انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

انجام پایان نامه|روابط عمومي در ايران و جهان

مقدمه

تعريف روابط عمومي
جي اي گرونيك نظريه پرداز معاصر روابط عمومي را مديريت ارتباط بين يك سازمان در اين رشته و همگان هايي مي‌داند كه با آن سروكار دارند.
ركس هارلو كه از پيشقدمان روابط عمومي در جهان است و تاليفات گوناگوني در اين رشته دارد اين تعريف را پيشنهاد مي‌كند:
روابط عمومي عبارت است از دانشي كه بوسيله آن سازمان ها آگاهانه مي‌كوشند به مسئولت اجتماعي خويش عمل نمايند تا بتوانند تفاهم و پشتيباني كساني را كه براي مؤسسه اهميت دارند بدست آورند.
درواقع روابط عمومي هنري است كه به كمك آن مي‌توان مؤسسه، سازمان و فرد مورد علاقه و احترام كارمندان، مشتري ها و مردمي كه با آن سروكار دارند قرار داد. روابط عمومي بخشي از وظايف مديريت سازمان است. عملي است ممتد، مداوم و طرح ريزي شده كه از طريق آن افراد و سازمان ها مي‌كوشند تا تفاهم و پشتيباني كساني را كه با آنها سروكار دارند بدست آورند.

فصل اول- اهميت، نقش و كاركرد روابط عمومي
 
تاكنون در هزاران مقاله-كتاب و سخنراني در سراسر جهان به تبيين، اهميت، نقش، هدف و كاركردهاي روابط عمومي در جامعه پرداخته شده است و ابعاد گوناگون آن تشريح و تبيين شده است با اين وجود بازهم شاهديم كه نويسندگان و انديشمندان بسياري علاقه مندند به تفحص در اين عرصه بپردازند و در اين تلاش اميدوار هستند كه شايد اطلاع ديگري به اطلاعات موجود بيفزايند و گامي ديگر در راستاي شفاف سازي موضوع بردارند.
تقريبا 102 سال از تاسيس روابط عمومي (به مفهوم نوين) در ايالات متحده امريكا و 49 سال در ايران گذشته است. روابط عمومي در غرب محصول نياز ذاتي جامعه و در ايران مهماني ناخوانده بوده و هست. چرا اين مهمن هنوز مورد پذيرش قرار نگرفته؟ شايد يكي از عمده ترين علت هايش نامناسب بودن شرايط اجتماعي، نا آمادگي جامعه براي پذيرايي از يك پديده نوين و نبود الزام ها و شروطي است كه استقرار و حيات اين پديده را غيرممكن مي‌سازد. داشتن روابط عمومي، نگرش، گرايش، حيات، منش و رفتار و سرانجام فرهنگ، هنجارها و ارزشهاي خود را طلب مي‌كند.
هدف روابط عمومي ميانجي گري منصفانه ميان مؤسسه و مخاطبان است. وساطت ميان كساني كه مي‌خواهند كالا و خدماتي را بفروشند و آناني كه مايلند آنها را
خريداري كنند.
روابط عمومي آن دسته از اعمال مديريت است كه مدير بوسيله آنها برخورد و رفتار عامه را مي‌سنجد و درنتيجه خط مشي ها و طرز عمل فرد يا مؤسسه را به صورتي كه متضمن منافع همگان و فرد يا مؤسسه مزبور باشد تعيين و برنامه عمل و فعاليت خود را به منظور حصول حسن تفاهم و قبول جامعه طرح مي‌كند. انديشمندان و كارشناسان وظايف عمده روابط عمومي را به سه بخش تقسيم مي‌كنند:
1. اطلاع رساني    2. تبليغ و تهييج        3. افكار سنجي
اطلاع يا خبر و آگاهي يكي از اشكال ارتباط ميان افراد و گروه هاست و بيان ارتباط و اطلاع نسبت به كل و جزء برقرار است.
از آنچه گفته شد چنين بر مي‌آيد كه بازشناسي نقش، اهميت و كاركرد اطلاع رساني روابط عمومي و ساير نهادها و سازمانهايي كه با اطلاعات و داده ها سروكار دارند به علت تحولات تكنولوژيكي روزافزون و به دليل تغيير در شكل و ماهيت روابط اجتماعي در سطح ملي- منطقه اي و جهاني براساس ضرورت بازتوليد آگاهي ها نسبت به اين تحولات و شناخت وضعيت جديد همواره ضرورت دارد. روابط عمومي و اطلاع رساني داراي نسبت كل به جزء بوده و محيط اجتماعي-تاريخ-ژئوپولوتيك- روندهاي سياسي، اقتصادي و فرهنگي و نوع كيفيت ساختارهاي سياسي-اجتماعي در چگونگي و سرشت اين نقش بسيار تاثير دارد. روابط عمومي را دري منصفانه و غير جانب دارانه ميان مؤسسه و مخاطبان  است كه براساس اطلاعات دقيق حاصله از سنجش محيط نياز، مخاطب، امكانات و نيز هدف گذاري، سياست گذاري، برنامه ريزي و اجراي برنامه‌هاي مؤثر تحقق مي‌يابد.
روابط عمومي ها امروزه بايد در چهارچوب سازمانهاي نوين و براساس مديريت استراتژيك يا راهبردي با چشم اندازهاي جهاني به فعاليت بپردازند. درباره مهارت بيان و امتناع يادآوري كرديم كه امروزه متصديان روابط عمومي بايد مهارت استفاده از رسانه‌ها را كسب كنند، تا بتوانند با اطلاعات جامع و انعطاف پذيري مناسب مخاطبان را از طريق برنامه هاي مؤثر اقناع كنند.
 
فصل دوم
انجمن ها و نهادهاي حرفه اي و تخصصي روابط عمومي در ايران و جهان
 
هدف:
انجمن هاي حرفه اي و تخصصي روابط عمومي از كدام نوع تشكل ها هستند؟
پيدايش آنها به چه انگيزه ها، ضرورت ها و نيازهايي است؟
اين تشكل ها براي دستيابي به چه اهدافي پا به عرصه وجود مي‌گذارند؟
نقش ها و كاركردهاي آنان چيست؟
آسيب ها و آفت هاي آنان كدامند؟
در اين نوشتار سعي شده است به هر يك از اين پرسش ها پاسخ مناسب داده شود.
 
اهداف انجمن هاي روابط عمومي
انجمن هاي روابط عمومي يكي از اشكال انجمن هاي حرفه اي است كه با مشاركت داوطلبانه و آزادانه علاقه مندان، كارشناسان، كارگزاران و پژوهشگران رشته روابط عمومي به منظور پاسداري از علايق و منافع مشترك و توسعه و گسترش رشته روابط عمومي بوجود آمده اند.

اهداف انجمن هاي روابط عمومي
همگان و افكار عمومي را از فلسفه وجودي، ضرورت، نقش، اهميت و فعاليت روابط عمومي آگاه كرده و براي آن مقبوليت و شناخت عامه جستجو مي‌نمايد.
زمينه ها و شرايط مناسب توسعه و پيشرفت آن را جستجو كرده و راههاي ارتقاء و تكامل آن را بيابند.
با رسانه ها و افكار عمومي مشكلات و مسائل روابط عمومي را مورد تجزيه و تحليل قرار دهند و در پي دريافت راه حل آنان برآيند.
در مقابل انتقادات و ايرادهاي مطرح شده از سوي محافل –مجامع- اشخاص و سازمان ها از رشته حرفه روابط عمومي به طور منطقي و مستند به دفاع برخيزند.
با توليد اطلاعات محافل، مجامع و همگان را در زمينه همه جنبه هاي روابط عمومي تغذيه اطلاعاتي نمايند.
معيارها و استانداردهاي حرفه اي را ارائه داده و بطور مستمر سعي در ارتقاء آنها نمايند.
زمينه هاي اجراي دوره هاي آموزشي و توسعه ادبيات روابط عمومي را فراهم نمايند.
معيار حداقل هاي ورد به شغل و حرفه روابط عمومي را تعيين نمايند.
اطلاعات و اخبار جديد را بين حرفه و تخصص روابط عمومي به چرخش در آورند و خانواده روابط عمومي را با ديدگه و دانش هاي نوين آشنا سازند.
منشور اخلاقي روابط عمومي را تهيه و تدوين نمايند و همكاران را ترغيب به اجراي آن نمايند.
انديشه حرفه اي گرايي و تخصيص گرايي را با هدف تعميق دانش و مهارت هاي اعضاء ترويج و تبليغ كنند.
امكان رقابت سالم را در عرصه كارها با هدف شناخت كاستي ها و نقص ها و پيشبرد توانمندي ها فراهم سازند.
از جانب رشته و حرفه روابط عمومي صحبت كرده و سخنگويي آن را به عهده گيرند و به پرسش ها پاسخ گويند.
رويدادهاي اجتماعي-فرهنگي-سياسي و اقتصادي مرتبط با روابط عمومي را بررسي كرده و پيش از آنكه هنجارهاي محدود كننده روابط عمومي بوجود آيند نظريات خود را بيان داشته و سعي در اعمال آن نمايند.
در پيشبرد و تعميم فرهنگ تعامل، گفتگو، تفهيم و تفاهم و ارتباطات در جامعه كه بستر فعاليت هاي روابط عمومي هستند اهتمام ورزند.

انواع روابط عمومي
روابط عمومي توجيه گر- تبيين گر- تحليل گر
روابط عمومي را مي‌توان از نظر معيار اثرگذاري و سودمندي و ميزان كارآيي و مفيد بودن و ياري رساندن به مديريت سازمان و تسريع تسهيل و در جهت اهداف آن و اجراي برنامه ها به روابط عمومي توجيه گر، روابط عمومي تبيين گر و روابط عمومي تحليل گر طبقه بندي كرد.
در فضاي اجتماعي و فرهنگي مناسب، فرهنگ مديريتي مطلوب و مبتني بر شايسته سالاري و به شرط متخصص بودن و كارشناس بودن مدير بخش روابط عمومي امكان توليد روابط عمومي تحليل گر فراهم مي‌شود. روابط عمومي تحليل گر يك روابط عمومي كارآمد مطمئن است اين روابط عمومي با توجه به فلسفه وجودي سازمان اهداف اصلي و فرعي آن و امور حركت مي‌كند. روابط عمومي تحليل گر داراي برنامه ادواري منظم، روزانه- هفتگي، ماهيانه، فصلي و سالانه است. براي روبرويي با بحران ها و چالش ها كه ناگهان و خارج از اراده حادث مي‌شود داراي طرح هاي معيني است.
اين روابط عمومي براي بهره گيري از فرصت هاي مناسب كه پيش مي‌آيد نيز داراي طرح هاي بهره گيري و بهره برداري است و در يك جمع بندي مي‌توان گفت كه روابط عمومي تحليل گر يك روابط عمومي علمي، سيستماتيك، فعال، نوآور- قابل انعطاف و اثر گذار است كه به مقام مشاور مديريت ارتقاء مي‌يابد و سازمان را در دستيابي به اهدافش ياري مي‌نمايد و در تهيه و تدوين سياستها خط مشي هاي سازمان سهيم و شريك است. در مقابل روابط عمومي تحليل گر روابط عمومي توجيه گر قرار دارد. چنانچه پيشتر بيان شد در فضاي نامناسب سياسي، اجتماعي و فرهنگي و با وجود مديران و فرهنگ مديريتي نامساعد و پايين بودن دانش تخصصي مدير واحد روابط عمومي، توجيه گر مي‌گويند.
اين نوع روابط عمومي يك شاله گر بزك كننده و توجيه گراست كه بيشتر شايسته تبليغاتچي بامعني منفي كلمه است. اين روابط عمومي فاقد برنامه ريزي ادواري و مدون است كه به صورت منفصل به دنبال حوادث و رويدادهايي مي‌دود و با منطقي سطحي و استدلال هايي غيرقابل باور و با غوغا سالاري و فعاليتهاي ارتباطي پرخرج و عمدتا پرهزينه و پرزرق و برق سعي در توجيه رويدادها، اقدامات و تصميمات مديران سازمان دارد.
در فاصله بين اين دو نوع روابط عمومي، روابط عمومي تبيين گر وجود دارد كه در خوشبينانه ترين شكل آن تنها به اعلام و بيان رويدادها و گزارش و تشريح اقدامات سازمان مي‌پردازد. اين نوع روابط عمومي اگر داراي برنامه مدون ادواري روابط عمومي هم باشد. اين برنامه‌ها فاقد انعطاف، نوآوري، جذابيت و اثربخشي است. روابط عمومي تبيين گر يك روابط عمومي سطحي محافظه كار با لحن كليشه اي، تكراري و قالبي است. يكي از عوامل مؤثر براي گذر از روابط عمومي توجيه گر به روابط عمومي تحليل گر، وجود انجمن هاي حرفه اي و تخصصي فعال پرتحرك است.

عوامل مؤثر در ارتقاء روابط عمومي
امكان توسعه و پيشبرد روابط عمومي در هر جامعه و ارتقاء به سطح روابط عمومي تحليل گر وجود اين عوامل زيربنايي است:
وضعيت مناسب سياسي و اجتماعي و فرهنگ مديريتي مبتني بر شايسته سالاري.
مراكز آموزش عالي روابط عمومي مرتبط و متعادل با فضاي علمي كار روابط عمومي.
ادبيات قوي روابط عمومي و ارتباطات
نهادهاي حرفه اي و تخصصي روابط عمومي فعال
نشريات تخصصي روابط عمومي
وجود بخشهاي دولتي حمايت كننده و روابط عمومي
عامل نخست يعني وضعيت سياسي، اجتماعي و فرهنگي مساعد و فرهنگ مديريتي شايسته سالار و حقيقت چهارچوب و روند ساير عوامل را شكل مي‌دهد و در حقيقت تنها وجود مراكز آموزش عالي و روابط عمومي نمي تواند دليلي بر ترتيب نيروي انساني روابط عمومي تحليل گر باشد. اين مراكز نامناسب كاركردهاي خاص خود را دارند و خروجي‌هاي آنها فارغ از حداقل ويژگيهاي كار در يك محيط روابط عمومي تحليل گر مي‌باشد و يا در شرايط نه چندان مساعد نه اينكه ادبيات روابط عمومي وجود ندارد بلكه در اين شرايط ادبيات روابط عمومي خاص خويش توليد مي‌شود كه ويژگيهاي خويش را داراست از جمله كلي گويي در كتاب ها و جزوات آموزشي، عدم وجود تحليل هاي دقيق و راهبردهاي علمي در آنها، پراكندگي و عدم انسجام موضوعي، عدم وجود مطالعات موردي از كتابها و جزوات و در نهايت عدم گيرايي و جذابيت آنها، نهادهاي حرفه اي و تخصصي روابط عمومي در شرايط نامساعد ممكن است بر گردهمايي هاي محفلي و ناكارايي تبديل شوند كه تنها داراي فعاليت هاي نمايشي، مقطعي و موردي و غير مؤثر باشند و هيچ گونه سهمي در توسعه آن ايفا ننمايند. نشريات تخصصي روابط عمومي نيز در شرايط نه چندان مطلوب داراي محتوايي نازل، تكراري و كليشه اي مي‌شوند و انتشار آنها به يك تكليف اداري و اجباري شبيه است تا انجام اطلاع رساني مؤثر و آموزش دهي مفيد.

انجمن هاي روابط عمومي در جهان
قديمي ترين انجمن روابط عمومي در جهان، انجمن روابط عمومي (PSA) است. آدرس پايگاه اينترنتي اين انجمن WWW.PRSA.COM است.
اين انجمن اكنون قوي ترين انجمن در سطح جهان با بيش از 18000 عضو در امريكا است. در ايالات متحده امريكا انجمن ديگري نيز در رشته روابط عمومي به نام انجمن بين المللي ارتباط گران سازمان وجود دارد. عضويت در اين انجمن براي افراد كشورهاي ديگر ممكن است در حقيقت ارتباط گران سازماني نام ديگري براي روابط عمومي است.
آدرس پايگاه اينترنتي اين انجمن WWW.IABC.COM است.
اين انجمن نيز همانند انجمن روابط عمومي امريكا يك انجمن قوي است و به ويژه در محيطهاي صنعتي و بازرگاني جهان بسيار فعال مي‌باشد.
انجمن هاي بين المللي روابط عمومي
International public relations associalion-IPRA
انجمن بين المللي روابط عمومي با تلاش علاقمندان اين رشته از كشور آلمان، انگلستان، هلند، ايالات متحده، ايتاليا، فرانسه در سال 1955 تاسيس گرديد.
اين انجمن بزرگترين و فراگيرترين انجمن در سطح جهان است و مقر آن در لندن قرار دارد. پايگاه اينترنتي اين انجمن WWW.IPRANET.COM است كه يك سايت قوي مي‌باشد.

تاريخ روابط عمومي در ايران
اگر كاركردهاي روابط عمومي را اطلاع رساني تبليغات، انگيزه دهي، مشاركت جهاني، انسجام بخشي و يكپارچه سازي بدانيم. آيا مي‌توان يك نظام جمعي را بدون نياز به اين كاركردها تصور كرد؟ روابط عمومي تحت عناوين ديگري در حيات اجتماعي افراد بشر در همه زمان ها و مكان ها وجود داشته است. به اين دليل تاريخ روابط عومي ايران را مي‌توان به دوره هاي اصلي زير تقسيم بندي كرد:
روابط عمومي سنتي ايران از آغاز تا مشروطه.
روابط عمومي ايران از انقلاب مشروطه تا دهه 1330 ه.ش.
روابط عمومي نوين ايران.
در مورد دوره دوم روابط عمومي بايد گفت با پيدايش تغييرات اجتماعي در كشور و بوجود آمدن نيروهاي جديدي در شكل بندي جامعه ايران از قبيل مطبوعات، احزاب، گروههاي اجتماعي فعال و مجلس و پيشرفت آزادي هاي فردي و جمعي دفاتر اطلاعات آمار و انتشارات در پاسخ به نيازهاي بوجود آمده به ساختار سازماني ادارات و وزارت خانه ها افزوده گرديد كه اين دفاتر را مي‌توان پدر واحدهاي روابط عمومي پس از دهه 1330 دانست. درحقيقت اين دوره را مي‌توان دوره واسطه بين روابط عمومي سنتي و نوين ايران به حساب آورد.

جمع بندي
انجمن هاي روابط عمومي از تشكل هاي حرفه اي و تخصصي مردمي داوطلبانه هستند كه علاقه مندان- ذينفعان- پژوهشگران- مديران و كارشناسان روابط عمومي براي پيشبرد و توسعه كار خود با ادغام توان و نيروهاي فردي آنها را بوجود مي‌آورند و در آغاز نوشتار به اين عوامل و نهادهاي روابط عمومي كه موجبات ارتقاء و پيشرفت روابط عمومي را فراهم مي‌كنند پرداختيم.
كتاب شناسي- مراكز آموزش عالي- نشريات تخصصي- نهادهاي دولتي حمايت كننده و انجمن هاي تخصصي را عوامل پيشرفت حرفه و تخصص روابط عمومي دانستيم كه به شرط وجود شراط اجتماعي- فرهنگي و سياسي مناسب در جامعه مسير توسعه و تكامل رشته را فراهم مي‌نمايد.
گفته شد كه در كشورهاي صنعتي به سبب وجود فرهنگ عملكرد انجمن هاي حرفه اي و تخصصي فعال ترند و ماهيت، گسترده كاري و نوع فعاليت ساير عوامل و نهادها را تعيين مي‌نمايند. براي نمونه از انجمن جهاني روابط عمومي امريكا و انجمن جهاني ارتباط گران سازماني به عنوان نمونه موفق آنها ياد كرديم. پس از آن روابط عمومي را از نظر كيفيت و چگونگي كار به روابط عمومي توجيه گر- تبيين گر و تحليل گر تقسيم بندي كرديم و ايجاد روابط عمومي تحليل گر را كه يك روابط عمومي داراي برنامه- آينده نگر و مخاطب گرا و مشاور مديريت است كه عنوان هدف قرار داديم.

 


فصل سوم
انجمن ها و مؤسسات و شراكت هاي بزرگ روابط عمومي در جهان
 
انجمن هاي جهاني روابط عمومي:
مقر انجمن جهاني روابط عمومي در لندن قرار دارد اين انجمن در سال 1955 بوجود آمد. انجمن جهاني هر سه سال يكبار يك كنگره جهاني روابط عمومي برگزار مي‌كند كه در حقيقت بزرگترين رويداد در روابط عمومي در جهان است.
شانزدهمين كنگره جهاني روابط عمومي در سال 2003 در استراليا برگزار خواهد شد.
International association of business
Communicators -IABC-
WWW.IABC.COM

انجمن جهاني ارتباط گران بازرگاني
اين انجمن يكي از قوي ترين انجمن ها در سطح جهان است كه اعضا آن را فعالان حوزه بازرگاني – تجارت و توليد كنندگان كالا و خدمات بزرگ تشكيل مي‌دهد. مقر اين انجمن در نيويورك است از جمع جهاني ارتباط گران بازرگاني در زمينه فعاليتهاي روابط عمومي به پژوهش و تحقيق بسيار اهميت مي‌دهد و بنياد پژوهش و تحقيق آن بسيار فعال است.
انجمن هاي افكار عمومي
تاريخچه AAPOR
AAPOR در سال 1947 توسط يك دسته پژوهشگر خصوصي پيشرفته بوجود آمد. اين گروه در حدود 70 نفر از collegous بودند كه در مورد تماس harryhfield واكنش نشان دادند. رئيس تحقيقات اين مركز بعد از دانشگاه Denver ملاقاتي جهت رسيدگي به اين موضوع در شهر مركزي Colorado در ماه جولاي سال 1964 برگزار كرد.
اين گروه AAPOR درخانه ايراني تاريخي با بيش از چهار عضو گردهم جمع شدند و پيرامون خوش بيني خود در مورد روان شناسي جديد و بازتاب آن و نيز بازتاب در اهميت زمينه ساخت حرفه اي و رسمي سازي در سال 1947 صحبت كردند و دو ارگان به نام هاي AAPOR و انجمن افكار عمومي جهان WAPOR تشكيل شده است كه در برخي سالها ملاقات هايي را با هم برقرار مي‌كنند. در واقع AAPOR خود را موضوعات حرفه اي از قبيل PQQ كه به يك مجله دولتي در سال 1948 تبديل شده است و همچنين استانداردهاي حرفه اي و درصد تمام اينها تئوري تحقيقات پيشرفته و علم ا صول سرگرم كرده است.
AAPOR
اين انجمن در حدود هزار و 600 نفر عضو دارد كه در مورد بهره و جذابيت افكار عمومي تحقيقاتي را در اين زمينه انجام مي‌دهد. اين اعضا در دانشگاه علوم قضايي شركت هاي بازرگاني، آژانس هاي دولتي وگروه هاي بدون سود كه هر دو براي بازديد مردم و تاسيسات تشكيل كار مي‌كنند و همچنين تشويق در روشهاي بازديد خوب در بين مجله public opinion qulity كنفرانس سالانه و فرصت هاي تحصيلي، ترفيع دادن استانداردهاي هد ايت حرفه اي و اخلاقي براي بازديد و تحقيقات افكار عمومي، آسان كردن شبكه غير رسمي در بين شبكه AAPOR و شبكه ملاقات هاي منطقه اي انجام مي‌شود.

WAPOR
اين انجمن براي تحقيقات افكار عمومي در سال 1947 با هدف فراهم كردن ملاقات هاي جهاني نزديك، زمينه ساز تحقيقات و با تاكيد برفردي ساختن امور وكارهاي مشابه آن تشكيل شد. وظايف هر قسمت از اين انجمن متفاوت است و در چند بخش صورت مي‌گيرد كه عبارتند از:
صورت جلسه هاي كاركنان اين سازمان، پرونده اعضا،‌كميته نشريه، عناصر سازماني كه شامل پرونده هاي تاريخي و اخبار ملاقات هاست. پرونده هاي نشريه شامل پرونده هاي خبري WAPOR و جزوه هايي كه در زمينه سازمان هاي تحقيقاتي در كنگره WAPOR مي‌باشد.
در ارتباط با اين انجمن، انجمن اروژايي افكار عمومي (ESOMAR) MARCKET RESEARCH و انجمن امريكايي تحقيقات افكار عمومي AAPOR و سازمان هاي افكار عمومي ديگر وجود دارند و همچنين با سازمان تحقيقات وابسته كه شامل ESOMAR و انجمن جهاني علوم اجتماعي ISSC مي‌باشد مرتبط هستند.

انجمن جهاني افكار عمومي AAPOR
جلسات اعضا
قسمت اول
جلسات ساليانه : جلسات ساليانه اعضا براي انتخابات اعضاي انجمن اجرايي و براي معامله و انجام تجارت هاي ديگر صورت مي‌گيرد. همان طور كه گفته شد جلسه بايد در آخرين جمعه ماه آبريل هر سال در ساعت 30/9 صبح برگزار شود.
قسمت دوم
جلسات مخصوص: جلسات مخصوص اعضا براي هر دليل و يا دلايلي توسط قانون يا حكم كه توسط رئيس و يا انجمن اجرايي در هر زماني صادر مي‌شود و با خواندن اسامي حداقل 150 نفر از اعضا كه خواستار آن هستند برگزار مي‌شود.
قسمت سوم
مكان جلسات: اين جلسات با حضور اعضا AAPOR بايد در مكاني برگزار شود كه داراي belware باشد و توسط انجمن اجرايي كار گذاشته شده باشد.

قسمت چهارم
خبر جلسات نمايندگي‌ها: خبر هر جلسه اي فرقي نمي كند ساليانه باشد يا مخصوص بايد از بابت حضور اعضا خبر دهد و در مورد موضوع مورد بحث، آرا، توسط نمايندگان در آن روز قابل بازگوشدن باشد و با دريافت متن كه حاوي مطالبي است كه در جلسه بايد عنوان شود و در اختيار همگان قرار گيرد. اين اخبار نوشته ها از طريق نامه هاي الكترونيكي در اختيار همگان قرار گيرد. اين اخبار نوشته ها از طريق نامه هاي الكترونيكي در اختيار اعضا قرار گيرد و دبير مالي بايد اين نوشته را به آخرين آدرس پستي و دقيق آن ارسال نمايند.
قسمت پنجم
اكثريت لازم براي مذاكره
در هر جلسه به غير از آنها كه توسط قانون يا حكم انتخاب شده‌اند بايد 25 درصد از افراد در جلسه حضور داشته باشند. در غياب اكثريت براي مذاكره هر كسي كه به عنوان منشي يا دبير جلسه انتخاب مي‌شود جلسه را براي تاريخي ديگر تعين مي‌كند تا حد نصاب لازم براي مذاكره به وجود آيد.
قسمت ششم
چگونگي راي دادن: در هر جلسه اعضا هر PAID-up منظم، زندگي با درجه افتخار و توام با شراكت در AAPOR بايد با دادن يا قبول يك راي از اشخاص براي نمايندگانشان صورت پذيرد. اعضا دانش آموز حق راي دهي ندارند. هر راي از اعضا مي‌تواند شخصي را به مقامي برساند. در تمامي جلسات اعضا همه موضوعات بايد توسط آرا مهم اعضا كه چه كسي را انتخاب مي‌كنند تصميم  گرفته شود.
قسمت هفتم
ليست اعضا: يكي از وظايف دبير مالي و يا قمست هاي ديگر AAPOR كه از طرف شوراي اجرايي تعيين مي‌شوند باشد. حداقل ده روز قبل از هر جلسه اعضا يك ليست كامل از اعضا معين مي‌شود تا از روي آن راي صادر شود. اين چنين ليست هايي بايد باز شود و يا در امتحانات اعضا در طول ساعات عادي تجارت، براي حداقل ده روز پيش از جلسه چه در مكاني داخل شهر يا روستا برگزار شود و چه در جايي مخصوص اين كار به طور كلي اين ليست بايد تهيه شده باشد و در اختيار اعضا قرار گيرد.
اين اخبار نوشته ها از طريق نامه هاي الكترونيكي در اختيار اعضا قرار مي‌گيرد و دبير مالي بايد اين نوشته ها را به آخرين آدرس پستي و دقيق آنها ارسال نمايد.

قسمت پنجم :
اكثريت لازم براي مذاكره:
در هرجلسه به غير از آنها كه توسط قانون يا حكم انتخاب شده‌اند بايد 25درصد از افراد در جلسه حضور داشته باشند در غياب اكثريت براي مذاكره، هركسي كه به عنوان منشي يا دبير جلسه انتخاب مي‌شود جلسه را براي تاريخي ديگر تعيين مي‌كند تا حدنصاب لازم براي مذاكره به وجود آيد.
قسمت ششم:
چگونگي راي دادن: در هر جلسه اعضا، هر PAID-UP منظم، زندگي با درجه افتخار و توام با شركت در AAPOR بايد با دادن يا قبول يك راي از اشخاص براي نمايندگانش صورت پذيرد. اعضاي دانش آموز حق راي دهي ندارند؛ هر راي از اعضا (به وسيله يك ابزار توضيح) مي‌تواند شخصي را به مقامي برساند. در تمامي جلسات اعضا همه موضوعات (به جز آنهايي كه طبق حكم و قانون برپا مي‌شود) بايد توسط آرا مهم اعضا كه چه كسي را انتخاب مي‌كنند تصميم گرفته شود.

قسمت هفتم
ليست اعضا: يكي از وظايف دبير مالي و يا قسمت هاي ديگرAAPOR كه از طرف شوراي اجرايي تعيين مي‌شوند باشد. حداقل ده روز قبل از هر جلسه اعضا، يك ليست كامل از اعضا معين مي‌شود تا از روي آن راي صادر شود. اين چنين ليستهايي بايد باز شود و يا در امتحانات اعضا در طول ساعات عادي تجارت، براي حداقل ده روز پيش از جلسه چه در مكاني داخل شهر يا روستا برگزار شود و چه در جايي مخصوص اين كار به طور كلي اين ليست بايد تهيه شده باشد و در اختيار اعضا قرار گيرد.

انجمن اجرايي
اين انجمن در سال 2004-2003 تشكيل شد. اسامي اين اعضا به ترتيب زير است:
رييس:
Elizabeth (Betsy) Martich-U.S. census Bureau, washingfon D.C
رييس آينده و انتخابي:
Nancy Belden-Russonello and stewart, Washington D.C
رييس قبلي:
Mark A. Schulman, ROnca and Bucuvals, inc newyork, N.Y
مسئول مالي:
Allan L. MC Cutcheon, university of Nebraska-lincoln, NE
انجمن امورمالي
Sandra H. Berry, RAND Survey Research Grpup Sant Monica, CA
كنفرانس
رييس
Robert P. Daves, Star Tribune, Minneapolis, MN
معاون رئيس
Tom W. Smitt National Opinion research center, Chicago. IL
استانداردها:
رئيس
Roger Tourangeau, University of Maryland, college parh
رييس انجمن MD
Mich P Couper, university of Michigan, Survey Research conter
جوايزي كه به انجمن AAPOR اهدا شده است:
جايزه نوآوري (lnnovators Award)
جايزه جولين وودوارد (Julian woodward Award)
مسابقات سيمور سودمن (Seymour Sudman Studerit paper competition)
جايزه سياست فشرده (Policy Impact Award)
جايزه كتاب (Book Award)

اعضا
عضويت در اين انجمن شامل كساني مي‌شود كه ميل دارند در هدايت، استفاده يا آموزش افكار علمي و زمينه گرايش تحقيقات علمي- اجتماعي، رسانه ها يا تحقيقات مكاتبه اي يا فعاليت هاي مرتبط با آن كه هم خواني با رمز ها و كدهاي ت‌پ‌تاث داشته باشد و تنها اعضايي مي‌توانند حضور پيدا كنند كه فعاليت هاي مفيدي داشته باشند. اين انجمن موضوع هايي در مورد مسابقه، رنگ، مذهب، مليت و مسائل ديگر را رد نمي‌كند.
حقوق اعضا توسط انجمن بعد از اول ماه ژانويه آغاز سال ملي، به اضافه اخطارهايي كه توسط دبير مالي و در يك شكل يا حالت حكم تعيين و پرداخت مي‌شود.

انجمن اجرايي و كميته ها
قسمت اول
انجمن داراي يك بخش يا شورا مي‌باشد. شورا شامل نه عضو است. چهار نماينده رياست، يك نفر رييس و مسوول مالي- پنج نفر كه صداقت و درستكاريشان در مقامي كه قرار دارند ثابت شده باشد.

.

انجام پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

سفارش پایان نامه