انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

انجام پایان نامه|‏تحقيق درس برنامه ريزي 23 ص

روزنامه نگاري ديروز و روزنامه نگاري امروز
روزنامه نگاري در سالهاي گذشته به عنوان حرفه وجود نداشت و تنها برخي از افراد كه ذوق ادبي داشتند قسمتي از اوقات خود را صرف نگارش مطالب در روزنامه مي كردند . و چون هيچ آموزشي درباره ي كار خود نديده بودند و آموزش رسمي هم وجود نداشت اينان تنها با تجربه ي شخصي كه در ادبيات و نگارش داشتند كار روزنامه نگاري را انجام  مي دادند . و مطالبي را براي خوانندگان روزنامه خود  مي نوشتند . بدون آنكه از كار روزنامه نگاري اطلاع يا آگاهي داشته بانشد كار نوشتن را انجام مي دادند .
اما امروزه تخصصي شدن روزنامه نگاري سبب شده است تا در دانشگاهها رشته هاي مربوط به اين حرفه گسترش يابد و هر ساله تعداد زيادي از دانش آموزان با انتخاب اين رشته تحصيلي در دانشگاه و با بدست آوردن تخصص لازم در اين زمينه وارد بازار كار مطبوعات شوند .
امروزه روزنامه نگاران علاوه بر تحصيلات دانشگاهي ، در دوره هاي مختلف آموزشي و فني مربوط به كار خود شركت مي كنند و آموزشهاي لازم را براي كار روزنامه نگاري فرا مي گيرند . و مي توانند با تسلط بيشتري مسئوليتهاي مختلف را به عهده بگيرند . در ايران اولين دوره ي رسمي آموزش روزنامه نگاري در سال 1317 در دانشكده حقوق دانشگاه تهران آغاز شد . و اولين كتاب مربوط به روزنامه نگاري در سال 1333 در تهران به چاپ رسيد . از همين سالها بود كه روزنامه نگاري به عنوان آموزش رسمي در دانشگاههاي ايران تدريس شده  و به عنوان رشته اي تحصيلي در ميان رشته هاي مختلف شاخه ي علوم انساني جاي گرفت . هم اكنون تعداد زيادي دانشجو در دانشگاههاي دولتي و آزاد در رشته علوم ارتباطات اجتماعي كه دو شاخه‌ي روزنامه نگاري و روابط عمومي را دارد مشغول به تحصيل هستند .
با نموداريكه در زير رسم شده است شروع دوره ي آموزش روزنامه نگاري مشخص شده است .

              
 

البته لازم به ذكر مي باشد كه كليه ي رشته هاي متوسطه نظري مجاز به انتخاب رشته دانشگاهي روزنامه نگاري مي باشند .
 
مهارتهاي حرفه اي روزنامه نگاري
براي موفقيت بيشتر در هر شغلي كسب مهارتهاي لازم و كاربردي براي پيشرفت كار و كيفيت بخشيدن به امور بسيار ضروري است .
در زمينه ي روزنامه نگاري هم كسب مهارتهاي خاص و تخصصي براي انجام كار هر كدام از قسمت هاي مختلف روزنامه بسيار مهم و لازم است . به عنوان مثال عكاسي در مطبوعات  يكي از حرفه هايي است كه همه به دانش عكاسي در سطح عالي نيازمند مي باشد . و هم اينكه بايد تجربه عملي را هم كسب كرده باشد .
با ورود كامپيوتر و كاربردهاي آن امروزه روزنامه نگاران با استفاده از اين وسيله توانسته اند كار گردش روزنامه را به صورت فني و تخصصي انجام دهند . كه اين امر نيازمند آموزشهاي لازم مي باشد تا روز نامه نگاران بتوانند تخصص لازم كار با كامپيوتر در امر ويرايش روزنامه را پيدا كنند . در غير اين صورت اگر قرار باشد كار روزنامه نگاري مانند گذشته و بدون كسب مهارت و آموزش و اطلاعات كافي در امر كار روزنامه نگاري انجام شود . مسلماً روزنامه دوران ترقي را طي نمي كند و ممكن است به عنوان يك حرفه روزنامه نگاري از ميدان مشاغل خارج شود .
بنابراين  بايد با پيشرفت تكنولوژي در زمينه هاي مختلف كار روزنامه نگاري هم با پيشرفت علم مراحل رشد و ترقي خود را طي كند تا بتواند با كسب مهارتها و كاربرد آن در امر روزنامه نگاري باعث پيشرفت روزنامه شود . تا بتواند خوانندگان بيشتري را به خود جلب كند . زيرا با پيشرفت تكنولوژي سطح توقعات مردم نيز بيشتر شده است و نيازمند دريافت اطلاعات مفيد و جامع از سراسر جهان مي باشند . بنابراين بايد روزنامه نگاران مهارتها و آموزشهاي لازم را همه ساله بياموزند تا با تحولاتي كه در جهان انجام مي گيرد اين تغييرات را در روزنامه خود نيز انجام دهند و خود باعث شوند تا تحولاتي در مطبوعات و چاپ و انتشار روزنامه بوجود آورنده تا بتوانند سرعت انتقال اطلاعات را در دنياي امروز افزايش دهند .

 
نگاهي به زمينه هاي مختلف كار در اين حرفه
انتشار روزنامه يا هر نشريه ديگري حاصل همكاري و تلاش و هماهنگي بخشهاي مختلف مي باشد . كه افراد مختلف با تخصص هاي ويژه اي كه آموخته اند در اين بخشها مشغول انجام وظيفه مي باشند در اينجا به تعدادي از افراد كه در بخشهاي مختلف مشغول كار مي باشند اشاره كرده و در مورد وظايف هر يك به طور مختصر اشاره مي شود :
1- مدير مسئول : او فردي است كه مسئوليت چاپ و انتشار روزنامه را به عهده دارد و تمام بخشهاي مختلف روزنامه زير نظر او مشغول انجام وظيفه مي باشند . مدير مسئول بايد در يكي از رشته هاي علوم انساني يا فني داراي مدرك تحصيلي بالاتر از ليسانس باشد .
2- سردبير : تنظيم نهايي صفحات روزنامه ، ايجاد هماهنگي ميان مطالب و عكسها و آگهي هاي تبليغاتي از وظايف سردبير است . مي توان قبول كرد كه قسمت سردبيري در هر روزنامه نقش اصلي و اساسي را بر عهده دارد زيرا شيوه ي عرضه مطالب ، انتخاب عنوانها ، چاپ عكسها ، در جذب خواننده نقش اصلي و اساسي را دارد و سردبير مي تواند با هنرمندي خود در چاپ مطالب در روزنامه تعداد خوانندگان روزنامه را بالا ببرد .
3- هيات تحريريه : تهي و تنظيم و نگارش مطالب روزنامه كه مرحله ي اصلي كار هر روزنامه است بر عهده ي هيات تحريريه است . ساختار هيات تحريريه عبارت است از: سردبير ، واحد اخبار داخلي ، واحد اخبار خارجي ، اطلاعات عمومي ، بخش فرهنگي ، گزارشهاي مهم روز ، خبرهاي ورزشي ، عكاسي و ... هر كدام از كساني كه در اين بخشها كار مي كنند داراي تحصيلات و تخصص هاي مربوطه مي باشند تا بتوانند كارهاي خود را به خوبي انجام بدهند . به طور كلي مي توان گفت قلب هر روزنامه ،‌هيات تحريريه مي باشد كه در انتشار روزنامه نقش حياتي و سرنوشت سازي دارد .
4- خبرنگاران و گزارش گران : خبر نگاري در حرفه روزنامه نگاري جايگاه خاصي دارد . خبرنگاران و گزارش گران كساني هستند كه به دنبال كسب اطلاعات و اخبار جديد و گزارشهاي مفصل از رويداد هاي داخل و خارج كشور هستند هرجا رويداد قابل توجهي اتفاق بيفتد آنها در آنجا حضور دارند و گزارش تمام وقايع را به هيات تحريريه ارسال مي دادند .
داشتن تحصيلات دانشگاهي ، توانايي جسمي و رواني ، داشتن روحيه كنجكاوي ، دقت ، داشتن سرعت عمل در نوشتن و ياد داشت برداري ، صبر و حوصله ، از مهم ترين  ويژگي هاي مورد نياز براي حرفه خبر نگاري مي باشد .
آنچه بايد در كليه بخشهاي روزنامه مورد توجه قرار گيرد اطمينان از درستي مطالب است . خبر نگار بايد تمام رويدادها را همان طور كه اتفاق افتاده است به اطلاع خوانندگان خود برساند . انتظار خبر نادرست و اشتباه باعث مي شود خوانندگان از روزنامه مورد علاقه خود دست بردارند و اين باعث ورشكستگي و تعطيل روزنامه مي شود .


انجام پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 


سفارش پایان نامه