انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

انجام پایان نامه ارشد|دانستنيها

ماهيهايي كه تازه هستند تقريبا بوي مطبوعي دارند و اگر از آبهاي شيرين صيد شده باشند بوي گياهان آبزي همان منطقه را مي دهند .ولي ماهي فاسد بوي نامطبوعي داردكه بيشتر اوقات بوي آمونياك و ترشيدگي و در اثر پيشرفت فساد بوي گنديدگي مي دهد. در ماهيهاي تازه فلس ها كاملا به بدن چسبيده اند و به سختي جدا مي شوند در حالي كه در ماهيهاي فاسد فلسها برجسته بوده و به راحتي كنده مي شوند.
 

بدن ماهي هاي تازه قابليت ارتجاعي داشته و فاقد ترشحات مي باشد ولي در مورد بدن ماهيهاي فاسد اگر با انگشت فشاري روي بدن ماهي وارد شود كاملا فرو رفتگي ايجاد مي گردد و ترشحات بدن نيز زياد و چسبنده است.
درماهيهاي تازه چشم علاوه بر اين كه شفاف درخشان است ، حالت كاملا محدب دارد در صورتيكه در ماهيهاي فاسد چشم ماهي تيره و كدر است و كره چشم بطور كامل در حفره چشم فرو رفته است .

در ماهيهاي تازه سرپوشها تقريبا چسبيده هستند و سطح داخلي آنها لكه ندارد ولي در ماهيهاي فاسد اين سرپوشها تقريبا جدا هستند و بر روي سطح داخلي آنها لكه هايي به رنگ قهوه اي و قرمز ديده ميشود. در ماهيهاي تازه آبشش ها مرطوب و به رنگ قرمز روشن هستند. ولي در ماهيهاي فاسد آبششها مرطوب نبوده و به رنگ خاکستري مي باشند.
يكي از شيوه هاي دقيق جهت يابي قبله ، استفاده از سايه شاخص به هنگام زوال ظهر مكّه مكرمه در دو روز خاص از سال است اين دو روز عبارتند از 7 خرداد و 25 تير ، بر اين اساس مي توانيد با استفاده از يك شاخص وتعيين سايه شاخص در اين دو روز ، سمت دقيق قبله هر مكاني را در نيمكره شمالي به سادگي بيابيد .
 

مكّه مكرمه ، كه قبله مسلمانان در آن واقع است ، در طول جغرافيايي 39 درجه و 49 دقيقه ( شرقي ) وعرض جغرافيايي 21 درجه و 26 دقيقه ( شمالي ) قرار دارد ، در روزهاي 7 خرداد و 25 تير امسال ، ميل خورشيد ( فاصله مركز خورشيد تا استواي سماوي ) با عرض جغرافيايي مكّه مكرمه برابر مي شود وبه عبارت ديگر ، هنگام ظهر شرعي ( اذان ظهر ) ، خورشيد درست در سمت الرأس مكّه قرار مي گيرد ؛ در نتيجه شاخص در مكّه سايه نخواهد داشت ولذا در هر مكاني كه قرار داشته باشيد ، خلاف سايه شما، سمت صحيح قبله را نشان مي دهد . براي آن كه اين عمل به دقت انجام پذيرد ، مي توانيد از يك وسيله عمود بر زمين ( نخ يا ميله ) استفاده كنيد وخلاف جهت سايه آن را در اين دو روز از سال در هنگام اذان ظهر مكه ( 7 خرداد ساعت 13 و 48 دقيقه و25 تير ساعت 13 و 57 دقيقه به وقت رسمي ايران) مشخص كنيد .
به اين ترتيب ، جهت صحيح قبله در محل خود را به دست آورده ايد
 
هفدهم مارس امسال اريک نوردنانکار (Erik Nordenankar )٬ طراح و هنرمند سوئدي يک وسيله ي رديابي GPS (سامانه موقيت ياب جهاني به کمک ۲۴ ماهواره) را درون چمداني قرار داد و آنرا به همراه مسير دقيق از پيش تعيين شده ي خود به شرکت پست DHL تحويل داد. ۵۵ روز بعد اين چمدان به استکهلم بازگشت.سامانه GPS به صورت خودکار مسير سفر اين چمدان در دور دنيا را ثبت نمود.
 
اريک اطلاعات ثبت شده را به کامپيوتر خود وارد کرد و پرتره اي را که در بالا مي بينيد خلق نمود!به دلايل تکنيکي او مجبور بود اين پرتره را تنها با استفاده از يک خط رسم کند.اين خط غول آسا با عبور از ۶ قاره و ۶۲ کشور دنيا يک مسير ۱۱۰۶۶۴ کيلومتري را پيموده تا بدين ترتيب با خلق اين پرتره اريک را به شهرت جهاني برساند.
 
پژوهشگران به افراد چاق توصيه مي كنند براي كمك به سلامتي خود به جاي استفاده از آسانسور از پله استفاده كنند. مرداني كه در روز حداقل از سه طبقه بالا مي روند احتمال ابتلاي آنان به سكته مغزي و برخي امراض ديگر 20% كمتر از سايرين است.

آخرين مطالعات نشان مي دهد بالا رفتن از پله سطح كلسترول خون را كاهش مي دهد و دستگاه گردش خون را تقويت مي كند.  در همين رابطه توماس فرايدن كميسر بهداشتي نيويورك اعلام آمادگي كرد، بر روي ساختمان ها تابلوهايي را به صورت رايگان نصب كند كه بر روي آن نوشته شده: به جاي مصرف الكتريسيته كالري هاي بدن خود را بسوزانيد تا از چاقي خلاص شويد.

اين پژوهشگران بر اين باورند كه اختصاص 2 دقيقه در روز براي بالا رفتن از پله كالري هاي اضافي را كه در اثر نشستن و استفاده از وسايل حمل و نقل متراكم مي شود مي سوزاند
فوتباليستهاي جام ملتهاي اروپا (يورو 2008) در رقابتهاي اين جام از توپ جديد محصول شرکت آديداس که مجهز به فناوريهاي نوين است استفاده مي کنند. اين توپ پيش از آغاز اين مسابقات به تائيد دانشگاه لافبروا در انگليس رسيده است.
در رقابتهاي يورو 2008 نوعي توپ جديد محصول شرکت آديداس مورد استفاده قرار مي گيرد که "يوروپاس" (Europass) نام دارد. سطح جديد اين توپ به بازيکنان در کنترل و هدايت مطلوب آن در تمام شرايط جوي کمک مي کند.
اين سطح از نوعي بافت جديد که PSC نام دارد ساخته شده است. اين بافت ترکيبي از يک ساختار ظريف غير طبيعي و به شدت سخت است که روي پوسته خارجي توپ کشيده مي شود و به طرز مطلوبي توپ را به کفش فوتباليست تماس مي دهد. پيش از آغاز رقابتهاي يورو 2008 محققان موسسه فناوري ورزشي دانشگاه لافبروا در انگليس اين توپ را تحت آزمايشات دقيقي قرار دادند و عملکرد صحيح "يورو پاس" را تضمين کردند.
 
براساس گزارش روزنامه تلگراف، توپ "يوروپاس" محصول آديداس از 14 پانل نوآورانه فناوري اتصال گرمايي (Thermal Bonding Technology) ساخته شده است. اين پانلها با ساختار سطحي بافت "پي اس سي" ترکيب شده اند و به اين ترتيب به بازيکن امکان مي دهند که حتي در بدترين شرايط جوي نيز توب را به خوبي کنترل کند. آديداس که از سال 1963توپهاي مسابقات رسمي يوفا و فيفا را توليد کرده قرار است در سال 2008 توپهاي رسمي جام ملتهاي آفريقا را نيز توليد کند.
کلاغ‌ها به اندازه ميمون‌ها باهوشند!


 

گروهي از دانشمندان نيوزلندي در ادامه ارزيابي ميزان هوش پرندگان با انجام آزمايشي روي کلاغ ها نشان دادند که اين پرندگان همانند ميمون هاي بزرگ توانايي استفاده از ابزارهاي مناسب را دارند.

گروهي از دانشمندان نيوزلندي در ادامه ارزيابي ميزان هوش پرندگان با انجام آزمايشي روي کلاغ ها نشان دادند که اين پرندگان همانند ميمون هاي بزرگ توانايي استفاده از ابزارهاي مناسب را دارند.
گروهي از محققان دانشگاه " آکلند" در نيوزلند با هدف رسيدن به يک عنصر مهم براي مقايسه و ارزيابي دوباره توانايي پرندگان تحقيقاتي را انجام دادند.
براساس اين تحقيقات کلاغ هاي منطقه "نيو کالدون" توانايي استفاده از ابزار را دارند و حتي از اين ابزار بهتر از بسياري از ميمون ها استفاده مي کنند. اين درحالي است که بين اين گروه از کلاغ ها، تنها آنهايي که بسيار باهوش هستند از چوب ها براي شکستن اجسام ديگر استفاده نمي کنند.
درحقيقت از هر هفت کلاغ، شش کلاغ موفق مي شود تکيه هاي چوبي و ابزارها مناسب خود را تشخيص دهد.
براساس گزارش ساينس ديلي، اين محققان در آزمايش خود، يک تکيه گوشت را در جايي که کلاغ ها نمي توانستند به راحتي به آنجا برسند، قرار دادند و يک چوب باريک طولاني و يک چوب کوتاه را در اختيار کلاغ ها گذاشتند و درنهايت شگفتي مشاهده کردند که کلاغ ها اول چوب کوتاه را مورد استفاده قرار دادند و وقتي ديدند که نمي توانند به کمک آن به غذا دسترسي پيدا کنند، از چوب بلند استفاده کردند و تکيه گوشت را بدست آوردند.
سپس اين دانشمندان آزمايش ديگري را انجام دادند. در اين آزمايش به جاي چوب کوتاه يک تکيه سنگ گذاشته شد و مشاهده شد که از هر هفت کلاغ شش کلاغ تشخيص داد که سنگ ابزار نامناسبي براي برداشتن گوشت است و بايد ابزار خود را عوض کند.
اين دانشمندان در بررسي هاي خود نشان دادند که در سطح ذهني، کلاغ ها توانايي "فهميدن" اين نکته را دارند که براي رسيدن به غذا نياز به وسيله اي است که به کمک آن بتوان به غذا دست يافت. در مرحله دوم آنها توانايي "ارزيابي کردن" طول و بلندي چوبي را دارند که بايد براي رسيدن غذا از آن استفاده کنند.
در حقيقت در هوش کلاغ ها دو مفهوم "فهميدن" و "ارزيابي کردن" قابل درک و تحليل است. اين توانايي در انسان هم وجود دارد. درحقيقت علم و فناوري بشر به واسطه اين دو توانايي بوجود آمده است
 

بند انگشتي, براي ديدن عکس به صورت کامل بر روي آن کليک نماييد

قطب جنوب روزگاري گرم بوده است دانشمندان با استناد به يافته هايي جديد از گرم بودن قطب جنوب در دورانهاي گذشته خبر دادند. دانشمندان با حفاري در يخهاي منطقه جنوب موفق به کشف مدارک و شواهد علمي محکمي از سرزميني شده اند که در دروانهاي گذشته گرم بوده است.
نمونه برداريهاي اين دانشمندان حاکي از وجود دانه هاي گرده و آثاري از جلبک دفن شده در زير بستر دريا است که نشان مي دهد اين منطقه يخ زده در دورانهاي گذشته گرم بوده است. پيتر بارت از زمين شناسان دانشگاه ويکتوريا که در صدر تيم تحقيقاتي اين پروژه قرار دارد گفت : در دروانهاي گذشته منطقه قطب جنوب محيط تپنده (متغيري) داشته است که در آن فرآيند ذوب شدن به صورت گسترده روي مي داده است و احتمال دارد که در آينده اين فرآيند مجددا تکرار شود.

در اين حفاريها نمونه برداريهايي از عمق بيش از يک کيلومتري زير صفحه يخي قطب جنوب انجام شد که در نوع خود بي سابقه عنوان شده است. اين نمونه ها تا آنجا براي زمين شناسان اهميت دارند که آن را با ابزاري همچون تلسکوپ براي اخترشناسان مقايسه کرده اند.

بررسي هاي نمونه برداريها نشان داد در چرخه 4 هزار ساله اي که مربوط به چندين ميليون سال پيش مي شود، منطقه اي که اکنون قطب جنوب ناميده مي شود محيطي مملو از ذوب شدن و عقب نشيني توده هاي يخي بوده است. به گفته اين محققان در 30 ميليون سال پيش حتي بخشي از سواحل قطب جنوب علفزار بوده است و دماي هوا در روز به 12 درجه سلسيوس مي رسيده است.
سحابي‌هاي سياره‌نما در اطراف يک ستاره درخشان مرکزي تشکيل مي‌شوند، هنگامي که اين ستاره در مراحل انتهايي زندگيش از خود گاز بيرون مي‌دهد. سحابي بومرنگ يکي از عجيب‌ترين مکان‌هاي جهان است. ساهايي و نيمان، دو ستاره‌ شناس در سال 1995 با استفاده از تلسکوپ 15 متري Swedish ESO Submillimetre (تصوير پايين) در شيلي نشان دادند که اين سحابي سردترين مکان جهان تا به حال است.

 
اين سحابي با درجه حرارت منهاي 272 درجه سانتي‌گراد،تنها يک درجه گرمتر از صفر مطلق (پايين حد براي همه درجه حرارت‌ها) است. حتي درخشش پس‌زمينه‌اي منهاي 270 درجه‌اي ناشي از مهبانگ گرمتر از اين سحابي است.اين تنها شيئ يافت‌شده تا به حال است که درجه حرارتي پايين‌تر از پرتوتابي پس‌زمينه‌اي دارد.
به نظر مي‌رسد که شکل کلي پاپيون‌مانند بومرنگ بوسيله وزشي بسيار شديد، با سرعتي حدود 310000 متر در ساعت به وجود آمده باشد که گاز به شدت سرد را از ستاره مرکزي در حال مرگ به خارج مي‌راند. به گفته ستاره‌شناسان اين ستاره 1500 سال است که به اندازه يک هزارم جرم خورشيد در هر سال ماده از دست مي‌دهد.اين مقدار 10 تا 100 بار بيشتر از از ساير اجرام مشابه است.
گسترش سريع سحابي باعث شده است که اين سحابي به يکي از سردترين مکان‌هاي شناخته‌شده جهان بدل شود.گازي که با سرعت به بيرون جريان دارد، يک حباب نزديک به خلا ايجاد مي‌کند که سرمايي فوق‌‌العاده دارد
آن موهاي نازک و کوتاهي که بالاي چشمان ما وجود دارد ، نقش بسيار مهمي در زندگي ما بازي مي کند . ابروها مانند يک چتر از چشم محافظت مي کنند . وقتي که باران مي بارد يا عرق مي کنيم ، اين ابروها هستند که باعث مي شوند قطرات باران يا عرق مستقيماً وارد چشم ها نشوند و از اطراف صورت پايين بيايند . و ديد چشم را مختل نکنند .
ابروهاي کماني شکل ما ، قطرات باران يا عرق را به سمت گوشه هاي خارجي چشم ها هدايت مي کند . و از ورود آنها به چشم جلوگيري مي کنند . با اين عمل ، ابروها نه تنها باعث مي شوند که ما در باران به راحتي ببينيم ، بلکه نمي گذارند قطرات عرق که حاوي مقدار زيادي نمک است ، وارد چشم شود و آنها را بسوزاند .
ابروها وظايف ديگري هم دارند . هم به زيبايي صورت ما مي افزايند و هم کمک مي کنند که بفهميم ديگران چه احساسي دارند ، بدون اينکه از آنها سئوال کنيم . حالت ابروها مي تواند حس خوشحالي ، ناراحتي ، تعجب و حتي ترس و وحشت را در شخص کاملاً نشان بدهد . مثلاً اگر ابروهاي فردي در هم گره خورده باشد ، نشان دهنده عصبانيت يا ناراحتي اوست . علاوه بر اين ابروها هميشه نقش مهمي در زيبايي صورت بازي مي کنند و هميشه مورد توجه آرايشگرها و صورت پردازها بــوده و هستند
عجيب ترين رويدادهاي طبيعي جهان!
رويدادهاي طبيعي همواره در اطراف ما رخ مي‌دهند و تكرار اين رويدادها سبب مي‌شود از ديدن آنها چندان حيرت نكنيم و گاه بي‌تفاوت از كنار آنها بگذريم، ولي گاهي دست قدرت پروردگار، مناظري ناب را به ما نشان مي‌دهد كه با ديدن آن‌ها با حيرتي عجيب مواجه مي‌شويم و به قدرت الهي پي مي‌بريم. چند مورد از اين وقايع طبيعي اما نادر را بخوانيد:
رنگين‌كمان آتشين
 


اين پديده جوي كه به (قوس افقي) يا (رنگين‌كمان آتشين) معروف است زماني ديده مي‌شود كه خورشيد در بالاي آسمان (مثلا 58 درجه بالاتر از خط افق) قرار دارد. در اين هنگام نور خورشيد از ميان ابرهاي شفاف و بلند ارتفاع سيروس عبور مي‌كند. وقتي اين نور به كريستال‌هاي شش گوش ابر سيروس وارد مي‌شود و از آن عبور مي‌كند درست مثل آن است كه از يك منشور عبور كرده است و طيف نوري زيبايي را ايجاد مي‌نمايد. اين رنگين‌كمان جلوه‌اي شگفت‌انگيز دارد و گاهي تا يك ساعت طول مي‌كشد. تصويري كه مشاهده مي‌كنيد عكسي است كه در شمال ايالت «آيداهو» در آمريكا گرفته شده است.خورشيد سياه


 


در فصل بهار در كشور دانمارك، حدود نيم ساعت قبل از غروب خورشيد، بيش از يك ميليون (سار) اروپايي از گوشه و كنار دور هم جمع مي‌شوند تا يكي از باورنكردني‌ترين و ناب‌ترين مناظر طبيعت را به ما نشان دهند. اين پديده در كشور دانمارك به نام (خورشيد سياه) معروف است و هر كسي مي‌تواند آن را از ماه مارس تا اواسط آوريل برفراز مرداب‌هاي غرب دانمارك ببيند. اين سارها از جنوب به دانمارك مي‌آيند تا يك روز در مرغزارهاي اين مرداب‌ها غذا پيدا كنند و شب در ميان نيزار بخوابند.


رعدوبرق اسرارآميز

 

رعد و برق اسرارآميز كاتاتومبو كه با گويش محلي آ‌ن را «رلامپاگو دل‌كاتاتومبو» مي‌نامند يك پديده منحصر به فرد در دنياست. در اين منطقه 140 تا 160 شب سال و هر شب به مدت ده ساعت و هر ساعت به تعداد حداقل 280 بار رعد و برق مي‌زند. اين رعد و برق‌ها بر فراز مرداب روي مي‌دهند و بزرگ‌ترين ژنراتور دنيا با بيشترين فركانس محسوب مي‌شوند ولي موجب يك ميليون و صد و هفتاد و شش هزار قطعي برق تا شعاع 400 كيلومتري منطقه مي‌شوند. اين رعد و برق‌ها از ديرباز يكي از علائم سودمند براي جهت‌يابي كشتي‌ها بوده‌اند. برخورد بادهايي كه از سوي رشته‌كوه «آند» به اين منطقه مي‌رسند سبب پيدايش طوفان‌هاي نسبتا هميشگي مي‌شوند و رعد و برق‌ها حاصل تخليه الكتريكي گازهاي يونيزه شده به‌ويژه «متان» كه در نتيجه تجزيه مواد آلي موجود در مرداب به‌وجود مي‌آيد هستند. اين گازها كه از هوا سبك‌تر هستند بالا مي‌روند و با ابرها برخورد مي‌كنند و سبب پيدايش رعد و برق و شدت يافتن طوفان مي‌‌شوند. برخي محيط‌شناسان ونزوئلا درصدد هستند اين منطقه را تحت حمايت يونسكو قرار دهند زيرا اين پديده ويژه بزرگ‌ترين منبع از نوع خود براي بازسازي لايه ‌ازن سياره زمين است.


بزرگ‌ترين موج‌هاي دنيا


 


دو بار در سال بين ماههاي فوريه و مارس آبهاي اقيانوس اطلس با آب رود آمازون در برزيل درهم مي‌آميزد و بزرگ‌ترين موج‌هاي روي زمين را به وجود مي‌آورد. اين پديده كه «پوروروكا» نام دارد به دليل مد اقيانوس مي‌باشد. اين اتفاق باعث مي‌شود كه موج‌هاي بزرگي ايجاد شوند كه ارتفاع آنها گاهي به 12 فوت مي‌رسد و عمر بعضي موج‌ها به ندرت نيم ساعت به طول مي‌انجامد. مردم اين منطقه مي‌گويند هر وقت موج پوروروكا مي‌آيد از نيم ساعت قبل از رسيدن صداي مهيب آن به گوش مي‌رسد. اين موج آنقدر قدرتمند است كه مي‌تواند هر چيزي را كه سر راه آن است ويران كند. موج «پوروروكا» براي موج‌سواران اهميت خاصي داد از سال 1999 تاكنون هر ساله مسابقه قهرماني موج سواري در شهر «سائودومينيگو» انجام مي‌شود. ركورد موج‌سواري بر پوروروكا از آن يك موج‌سوار برزيلي به نام «پيكوروتا سالازار» است كه در سال 2003 در طول 5/12 كيلومتر مدت 37 دقيقه بر روي آب پوروروكا ماند.بزهاي درختي

 

فكر مي‌كنم تنها در مراكش مي‌توان بزها را روي درخت پيدا كرد. اين بزها به اين دليل از درخت بالا مي‌روند كه ميوه درخت خاصي به نام «آرگان» را خيلي دوست دارند. آرگان نوعي درخت شبيه به درخت زيتون است كه ميوه‌اي شبيه به زيتون نيز دارد. كشاورزان اين كشور پشت سر بزها به راه مي‌افتند و از درختي به درخت ديگر مي‌روند. اشتباه نكنيد آنها اين كار را به اين دليل انجام نمي‌دهند كه از بالا رفتن بزها حيرت زده مي‌شوند، بلكه ميوه آرگان داراي هسته‌اي است كه بزها نمي‌توانند آن را هضم كنند به همين دليل آن را از دهان بيرون مي‌اندازند و يا از بدن خود دفع مي‌كنند. سپس كشاورزان اين هسته‌ها را جمع مي‌كنند و با آسياب كردن روغن آن را مي‌گيرند. اين روغن در آشپزي و صنايع آرايشي استفاده فراوان دارد.
 

اسامي بسياري از درختان، گياهان و علف ها ريشه و تاريخچه جالبي دارند. اسامي بقيه هم از زبان هاي مختلف دنيا گرفته شده اند. حالا به سراغ گياهان و درختان و علف هائي مي رويم که اسامي جالب تري دارند. مثلاً درخت کاج (pine) اسم خود را از يک کلمه لاتين (pinus) گرفته است که معني نوک تيز را مي دهد. درخت اسپروس (صنوبر) در حقيت بايد «پروسيا» ناميده شود، چون يکي از گياهان بومي سرزمين پروس بود، که اين اسم تدريجاً به اسپروس تبديل شده است.
گل ماگنوليا به خاطر « پيرماگنول» فرانسوي که يکي از دانشمندان گياه شناس فرانسه بود، نامگذاري شده است. درخت « سايپرس» يا سرو براي اولين بار از جزيره سايپرس ( قبرس) در مديترانه آورده شده است.
«ويلو» يا درخت بيد که از يک کلمه قديمي انگلوساکسون (Wileg) آمده است.
در ماداگاسکار، يک نوع درخت است که به نام «تراولر» معروفست. يعني درخت مسافر! چون اين درخت داراي برگ هاي پهن بادبزني شکل است که آب باران را در خود نگاه مي دارد و هر وقت که مسافري از زير اين درخت عبور مي کند مي تواند با آبي که توي برگ هاي درخت جمع شده است رفع عطش کند!
در ميان درختاني که اسامي جالبي دارند، يک درخت هم هست به نام «درخت باربِر» ( که به فارسي معني سلماني مي دهد) و در مشرق مي رويد. اهالي بومي برگ هاي اين درخت را به صورتشان مي مالند تا ريششان بلند نشود.
گياه «مينت» يا نعناع، اسم خود را از کلمه (Menthe) گرفته است. اين کلمه نام زني در افسانه هاي قديمي بوده است که در اثر سحر و جادوي رقيب خود «پراسپرينا» به صورت گياهي در آمده است. گياه «تيم» يا آويشن اسم خود را از کلمه لاتين Thymus گرفته است، که معني قرباني مي دهد. رومي ها اين گياه را در محراب اماکن مقدسشان مي سوزانده اند. «دنوليون» نام خود را از زبان فرانسه گرفته که در اصل دان دوليون يعني دندان شير بوده است چون برگهاي اين گياه بي شباهت به دندان شير نيست.
«آوروت» گياهي است معروف که به وسيله سرخ پوستان شمال آمريکا به کار رفته به اين معني که عصاره آن را به زخم هاي ناشي از اصابت «تير» مي ماليده اند
تاريخچه مصور کنترل‌ از راه دور تلويزيون

در فيلم بسيار جالب کليک، آدام سندلر از دست کنترل‌هاي گوناگون وسايل الکترونيکي در خانه، عصبي مي‌شود و آرزو مي‌کند که اي کاش، همه اين وسايل را با يک کنترل، مديريت مي‌کرد. اما هيچگاه تصور نمي‌کرد که «مورتي» کنترل زندگي را به او مي‌دهد!

بند انگشتي, براي ديدن عکس به صورت کامل بر روي آن کليک نماييد

انجام پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

سفارش پایان نامه