انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

انجام پایان نامه|‏ موسسه حسابرسي و حسابداري 57 ص


مقدمه:
با بهره گيري از دست آورد بزرگ مضر انقلاب صنعتي، يعني سازماندهي و همكاري، شركتهاي شكل گرفته، كه مسئووليت صاحبان سرمايه آنها محدود به مبلغ سرمايه گذاريشان بود و در قالب چنين مشاركتهايي، سرمايه هاي كوچك تجهيز گرديد وراه حل مناسبي براي تأمين سرمايه هاي كلان و توزيع مخاطرات تجاري فراهم آمد. شركتهاي بزرگ بيمه نيز در اين راستا خدمات زيادي را ارائه نموده اند.
سرمايه هاي چنين شركتهاي به سهام تقسيم شده و سهام آنها قابل نقل
و انتقال بوده و رواج معاملات سهام باعث رونق بازار سرمايه و
مشاركت صاحبان سرمايه هاي كوچك در اين بازار شد. تنظيم نحوه
اداره شركتهاي سهامي و روابط بين صاحبان سهام از طرق وضع قوانين
و مقررات توسط دولتها، تنظيم يافتن بخشي از معاملات اوراق بهادار
با ايجاد بررسيهاي اوراق بهادار از جمله عوامل ديگري بود كه به
نفع شركتهاي سهامي و فزوني شمار طبقه اي از سرمايه گذاران انجاميد
 كه مستقيماً در اداره شركتهاي مشاركت نداشتند و چنين تمايلي در
آنها بود.
شركتهاي سهامي توسط هيأتهاي مديره اي اداره مي شد و مي شود كه معمولاً از سهامداران بزرگ تشكيل شده يا منتخب آنها بوده اند.
ادامه فرآيند تحول در مناسبات مالكيت و اداره سرمايه در كشورهاي توسعه يافته صنعتي به پيدايش گروه تازه اي از مديران كارآموزده و حرفه اي كه در عين اقتدار كامل در اداره واحد هاي اقتصادي، گاه در سرمايه آنها سهمي ناچيز داشتند و انديشه جدا كردن از مديران و مديريت را مصراق عملي بخشيد.
سازمان جديد سرمايه دامنه وظايف حسابداري را گسترده تر كرد و تهيه و ارائه گزارشهاي لازم شد كه بتواند سهامداران را از چگونگي اداره سرمايه هاي آنان ارزيابي عملكرد و سنجش كارآيي مديران و گرانندگان موسسه و بالاخره گذاريهايشان را مطلع كند.
از طرفي، در تداوم اين تحول، بازار معاملات پولي و اعتباري گسترش يافت و بانكها و موسسات اعتباري ك بخشي از اعتبارات لازم را براي عمليات جاري و سرمايه اي واحدهاي اقتصادي فراهم مي آورند، متوجه صورتهاي مالي شركتها، و ساير واحدهاي اقتصادي شدند و در اين مسير، دامنه حسابداري و گزارشهاي مالي گسترش بيشتري يافت.
افزايش موارد استفاده و شمار استفاده كنندگان از اطلاعات مالي واحدهاي اقتصادي،
به دنبال و در تدارم شمار شركتهاي سهامي و توسعه و رونق بازارهاي سرمايه و پول، هدف حسابداري را از رفع نيازهاي معدودي صاحب سرمايه، به پاسخگويي به نيازهاي اطلاعاتي گروههاي متعدد ذيحق و ذينفع و ذيعلاقه ارتقا داد و به حرفه حسابداري، نقشي اجتماعي بخشيد.
 نقش اجتماعي حسابداري را حسابداران شاغل در موسسات به تنهايي نمي توانستند ايفا كنند، زيرا وجود رابطه استخدامي مستقيم آنان را به پذيرش نظرات، مديران شركتهاي سهامي و ساير واحدهاي اقتصادي ملزم مي كرد و از طرفي اشتغال آنان در موسسات نوعي جانبداري طبيعي از موسسه را در پي داشت.
در نتيجه، صورتهاي مالي كه توسط اين گروه از حسابداران با نظر و مسئووليت مديران تهيه مي شود، نمي توانست با بيطرفي و اعتماد قابل قبول، نيازهاي گروههاي مختلف استفاده كننده از اطلاعات مالي واحد حقوق، منابع و علايق گوناگون و گاه متعارض داشتند، اداره نمايد.
چاره اين شكل، انتخاب حسابداران خبره اي توسط مجامع عمومي صاحبان
سهام و يا صاحبان و حسابرسان مستقل از طرف افراد دينفع كه بارسيدگي
به مدارك، اسناد و حسابهاي يك واحد اقتصادي گزارش لازم را تهيه
 نموده و شايد هرگونه تقلب و سوء استفاده را احتمالاًُ كشف و نسبت به
فعاليت موسسه و صورتهاي مالي تهيه شده توسط موسسه بيطرفانه اظهار نظر
 كرد.
تجمع حسابداران متخصص، با سابقه و ورزيده كه چنين وظايفي را بر عهده مي گرفتند در انجمنهايي كه الزام به رعايت آئين رفتار حرفه اي مدوني، كه لازمه عضويت در آنها بود و بالاخره پذيرش اجتماعي حسابداران مستقل با نمايش راستگويي و درستكاري و تخصص در عمل، نخستين نظام حرفه اي حسابداري را در اواخر قرن نوزدهم در انگلستان پديد آورد.
مقارن همان سالها در نيمه اول قرن بيستم در كشورهاي ديگر نيز نظامهاي حرفه اي حسابداري ايجاد شد و در بعضي از كشورها علاوه بر پذيرش اجتماعي، ضمانت اجرايي قانوني نيز يافت.
استفاده از خدمات حسابداران خبره در او حسابرسي مالياتي نخستين بار در قانون ماليات بر درآمد  1328 عنوان شد.
 قانون مربور مقرر داشت هر موقع كه انجمن محاسبين قسم خورده در
كشور تشكيل شود. نظارت دارايي ملكف است نتيجه رسيدگي محاسبين
قسم خورده را در مورد حساب يا ترازنامه بازرگان يا شركتها بپذيرد و در اين صورت براي تشخيص ماليات، ديگر حاجت رسيدگي به دفاتر موادي نخواهد
بود.(1)
علي رغم اين حكم قانوني صريح، اقدام عملي قابل ذكر در تنظيم و ايجاد مرجع  حرفه اي به عمل نيامد.
در قانون مالياتي سال 1335 اين حكم قانوني عيناً تكرار شد و در اجراي آن، آئين نامه مربوط در سال 1340 تهيه شد وبه تصويب وزير دارايي رسيد.
اساسنامه انجمن محاسبين قسم خورده نيز در سال 1342 تهيه و تصويب شد و در آن علاوه بر ذكر مقرراتي راجع به اركان انجمن، تدوين اصول حسابداري و حسابرسي و موازين حرفه اي و اخلاقي حسابداران عضو انجمن نيز پيش بيني گرديد.(2)
با اين حال سابقه فعاليت موثري از اين انجمن در دست نيست.
با تصويب قانون مالياتهاي مستقيم سال 1345 عملاً تكيه گاه قانوني
 انجمن محاسبين قسم خورده فروريخت و اين قانون مقرر داشت كه به
منظور تعيين و معرفي حسابداران رسمي و فراهم آوردن وسائل لازم
براي بالا بردن سطح معلومات حسابداري و تهيه زمينه مساعد براي
تدوين و نظارت در اجراي موازين حرفه اي، كانون حسابداري رسمي تشكيل
 شود.


انجام پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 


سفارش پایان نامه