .
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه مدیریت، انجام پایان نامه ارشد مدیریت، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

سفارش پایان نامه