انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ مدیریت

انجام پایان نامه‏ ارشد مدیریت

EFQM
مدل برتر (نتایج)

 از ابتدای لغات زیر گرفته شده است:EFQM

"  اساس  مدیریت  کیفیت  اروپا "

   مدل برتر یک قالب کاری کلیدی است که در رقابت بین سازمانها صرفنظر از ناحیه ، اندازه ، ساختار یا کمالشان  به آنها کمک میکند تا در رقابت بین سازمانها موفق تر باشند.
سازمانها برای (تحکیم) موفقیتشان نیاز به برقراری سیستم اختصاصی مدیریتی دارند ؛ و EFQM مدل برتر، یک ابزار کاربردی برای کمک به آنهاست تا بسنجند در کجای راه موفقیت هستند و به کمک آن چاله ها و مشکلات (موانع) را درک کرده و راه حل ها را شبیه سازی کنند (شرح از دایرةالمعارف ویکی پدیا).

این مدل از چهار جنبه کلیدی است:

١- به عنوان قالب کاری ای که به سازمانها کمک میکند تا دید و اهداف آیندشان را به شکلی قابل      لمس و اندازه گیری متعالی سازند.
٢- به عنوان قالب کاری ای که میتواند به سازمانها در شناخت و درک حقیقت تجارتشان ، پیوند       های سازمان ، انگیزه و اثر روابط داخل سازمانی کمک کند.
٣- به عنوان پایه جایزه کیفیت اروپا ، فرآیندی است که به آنها اجازه میدهد تا موفقترین سازمانها      یشان را بشناسند و آنها را به عنوان بخشی از مدل برتر ترقی دهند تا سایرین از آنها بیاموزند.
٤- به عنوان ابزاری تشخیصی برای تعیین سلامت فعلی سازمانها به کار می رود. در خلال این       فرآیند ، سازمانها بهتر میتوانند بین اولویت ها یشان تعادل ایجاد کرده ، منابع را تخصیص داده     و طرحهای واقع بینانه تجارتشان را آماده کنند.


تاریخچه EFQM

دهه ١٩٨۰ : تلاشهای کیفیتی در آمریکا و ژاپن به صورت جنبشی سریع در قالب دمینگ پرایز و مدل مالکوم بالدریج آغاز شد.

١٩٨٨ : روسای ١٤ کمپانی اروپایی گرد هم آمدند تا پایه ای اروپایی برای مدیریت کیفیت ایجاد کنند. EFQM به صورت رسمی در ١٥ سپتامبر ١٩٨٨ در بروکسل در قصر ییلاقی وال دوچس بنا نهاده شد ؛ جایی که سی سال قبل انجمن اقتصادی اروپا شروع به کار کرده بود. روسای شرکتهای بوش ، بی تی ، بول ، سیبا-جیگی ، داس ساولت ، الکترو لوکس ، فیات ، کِی ال ام ، نستل ، اُلیوتی ، فیلیپس ، رنو ، سولزر و فولکس واگن در این جلسه مهم حضور داشتند و بنیانگذاران اصلی  EFQM شدند.
                                                                                                                   

١٩٨٩ : در ١٩ اکتبر ١٩٨٩ در مونتریوکس ، مبانی (ماموریت) ، دیدگاه و اهداف EFQM رسماً معرفی شدند. سند خط مشی ای توسط ١٤ رییس شرکتهای بنیانگذار و ٥٣ شرکت موسس دیگر امضا شد. مبنای EFQM بر دو بخش (استوار) بود:
حمایت از مدیریت کمپانی های اروپایی و برانگیختن آنها و همچنین ، در صورت نیاز ، همکاری با تمام بخشهای انجمن اروپا.

                                                                                                                   

١٩٩١ :  EFQM مدل برتر زاییده شد. از ١٩٨٨ تا ١٩٩١ ، EFQM جدیدتر بنا نهاده شد که بر فعالیتها و پیرامون ارتقای EFQM به عنوان یک چارچوب کاری برای قضاوت داوطلبان دریافت جایزه  کیفیت اروپا متمرکز شده بود. (برای) این کار هسته کوچکی از تقریباً ٣۰۰ متخصص از سرتاسر اروپا که از طرف اولین بنیانگذاران ، اعضا و شخصیتهای کلیدی EFQM حمایت میشدند تشکیل شد.

١٩٩٢ : اولین جایزه کیفیت اروپا توسط پادشاه اسپانیا در نمایشگاه EFQM در مادرید اعطا شد.

                                                                                                                                                                                                                

١٩٩٥ : از همان ابتدا ، EFQM تمایل داشت برسازمانهای تبلیغاتی بزرگ و زیر مجموعه هایشان که تجارت عظیمی داشتند تمرکز کند. اما سال بعد از اولین جایزه معلوم شد که (این طرح) به طور یکسان برای بخشهای عمومی و SME ها هم قابل اجراست. EFQM این دو مقوله را برای جایزه کیفیت اروپا ، از طرف EOQ و کمیسیون اروپا ، تکامل بخشید.

٢۰۰۰ : EFQM با ١٤ عضو در ١٩٨٩ شروع کرد و طی ١۰ سال ، اعضای آن بالغ بر بیش از ٧۰۰عضو در ابعاد مختلف از هر دو گروه دولتی و خصوصی شد.

                                                                                                                  

٢۰۰٥ : بنا بر موفقیت EFQM مدل برتر ، الان EFQM مخصوصاً بر روی تکامل قالب های کاری ویژه سرفصلهای مدیریت کار میکند.


 سخنان جاکوز دِلورس ، رییس وقت ECی EFQM که برای حمایت قوی از طرف کمیسیون اروپا بنیان نهاده شد ، همچنان امروزه هم صحیح است:

" مبارزه (تلاش) برای کیفیت ، یکی از پیش نیازهای موفقیت برای کمپانی و رقابت شماست."


                                                                                                                  


درباره  EFQM مدل برتر (توضیح) از طرف  if.EDU

سازمانها از EFQM مدل برتر به عنوان یک سیستم مدیریت کیفیت و یک قالب کلی برای بهبود کیفیت استفاده میکنند. مدل EFQM نه تنها وسیلهای کاربردی است که بیشتر توسط سازمانهای آموزش دیده برای خود ارزیابی استفاده میشود بلکه این مدل همچنین مدلی قابلیت استفاده هم برای ممیزی های خارجی و هم به عنوان ساختاری برای سیستم مدیریت آنها را نیز داراست. مدل EFQM سازمانها را مجبور میکند که کلیه وظایف ، عملکرد و نتایج شان را مورد محک قرار دهند. آموزشهای عالی سازمانها کلید شناخت متقاضیان و گروههای متقاضیانی است که سرویسهای آموزشی شان ارایه شده است. این موسسات (آموزش دیده ها) نیازهای حال و آینده متقاضیان و گروههای متقاضیان را روشن کرده و خدماتشان را بر مبنای آن بهبود بخشیده و به دنبال خشنودی و رضایت آنها هستند و سعی میکنند تا تغییرات پیش رو را پیش بینی کنند.

در (سیر) تغییرات تکاملی و به هم پیوسته پیشرفت ، مدل EFQM بر تعداد کمی مفهوم بنیادی و (خط) مشی تکیه میکند:
 
                                                                                                                                                     منبع اصلی : سایت اصلی EFQM


توضیحات مفاهیم بنیادی:

نتایج آشنایی :
برتری ، رسیدن به نتایجی است که سهامداران سازمان را خوشحال و راضی کند.

تمرکز بر متقاضی :
برتری ، بدست آوردن حجم قابل پاسخگویی متقاضی است.

رهبری و ثبات در اهداف :
برتری ، رهبری نظری و الهامی توام با حفظ اهداف است.

مدیریت بوسیله فرآیندها و حقایق :
برتری ، مدیریت سازمان از خلال مجموعه ای از وابستگی ها و مناسبات مشترک سیستم ، فرآیند ها و حقایق است.

پیشرفت و گرفتاری های افراد :
برتری ، بیشینه کردن همکاری و کمک کارمندان در میان درگیریها و پیشرفتشان است.

آموزش مستمر ، اصلاح و نوآوری:
برتری ، به مبارزه طلبیدن موقعیتها و تغییر اثر بخش دادن بوسیله آموزش جایگاهِ به وجود آوردن ، نوآوری و به دست آوردن موقعیتهای بیشتر است.

تعالی مشارکتی:
برتری ، نگه داشتن و بهبود دادن ارزش رو به افزایش مشارکت است.

یکی شدن مسوولیت اجتماعی:
برتری ، فرا رفتن از حداقل قالب کاری معمولی ای است که سازمان را به کار وادار میکند و کوشش برای فهمیدن و پاسخگویی به انتظار سرمایه گذاران در اجتماع است.


ارزیابی فرآیندها و نتایج در مدل EFQM بر مبنای ٩ معیار است که پنج تای آن به عنوان تامین کنندگان و چهارتا به عنوان نتایج تعریف شده اند. هردو گروه در این مدل به یک اندازه اهمیت دارند. مفاهیم بنیادی در این مدل تعداد زیادی ارتباط مستقیم و غیر مستقیم با معیارها و ضوابط
 دیگر دارند و ما درخواهیم یافت که این ٩ معیار واقعاً چه هستند.


 

 
 پروژه کیفیت در مدرسه  VET ، مقیاس درک (a6 و a7 و a8 و a9 ) و مقیاس شاخصهای عملکرد ( b6 و b7 و b8 و b9 ) درک از متقاضی و سایر گروهها ، کل عملکرد سازمان را
بهبود بخشید. مقیاسها و شاخصها تمام منطقه نتیجه EFQM مدل برتر را پوشش میدهند. پروژه محصولات فقط مناطق نتیجه EFQM مدل برتر (مناطق ٦ تا ٩) را پوشش میدهد.  (خط) مشی اصلی مدل EFQM ، اطمینان حاصل کردن از وجود ارتباطات واضح بین تامین کنندگان و نتایج است. سازمانهای آموزش دیده برتر ، عملکردشان را بر پایه نتایج بدست آمده و شاخص های قابل اندازه گیری بنا نهاده اند.

توضیحات مربوط به منطقه نتیجه:

بخش اول – ٦ : تمرکز بر متقاضی :          
                                                                                                             

تمرکز بر متقاضی یکی ازمفاهیم بنیادی EFQM مدل برتر است. تمرکز بر متقاضی ، امری حیاتی در تمام فعالیتهای یک سازمان آموزش دیده در حال فعالیت است. این مورد مستلزم شناخت نیازهای حال و آینده متقاضیان است. محصولات و خدمات با توجه به خواسته ها و نیازهای متقاضیان طراحی شده و تکامل می یابند. یک سازمان آموزش دیده ، متقاضیان  نوع آنها را شناسایی میکند و حسابهایی برای آنها از نیازهایشان مانند چیزهای متفاوتی که شامل آنهایی است که هدیه گرفتند و یا آنهایی که نیاز به پشتیبانی ویژه دارند ، باز میکند.

تمرکز بر متقاضی ، یک مسیر هدایت کننده را از میان کل مدل EFQM به جلو میبرد ، هرچند که با بیشترین دقت بستگی به اتصال نقاط ارزیابی c5 تا e5 (فرآیندها) و ارزیابی منطقه ٦ (نتایج متقاضی) دارد. به عنوان مثال آشنایی با متقاضی ممکن است به عنوان بخشی از ماموریت ، دیدگاه ، ارزش و استراتژی های مهم تر شرکت بر روی جدول امتیاز شرکت گنجانده شده باشد. در سازمانی که خوب آموزش دیده است ، مدیریت به طور فعالی بر روی ادامه و ترقی همکاری و تماسهایش با متقاضیان کلیدی – در حالیکه نیازهای حال و آینده و توقعات آنها در نقشه های استراتژیک به حساب آورده میشوند – میکوشد. بعلاوه روشهای عملیاتی سازمان آموزش دیده در سایر مناطق ارزیابی ( پرسنل ، همکاری ، منابع و همچنین فرآیندهایی مثل جریان آموزش / یادگیری ) هم دارای رفتاری با معنی ناشی از (وضعیت) متقاضی است. آنها هم چنین تحت تاثیر موفقیت سازمان در ارتباطات دیوار اجتماعی ، پیشرفت خلاقانه و نوآوری و فرآیندهای وابسته به اصول قرار دارد.

منطقه نتایج متقاضی (٦) به وضوح شامل نتایجی است که ارتباط با متقاضیان دارد. منطقه ارزیابی نتایج کلیدی عملکرد (٩) موفقیتهای قابل مشاهده ای را که توسط یک سازمان آموزش دیده برای خودش واقع شده و هم چنین نتایجی که اثربخشی هسته فرآیندهای آن را نمایان میسازد را شرح میدهد ( مانند نرخ سکوت ).
 

EFQM مدل برتر بر اصل ادامه دار بودن بهینه سازی به عنوان یک مشی کلی تکیه میکند. هدف یک سازمان آموزش دیده یافتن نیازها و انتظار انواع گوناگونی از متقاضیان به بهترین شکل ممکن در حدود وظایفی است که برای آنها آموزش دیده است. در مدل EFQM نهایت خواسته شان در نتایج بدست آمده برای متقاضی ، مثل رضایت متقاضی ، معین کردن اهداف واضح و قابل اندازه گیری است.

این جنبه فرعی (جدول) شامل شاخصهای اشتراکی عملکرد متقاضیانی است که توسط همکاران سازمان در این پروژه بدست آمده است.

منطقه    اسم شاخص    توصیف شاخص


انگیزش محققان


    حذف تصادفی نرخ    حذف تصادفی در نتیجه شمردن مجموع قیاسهای سالیانه محققان
    تکمیل نرخ    متناسب کردن دانستهای کامل محققان در زمانهای دورهای معین
    کمبود    تعداد درسهای از دست رفته توسط هر محقق گروه یا پایه
    
  موفقیت محققان در رقابت    مشارکت و موفقیت محققین در رقابتهای ملی و بین المللی


رویکرد تمرکز یافته محقق    
منابع صرف شده توسط محققان برای آموزش نیازهای ویژه    ١) شمارش سالیانه تعداد محققان با نیازهای آموزشی ویژه
٢) میانگین حجم منابع مصرف شده توسط هر محقق برای نیازهای ویژه آموزشی
    نارضایتی محققین    ثبت تعداد نارضایتی های سالیانه محققان


پیروزی محققان
    نرخ شکست    مقایسه تعداد دانش اموزان رد شده در امتحان نسبت به کل دانش اموزان قبول شده
    درجه قبولی مطالعات بعدی    درفهرست قرار دادن سهم محققان بعلاوه مقایسه مطالعه ملی توسط گروه fy در رشته آموزشی
جذابیت و تصویر موسسه    نرخ ثبت نام    ثبت تعداد سالیانه محققین بوسیله رشته آموزشی


این جدول شامل شاخص های اشتراکی عملکرد مشتریانی است که توسط همکاران سازمان در این پروژه به دست آمده است .
     

پرسشنامه رضایت دانش آموز       
پرسشنامه رضایت دانش آموز

پرسشنامه میزان رضایت دانش آموز از آموزش ، یادگیری ، مطالعه مقدمات ، اظهار نظر دانش آموز ، دوره های آموزش عملی و سرویسهای حمایتی گوناگون را میسنجد ( تعداد ٧٢ ایتم ). این پرسشنامه بر مبنای پرسشنامه ای که قبلا توسط بورد ملی آموزش فنلاند برای اهداف ملی تهیه شده بود ، تنظیم گشته بود. در این پرسشنامه تجدید نظر شد و باز هم توسط همکاران در پروژه مجدداً بهبود یافته و (این بار) توسط تمام کشورهای همکار مورد آزمون قرار گرفت.

Test results by partner country                                                                                                       
 پرسشنامه رضایت دانش آموز الف تمرکز بر آموزش و آموزش دهنده
پرسشنامه میزان رضایت دانش آموز از آموزش ، یادگیری ، مطالعه مقدمات ، اظهار نظر دانش آموز ، دوره های آموزش عملی و سرویسهای حمایتی گوناگون را میسنجد ( تعداد ١٠ ایتم ). اصل این پرسشنامه توسط                    lBrufschule für Grosshande و بورد آموزشی وین تکامل پیدا کرد.  
پرسشنامه رضایت دانش آموز ب تمرکز بر آموزش و آموزش دهنده نسخه زبانی بی طرف
پرسشنامه سنجش رضایت دانش آموز توسط اشتغال ، صلاحیت و سایر موارد (مناطق) مربوط به آموزش آموزگاران (تعداد ١۰ ایتم ). اصل پرسشنامه توسط lBrufschule für Grosshande ، بورد آموزشی مونیخ در خلال پروژه ، پیشرفت داده و هدایت شد. این پرسشنامه به طور منظم توسط مدرسه استفاده میشود.
پرسشنامه رضایت دانش آموز ج تمرکز بر آموزش و آموزش دهنده نسخه زبانی روزانه
پرسشنامه سنجش رضایت دانش آموز توسط اشتغال ، صلاحیت و سایر موارد (مناطق) مربوط به آموزش آموزگاران (تعداد ١۰ ایتم ). اصل پرسشنامه توسط lBrufschule für Grosshande ، بورد آموزشی مونیخ در خلال پروژه ، پیشرفت داده و هدایت شد. این پرسشنامه به طور منظم توسط مدرسه استفاده میشود.
پرسشنامه آب و هوای مدرسه الف ( نسخه زبان روزانه )
پرسشنامه اندازه گیری میزان رضایت دانش آموز توسط محیط ، مدیریت ، آموزش کارکنان و تدریس مدرسه ( تعداد ٢٢ ایتم ). اصل پرسشنامه توسط lBrufschule für Grosshande در خلال پروژه و بورد آموزشی وین پیشرفت داده شد.

پرسشنامه آب و هوای مدرسه ب ( نسخه زبان بی طرف )
پرسشنامه اندازه گیری میزان رضایت دانش آموز توسط محیط ، مدیریت ، آموزش کارکنان و تدریس مدرسه ( تعداد ٢٤ ایتم ). پرسشنامه توسط lBrufschule für Grosshande بورد آموزشی مونیخ تست و تجدید نظر شده و توسط
lBrufschule für Grosshande در خلال پروژه و بورد آموزشی وین پیشرفت داده شد.

پرسشنامه آب و هوای مدرسه ج ( نسخه زبان روزانه )
پرسشنامه اندازه گیری میزان رضایت دانش آموز توسط محیط ، مدیریت ، آموزش کارکنان و تدریس مدرسه ( تعداد ٢٤ ایتم ). پرسشنامه توسط  lBrufschule für Grosshande و بورد آموزشی مونیخ تست و تجدید نظر شده و توسط
lBrufschule für Grosshande در خلال پروژه و بورد آموزشی وین پیشرفت داده شد.
پرسشنامه پیامدهای محیطی ، نسخه فنلاندی
پرسشنامه سنجش میزان رضایت دانش آموزان توسط مدیریت و اجرای پیامدهای محیطی در آمورش ، یادگیری و سرویسهای حمایتی ( تعداد ٤۰ ایتم ).
 
For questionnaires and further information look at Society results (8a)                                    
پرسشنامه پیامدهای محیطی ، نسخه آزمایشی مجارستانی

پرسشنامه سنجش میزان رضایت دانش آموزان توسط مدیریت و اجرای پیامدهای محیطی در آمورش ، یادگیری و سرویسهای حمایتی ( تعداد ٣٥ ایتم ).
 
For questionnaires and further information look at Society results (8a)                                    پرسشنامه رضایت کمپانی
    
پرسشنامه رضایت کمپانی
پرسشنامه حاکی از میزان رضایت کمپانی بوسیله تجهیزات فیزیکی و آموزشی ، ارتباط و همکاری ، آب و هوای (شرایط) اجتماعی اهداف مورد کار موسسه است ( تعداد ٤۰ ایتم ).     


سایر ابزار درک متقاضی و پرسشنامه ها    
پرسشنامه رضایت درونی متقاضی

پرسشنامه سنجش میران رضایت آموزگاران و سایر پرسنل توسط کیفیت سرویسهای داخلی ای که درون موسسه ارائه  (فراهم) شده اند (تعداد ٤۰ ایتم ).
Example of using the questionnaire                                                                                               
Test results in Finland                                                                                                          


بخش دوم – ٧: اهداف استراتژیک و منابع انسانی :
                                                                                                               

در مدل EFQM پرسنل (افراد) را هم به عنوان منابع و هم به عنوان نتیجه فعالیت مورد ملاحظه قرار می گیرند ، زیرا تغییر در منابع انسانی بر روی توانایی سازمان در اصلاحات و وفق پیدا کردن با موقعیت های جدید تاثیر می گذارد . سازمانی که به خوبی آموزش دیده باشد ، تلاش می کند تا عملکرد خود را بوسیله درگیر ساختن و پیشرفت دادن کارکنانش بهتر کند . رضایت شغلی افراد ، شایستگی ، ظرفیت کاری و مقدار سرمایه گذاری بر روی بهبود پرسنل ، همه بر روی اثر بخشی وموثر بودن فرایند ها و بهتر شدن عملکرد سازمان منعکس می شوند (اثر می گذارند ).این کاملا طبیعی است که اثرات اینها (موارد بالا) اثر شدید و بزرگی بر عملکرد سالهای آینده خواهند داشت .
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه مدیریت، انجام پایان نامه ارشد مدیریت، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

سفارش پایان نامه