انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ مدیریت

انجام پایان نامه‏ ارشد مدیریت

آشنايي با مشانير
در سال 1350 مشانير با عنوان شركت سهامي خدمات مهندسي آب و برق شروع به كار كرد و در سال 1359 به ثبت رسيد و متناسب با افزايش نياز صنعت آب و برق گسترش يافته و با داشتن شرايط مناسب در زمينه نيروي متخصص در زمينه هاي مختلف علمي و صنعتي بعنوان يكي از بزرگترين شركتهاي مهندسي مشاور قادر مي‌باشد در طرحهاي زير بنايي و پروژه هاي صنعتي در حد استانداردهاي معتبر خدمات فني مهندسي و مشاوره اي ارايه دهد. براي اشنايي بيشتر مي توان با معرفي تقسيم بندي اين مجموعه توانمنديهاي آن را بررسي نمود.
1-معاونت طرحهاي مهندسي و توليد ( پروژه هاي نيروگاهي حرارتي و نيروگاههاي گازي و گروههاي تخصصي ) تحت نظر ايشان مشغول به فعاليت مي باشند.
2-معاونت برنامه ريزي و پشتيباني
3-معاونت پستها و خطوط فشار قوي
4-معاونت سد و نيروگاههاي آبي(سد گدارلندر، سد شهيد عباسپور، سد مارون، سد زاب و…)
5-معاونت بخشهاي ويژه)  نيروگاههاي بادي، آب شيرين كن و …)

امكان سنجي نيروگاه
احداث نيروگاه پس از طي مراحل مطالعاتي و علمي با اجراي عمليات ساختماني و مهندسي عمرات آغاز مي شود. اين مرحله، تحقيقات ژئوتكنيكي را با بررسي ژئوفيزيكي محل احداث آغاز مي كند و پس از حفاري ها و تحقيقات مربوط به منابع اب زير زميني و توصيف و رده بندي زمين محل احداث نيروگاه را بررسي مي نمايد، در عين حال خطر زلزله را در حين مراحل زمين شناسي به صورت ارتباط زمين و زمين لرزه و ديناميك پوسته زمين مورد سنجش قرار مي دهد. سپس با تخصص خود در زمينه خاك و پي به طراحي و ساخت پي ها مي پردازد و مرحله پي سازي در پي هاي سازه هاي اصلي و فرعي مانند سالن توربين اهميت بيشتري مي يابد در نهايت با روشهاي ساخت متفاوت و محاسبات تجهيزات نيروگاهي و با در نظر گرفتن مقررات ساختماني با انعقاد قرارداد عمليات عمراني آغاز مي شود.
تهيه و به روز نمودن برنامه زمان بندي و گزارش دلايل عقب ماندگي هر فعاليت و در صورت امكان ارايه راه حل براي جبران عقب افتادگي را كنترل پروژه مي نامند.
معمولاً در يك گزارش كنترل پروژه S-curve يا منحني برنامه اوليه و منحني پيشرفت واقعي جهت مقايسه آورده مي شوند.
روش برنامه ريزي به صورت زير است.
1-    شناخت ماهيت پروژه
2-    شناخت روش و اجراي پروژه
3-    تقسيم يا شكستن پروژه به تعدادي فعاليت كه براي انجام كار لازم مي باشد
4-    تنظيم بهينه زمان و مدت اجراي هر فعاليت با در نظر گرفتن تقدم و تأخر فعاليتهاي ديگر به نحوي كه پروژه در مدت زمان تعيين شده به اتمام برسد.

نيروگاه گازي
احداث نيروگاه گازي بستگي به عوامل مختلفي در هر كشور دارد اين عوامل عبارتند از:
1-    آيا كشور مورد نظر خود توليد كننده نيروگاه است.
2-     كشور مورد نظر قابليت انجام كليه عمليات بازسازي و تعميرات چه نوع نيروگاهي را داراست
3-    آيا كشور مورد نظر خود از لحاظ منبع نفت و گاز غني است.
4-    نيروگاه گازي مورد نظر چه راندماني دارد
5-    هزينه پرسنل و آموزش افراد در چه حدي است.
نتيجه نهايي اين است كه استفاده از توربين گاز در تأمين بار پيك با بار توليدي پايه مناسب و مطلوب است و در غير اين صورت هزينه و پريود تعميرات بالا خواهد رفت.
در فصل هاي پاييز و بهار كه مصارف خانگي سوخت گاز كم مي شود، سوخت گاز از پايداري بيشتري برخوردار است ولي در فصول تابستان و زمستان زماني كه شبكه به بيشترين مقدار توليدي نيروگاه گازي نياز دارد مشكل افت فشار سوخت گاز و كمبود سوخت مايع وجود دارد، به طوري كه در طول شبانه روز چندين بار واحدها از سوخت گاز به مايع و بالعکس تبديل شده و يا بر اثر افت فشار سوخت گاز به طور خودکار متوقف مي شوند.بهر حال توربينهاي گازي ابتدا در کنار نيروگاههاي بخاري به صورت اضطراري ويا استفاده در ساعات پيک مورد استفاده قرار گرفت علت محدوديت استفاده از توربينهاي گازي به عنوان توليد پايه در نيروگاهها،محدود بودن قدرت توليدي توسط هر يک از واحدها و همچنين راندمان پايين ان و بالا بودن هزينه سوخت براي قدرت مساوي در مقايسه با ساير نيروگاه هاي حرارتي و نيز كم بودن عمر مفيد آن به علت شرايط كار در دماي بالاي آن بود كه نياز به مواد خاص را ايجاب مي نمود.
پيشرفت حاصل شده در توليد مواد اوليه و فولادهاي مخصوص جهت كار در دماهاي بالا و همچنين پيشرفت در تكنولوژي ساخت توربين هاي گازي و در نتيجه بالا بردن قدرت توليد هر واحد استفاده از توربين هاي گازي و در نتيجه بالا بردن قدرت توليد هر واحد استفاده از توربين هاي گازي را براي بهره برداري در نيروگاه ها بيشتر مطرح ساخت و تنها عامل محدود كننده پايين بودن راندمان آن و به هدر رفتن گاز خروجي از توربين گازي با دماي حدود 500 درجه سانتيگراد بود بنابراين كارخانجات سازنده همزمان با بالا بردن قدرت توربين هاي گاز با طراحي و ساخت بويلر مخصوص براي بازيافت انرژي خارج شده از توربين گازي جهت توليد بخار و در نتيجه استفاده از توربين بخار براي بازيافت اين انرژي اقدام نمودند و بالاخره احداث نيروگاه هاي سيكل تركيبي ( توربين گاز + توربين بخار) شروع گرديد.

معرفي سيكل توربين گاز
از نظر ترموديناميكي سيكل مناسب توربين گاز سيكل برايتون است. ابتدا هوا از اتمسفر گرفته شده وارد كمپرسور گرديده و پس از تراكم در داخل كمپرسور وارد محفظه احتراق مي شود، در اين محفظه هوا، با سوخت مخلوط شده و عمل احتراق انجام مي گيرد و در يك حالت ايده آل در فشار ثابت دماي آن بالا رفته و گاز سوخته شده داغ و متراكم وارد توربين گازي شده و در لابلاي پره هاي ساكن توبين در نتيجه تغيير مقطع، سرعت گرفته و چون به پره هاي متحرك برخورد مي نمايد آنها را به حر کت در آورده و پس از تحويل انرژي خود در توربين، محصولات احتراقي از طريق دودكش به اتمسفر تخليه مي شوند.


مزاياي  انتخاب توربين گاز نسبت به توربين بخار
توربين هاي گازي داراي راندمان پايين تري نسبت به نيروگاه بخار مي باشند (حداقل 28% در مقابل حداقل 38%) ولي عواملي از قبيل سرمايه گذاري اوليه، مدت زمان طراحي و نصب و راه اندازي و هزينه نگهداري باعث انتخاب نيروگاه گازي نسبت به ساير نيروگاه ها مي شود، بويژه بايد در نظر داشت كه با تبديل ان به سيكل تركيبي، نيروگاهي ايده آل با راندمان حدود 45% و آلاينده بسيار پايين خواهيم داشت كه روند رو به رشدي را از نظري سهم در تأمين انرژي الكتريكي در جهان دارا مي باشد براي ظرفيت يكسان، سرمايه گذاري واحدهاي سيكل توربين گاز حدود 50 درصد از واحدهاي مشابه بخاري كمتر مي باشد.
ضمناً به دليل package بودن بيشتر قسمتهاي واحدهاي توربين گاز، زمان نصب و راه اندازي سيكل توربين گاز در مقايسه با واحدهاي مشابه بخاري به مراتب كمتر است از نظر سرعت راه اندازي ،از واحدهاي توربين گاز، در فاصله زماني بسير كوتاهي تا 10 دقيقه بعد از استارت مي توان بهره برداري كرد در صورتي كه اين زمان در واحدهاي بخاري مشابه خيلي بيشتر مي باشد(حدود 2 ساعت)
 واحدهاي توربين گاز غالباً به آب نياز ندارند و يا به آب مصرفي كمي نياز دارند كه نسبت به واحدهاي بخاري مشابه مقدار مصرف بسيار كم مي باشد و ديل عمده ان نيز عدم نياز واحدهاي توربين گاز به برج خنك كننده مي باشد. از نظر سهولت بهره برداري و تعميرات، توبينهاي گاز به علت package بودن تجهيزات اصلي، استاندارد بودن، كمي وزن قطعات و سادگي سيستم كنترل، سهولت بهره برداري، تعميرات و نگهداري را نسبت به سيكل بخاري به همراه خواهد داشت.
از نظر انعطاف پذيري در بهره برداري ،در واحدهاي توربين گاز به سرعت مي توان ژنراتور را از مدار خارج يا وارد مدار نمود و همچنين توربين گاز را به سرعت متوقف و يا راه اندازي نمود در صورتي که اين اعمال در توربينهاي بخار  به اين سادگي امکان پذير نخواهد بود.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه مدیریت، انجام پایان نامه ارشد مدیریت، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

سفارش پایان نامه