انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ مدیریت

انجام پایان نامه‏ ارشد مدیریت

فهرست عناوين:


مقدمه
درباره شركت پارس خودرو
آشنايي كلي با سيستمهاي خودرو
سيستم سوخت رساني Fuel Delivery system
سيستم هوارساني Air Delivery system
-سيستم جرقه زني: Ignition System
واحد كنترل الكترونيك- سنسورها و عملگرها ECU- Sensors & Actuators
محفظه سوخت سپراتور- كنيستر
مراحل كلي مونتاژ خودرو
-سالن بدنه
سالن رنگ
سالن پرس
مراحل مونتاژ خودروي پرايد
خط تريم
خط شاسي
خط روتوش WaterTest- RollTest
مراحل كنترل فرايندهاي توليد و رفع ايرادات احتمالي
نگاهي به مشخصات محصولات شركت پارس خودرو

مقدمه
امروز صنايع اتومبيل در سراسر جهان بعنوان سود آور ترين صنايع مطرح بوده و اين صنعت روز به روز پيشرفت مي‌كند. در كشورهاي در حال توسعه مانند ايران نيز صنعت اتومبيل نقش اساسي ايفا مي كند كه مي تواند باعث رشد اقتصادي گردد. شركت پارس خودرو به عنوان قديمي ترين كارخانه مونتاژ اتومبيل نقشي مهم در صنعت خودروسازي ايفا مي كند.
رشد و توسعه هر صنعتي باعث توسعه صنايع وابسته خواهد شد. شركت پارس خودرو نيز در راستاي همين اهداف گام برداشته و اميد است كه به خودكفايي برسد. خودروهاي توليدي شركت عبارتند از: پرايدPK، رونيز، ماكسيما، پيكاپ، و سرانزا.
دوران كارآموزي اينجانب در قسمت مهندسي توليد شركت طي گرديد، ليكن از قسمتهاي ديگر شركت مانند: سالن پرس و توليد بدنه ومونتاژ، روتوش و.... نيز بازديد كرده و اطلاعات كلي را كسب نموده ام.
مجموعه حاضر نگاه كوتاهي به شركت پارس خودرو و آشنايي با خودرو و مراحل توليد آن است.
تاريخچه شركت و خلاصه فعاليت هاي انجام گرفته: اين شركت در سال 1335 به نام شركت جيپ به منظور واردات و فروش جيپ ويليز آمريكايي تاسيس و پس از طي تكميلي در سال 1338 توليد انواع محصولات جيپ را آغاز و در سال 1345 با احداث سالن پرس، ساخت قطعات و سالن سواري توليد انواع سواري را به موازات جيپ به محصولات خود اضافه نمود. اين شركت در سال 1352 به نام شركت موتور جك (سهامي خاص) به ثبت رسيد و همان سال پس از انتقال داراييها و تعهدات مربوط به نام شركت جنرال موتورز ايران (سهامي خاص) تغيير نام يافت و به استناد موافقت نامه سازمان صنايع ملي ايران در سال 1359نام شركت به پارس خودرو شركت سهامي خاص تغيير نمود و در سال 1371 طبق مصوب مجمع عمومي صاحبان سهام و در راستاي سياستهاي دولت سهام شركت به سهام عام تغيير يافت. سهام شركت 100% تابع سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران است.


درباره شركت پارس خودرو
به موجب اساسنامه شركت موضوع فعاليت پارس خودرو عبارت است از:‌ ساخت و مونتاژ انواع وسائل نقليه موتوري و قطعات و لوازم و وسايل آنها و يا تدارك و تهيه مواد تجهيزات و ماشين آلات از منابع داخلي و يا از طريق واردات فروش و توزيع فرآورده هاي شركت خواه در داخل كشور و يا از طريق صدور به خارج از كشور همچنين هرگونه فعاليتي كه به طور مستقيم يا غيرمستقيم به هر يك از موضوعات مذكور مربوط و به نحوي از انحاء مفيد و يا نافع باشد.


توليد شركت از بدو تاسيس
توليد و مونتاژ اتومبيل هاي اوليه جيپ شهباز، كالسكه اي ، كروكي ساده و نظامي، جيپ استيشن آهو، جيپ وانت و سيمرغ و آمبولانس كه از سال 1338 آغاز و تا سال 1359 ادامه داشت ولي به دليل قطع رابطه با آمريكا و عدم تامين قطعات يدكي از منبع اصلي، توليد آنها مدتي متوقف و مجددا از سال 1362 تا 1364 توليد 88808 دستگاه سفارش مربوطه به مصالحه در ديوان داوري لاهه انجام گرفت كه تاكنون حدود 94746 دستگاه انواع جيپ در اين شركت توليد شده است.
در ادامه توليدات جيپ در سال 1359 نيروي محركه جيپ به شركت ميتسوبيشي ژاپن سفارش داده شد كه از مرغوبيت بسيار خوبي برخوردار مي باشد.
با مطالعات بسيار گسترده كه از مدتها پيش توسط سازمان مهندسي شركت شروع شد اتومبيل جيپ را به شكل بسيار مطلوبي تغيير داد و در سال 1368 جيپ صحرا را آماده عرضه به متقاضيان نمود. اين اتومبيل با قواي محركه ميتسوبيشي توليد مي گرديد به موازات توليد جيپ وانت شورلت نيز از سال 1356 آغاز گرديد كه تا سال 1361 ادامه داشت.
همچنين توليد لندرور 7 نفره اسپانيايي نيز از سال 1362 آغاز و تا سال 1366 ادامه داشت.
توليد و مونتاژ و اتومبيل هاي سواري در سال 1346 با آريا و شاهين (رامبر) شروع شد و به موازات آن با احداث سالن هاي پرس و ساخت قطعات، حجم قطعات وارداتي به تدريج كاهش يافت.
در سال 1352 با تبديل شركت جيپ به جنرال موتور ايران توليد سواري هاي آريا و شاهين با 22748 دستگاه خاتمه يافت كه بلافاصله توليد سواري شورلت ايران (اپل) در سه مدل (2800 و 2500 و رويال) جايگزي گرديد كه تا سال 1355  18859 دستگاه توليد شد.
دراين سال توليد سواري ها جنرال موتورز به نام شورلت نوا در چهار مدل بيوك و در پنج مدل كاديلاك سويل جايگزين توليد اتومبيل هاي اپل گرديدند و توليد اين سري از اتومبيل هاي اپل گرديدند و توليد اين سري از اتومبيلها به علت قطع رابطه با آمريكا در سال 1361 خاتمه يافت.

پروژه نيسان پاترول
طرح توليد خودروهاي دو ديفرانسيل كه بعنوان يكي از طرحهاي مهم دهه اول انقلاب در مجلس به تصويب رسيد در غالب بخشي از پروژه عظيم انتقال تكنولوژي و كمكهاي فني در سال 1364 طي قراردادي بين نيسان موتور ژاپن وسازمان گسترش به عنوان مجري، بخشي از طرح به شركت پارس خودرو واگذار گرديد كه متعاقب آن، مطالعات اوليه وعمليات اجرايي در فروردين ماه 1365 شروع شد ودر بهمن 1365 نيسان استيشن چهار درب و در آبان ماه 1366 مدل استيشن دو درب و در شهريور ماه 1367 مدل وانت دو ديفرانسيل نيسان به مرحله توليد رسيد كه توليد وانت با 7560 دستگاه در سال 1370 خاتمه يافت ادامه دارد. ضمنا در سال 1366 به دليل نياز جبهه به نيسان استيشن چهار درب آمبولانس و در سال 1368 نيز به جهت نياز بانك مركزي به اتومبيل پول رساني خودروي نيسان چهار درب امر مذكور طراحي و شروع به توليد گرديد.
خودروي سپند
در اوايل سال 1376 كه خط توليد خودروي جيپ صحرا از سالن قديمي خود جمع شد خودروي سپند در اين سالن آغاز گرديد، و با خريدن امتياز توليد از سايپا توليد خودروي سپند در سه مدل: سپند جوانان ، سپند 2، و سپند كار طراحي و برنامه ريزي شد.

خودرو ماكسيما
توليد اين خودرو در دي ماه 1380 در سايت شمالي شركت واقع در پشت ساختمان دسكو شروع به كار نمود كه محصولات شركت نيسان ژاپن در اسل 1998- 99 ميلادي بوده و به صورت انبوه در حال توليد مي باشد.

ساختار سازماني شركت پارس خودرو
ساختار تشكيلاتي شركت پارس خودرو و طي عمر 40 ساله شركت بارها تغيير كرده است و نهايتا بخشها بر مبناي وظيفه و كاري كه انجام مي‌دهند شكل گرفته اند معهذا ايجاد انعطاف در سازمان جهت امكان اعمال تغييرات لازم در زمان مناسب و مساعد بصورتيكه عوامل درون سازمان قابل كنترل را با عوامل برون سازمان غيرقابل كنترل در راستاي تحقق اهداف عاليه سازمان انطباق بخشد مورد توجه دائمي قرار دارد.

امكانات و تجهيزات و توانمنديهاي شركت: اين شركت داراي 560000 متر مربع مساحت است كه يك پنجم آن مسقف به سالن هاي مونتاژ ساخت، پرس قطعات، قالب و ابزار سازي و همچنين انبارها و مواد توليدي و ساختمانهاي اداري و نيروگاه است. در حال حاضر با راه اندازي ماشين آلات مدرن نظير بوكو، ويونيدا، دستگاه برش ليزري پرس دوالفرم وآزمايشگاه مجهز و بهينه سازي سيستم رنگ خودرو اين شركت از نظر دسترسي به تكنولوژي نوين قدم هاي موثري را برداشته و با توجه به وجود 4 سالن مونتاژ ميزان راندمان شركت را به مقدار قابل ملاحظه اي افزايش داده است كه از آن جمله مي توان:‌
1-    طراحي وساخت انواع قالب هاي برش، كشش، خم و فرم
2-    طراحي و ساخت انواع جيك هاي ماشين كاري و فيكسچرسازي و جوشكاري و سوراخكاري و چند منظوره و انواع مختلف ابزارهاي خاص.
3-    ساخت پيچيده ترين قالبهاي كشش با تكنولوژي خاص به كمك پرس دو الفرم به ابعاد 2100× 2000× 400 ميلي متر.
4-    ساخت سنبه و ماتريس و انواع قالبها به كمك انواع مختلف ماشين هاي فرز كپي با حداكثر ابعاد 800× 2000× 4000 ميلي متر.
5-    دستگاه هاي اندازه گيري سه بعدي با دقت 002/0.
6-    انواع پرسهاي ضربه اي و هيدروليك از 45 تن تا 1800 تن
7-    حكاكي، جوشكاري، و برشكاري دقيق ترين فرمها به كمك دستگاه ليزر با حداكثر برش انواع مختلف فلزات.
قابل ذكر است كه شركت پارس خودرو با دارا بودن مركز آموزش، توانمند با برخورداري از كارگاههاي فلز كاري، تراشكاري، جوشكاري، اتومكانيك و واحدهاي كامپيوتر و آموزش زبان و با بكارگيري وسايل كمك آموزشي سمعي و بصري، بسياري از نيازهاي آموزشي شركت را با استفاده از متخصصين داخلي شركت و نيز همكاري اساتيد صاحب نام دانشگاهي و مربيان مجرب سازمان فني و حرفه اي بر طرف مي نمايد.
با توجه به اهميت توسعه و بهسازي نيروي انساني از طريق آموزش، اين مركز در تلاش است تا با اجراي طرح جامع تعيين نياز و شناخت نيازهاي آموزش پرسنل با برنامه ريزي بلندمدت و نهايتا ارزيابي عملكردها در آينده اي نزديك نتايج مطلوب را در روند بهره وري نيروهاي آموزش ديده ونهايتا توسهع و پيشرفت، نصيب شركت نمايد.

اهداف كلان شركت:
•    ارتقاء دانش فني، توان طراحي، تست و سرويس خودرو و قطعات
•    حفظ موقعيت پارس خودرو بعنوان معتبرترين توليد كننده خودروهاي دو ديفرانسيل در كشور
•    ايجاد و گسترش توليد انواع خودروهاي سواري در كلاسهاي مختلف
•    سازمان دهي و بكارگيري سازندگان داخلي قطعات و مجموعه ها جهت تعميق ساختار داخل
•    بهبود مستمر تكنولوژي در تمامي ابعاد، ارتقاء كيفيت و نوآوري در محصولات
•    انطباق توليدات با استانداردهاي بين المللي
آشنايي كلي با سيستمهاي خودرو
 
سيستم موتور
1-    سيستم سوخت رساني
2-    سيستم هوارساني
3-    سيستم جرقه زني
4-    واحد ECU سنسورها و عملگرها
 
جدول تشريح سيستم


رديف    گروه    قطعات متعلق به گروه    
1    سيستم
سوخت رساني    مجموعه باك بنزين
پمپ بنزين برقي
فيلتر بنزين
مجموعه خطوط سوخت رساني رفت و برگشت
ريل سوخت
رگلاتور فشار بنزين
بست رگلاتور فشار بنزين
انژكتور
بست انژكتور
2    سيستم هوارساني    فيلتر هوا
لوله هاي هواي ورودي
مخزن رزنوتار
محفظه دريچه گاز
مجموعه منيفولد هواي ورودي
3    سيستم جرقه‌زني

    كويل روبل
شمع
وايرهاي شمع
4    ECU سنسورها
و عملگرها    واحد كنترل الكترونيك Unit (ECU) Electronic Control
سنسور دور موتور و موقعيت ميل لنگ
سنسور موقعيت ميل سوپاپ
سنسور فشار منيفولد و دماي هواي ورودي
سنسور دماي مايع خنك كننده موتور
سنسور سرعت خودرو
سنسور موقعيت زاويه اي دريچه گاز
سنسور اكسيژن
سنسور خاك
موتور پله اي دور آرام Stepmotor
رله دوبل
شير برقي كنيستر
لامپ عيب يابي سيستم

در مورد ECU: لازم به ذكر است ECU تنها قادر است اطلاعات ديجيتالي را پردازش نمايد. لذادر داخل ECU مداراتي به نام A/D (مبدل آنالوگ به ديجيتال) وجود دارند كه سيگنال هاي آنالوگ سنسورها مانند سنسور MAP را به سيگنال ديجيتال  تبديل مي كند. متقابلا پس از پردازش سيگنال ها توسط ECU  فرامين ديجيتال هم در مدارات D/A (مبل ديجيتال به آنالوگ) به صورت آنالوگ به قسمتهاي مختلف ارسال مي شوند.
 تشريح اجزاي سيستم:
سيستم سوخت رساني Fuel Delivery system
1-    پمپ بنزين: فشار پمپ بنزين از فشار مورد نياز براي سيستم سوخت رساني بيشتر است تا در صورت افزايش مصرف سوخت به دليل تغيير در شرايط عملكردي خودرو، موتور با كمبود بنزين مواجه نشود. مسير خروجي اين پمپ مجهز به يك سوپاپ يك طرفه است تا در زمان بسته بودن سوئيچ اصلي، فشار بنزين در مسير ثابت بماند و افت نكند.
پمپ بنزين داخل باك قرار دارد و ولتاژ تغزيه 12 ولت آن از طريق رله دوبل در زمان هاي زير تامين مي شود:
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه مدیریت، انجام پایان نامه ارشد مدیریت، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

سفارش پایان نامه