انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

مشاور پایان نامه|پایان نامه کامپیوتر سخت افزار - کارت های هوشمند 100


چکیده
از حدود چهاردهه قبل، اولین کارت های هوشمند به بازار عرضه شدند و به دلیل کاربردهای گسترده آنها با سرعت فزاینده ای در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار گرفتند. یک کارت هوشمند عبارت است از جسم فیزیکی کارت که یک تراشه رایانه ای برروی آن نصب شده باشد. ظرفیت حافظه این کارت ها بین 1 الی 64 کیلو بایت قابل تغییر است. از طرفی، قابلیت ذخیره سازی و پردازش اطلاعات و نیز، قابلیت بالای مراقبت از اطلاعات ذخیره شده، کاربرد این کارت ها را به کلیه عرصه های زندگی انسان گسترش داده است. در این پروژه ضمن معرفی کارت-های هوشمند و اشاره ای به تاریخچه ظهور و رشد آنها، به فناوری انواع کارت های هوشمند پرداخته شده و پس از برشمردن مزایای استفاده از این کارت ها، به کاربردهای کارت در پنج حوزه مختلف، از جمله: حمل و نقل؛ گردشگری؛ فرهنگی – رفاهی؛ پرداخت های روزمره شهروندان و خدمات نیروی انسانی سازمان ها


مقدمه
درحال حاضر، بشر به اين حقيقت دست پيدا كرده است كه انتقال فيزيكي،زمان¬بر،هزينه زا ومحدودكننده است و براي آنكه بتواند اين مشكل را مرتفع كند، از ابزارهاي مختلف سودجسته است . اما وسيله اي كه بيش از وسايل ديگر، مورداستفاده قرارگرفته وتاكنون بسياري از مشكلات را حل كرده است و ازطرفي محدوديتهاي كمتري نيز دارد،انتقال اطلاعات ازطريق تكنولوژيهاي ارتباطي است .
اين انتقال ، علاوه بر آنكه باعث پيشبرد فعاليتها مي گردد، محدوديتهاي انتقال فيزيكي را نداشته و حتي در مواردي بهتر ازآن عمل مي كند. به عنوان مثال ، در انتقال فيزيكي ، امكان بروز اشتباه ، دوباره كاري و... به وفور مشاهده مي شود درحالي كه در انتقال اطلاعات ، اين موارد به حداقل مقدار خودمي رسند. انتقال اطلاعات نيازمند يك تكنولوژي است كه در جهان به عنوان تكنولوژي اطلاعات ( INFORMATION TECHNOLOGY ) شناخته مي شود .
تكنولوژي اطلاعات داراي اين ويژگي است كه مرز علم و دانش را برداشته و ازتجمع دانايي در يك فرد يا يك مجموعه جلوگيري مي كند .با اين تكنولوژي ، ارتباط كشورها و مردمان آن بيشتر و نزديكتر شده و جهان به سمت يك دهكده جهاني پيش مي رود. درنهايت باعث مي شود كه مكان ، معني فعلي خود را ازدست داده و محدوديتهاي مكاني ازبين برود .
از آنجايي كه اين تكنولوژي باعث مي شود كه تمامي حرفه ها به صورت جهاني بتوانند از آن بهره گيري كنند، لزوم آشنايي و استفاده از آن ، ثابت مي شود. به عنوان مثال ،توليدكنندگان براي تمامي مراحل خريد مواداوليه ، توليد زير قطعات ، مونتاژ قطعات وفروش محصولات خود نياز به بهره گيري مناسب از تكنولوژي اطلاعات دارند چرا كه چنانچه اين بهره گيري به صورت مناسب وجود نداشته باشد، باعث از دست رفتن فرصتهاي مختلف مي گردد .
روند تكنولوژي اطلاعاتي اين حقيقت را نشان مي دهد كه يا بايد با اين تكنولوژي آشنا شده و حداكثر استفاده را از آن كرد يا اينكه چشم و گوش را به روي آن بست و آن راناديده گرفت .
نگاهي گذرا به چگونگي پيشرفت كشورهاي توسعه يافته و روند پيشرفت آنها نشان مي دهد كه اين كشورها در اين تكنولوژي پيشقدم بوده و از آن به نحو مناسب استفاده مي كنند. درحالي كه ساير كشورها به نحو مناسب از اين تكنولوژي استفاده نمي كنند .
با استفاده از اين تكنولوژي ، پياده سازي سيستم هاي مختلف كه قبلا بدون دستيابي به چنين ابزاري ، مشكل به نظر مي رسيد، راحت تر و عملي تر شده است . به عنوان مثال ،شركتهاي مختلف براي انجام BENCHMARKING نياز به شناسايي رقبا و نقاط قوت وضعف آنها دارند كه به نظر مي رسد با جهاني شدن اين تكنولوژي ، اين شناسايي بسيارساده تر شده و به وسيله انتقال اطلاعات اين شركتها مي توانند به نحو مناسب عملياتBENCHMARKING را انجام داده و موقعيت خود را ارتقا بخشند. اين موضوع بويژه درايران حائزاهميت است ، چرا كه ايران در وضعيتي است كه اگر از فوايد اين تكنولوژي بهره نبرد قطعا از كشورهاي مختلف عقب خواهدافتاد .
بايستي توجه داشت كه براي دستيابي به اين اهداف ، استفاده از تكنولوژي اطلاعات لازم است ولي كافي نيست.

تاریخچه کارت های هوشمند
براساس گزارش های منتشر شده، اولین کارت هوشمند حاوی یک ریزپردازنده، در سال 1967 میلادی و توسط دو مهندس آلمانی ابداع شد. این اختراع منتشر نشد تا اینکه یک روزنامه نگار فرانسوی در سال 1974 م، اختراع کارت هوشمند را در فرانسه به ثبت رسانیده و خبر ظهور این فناوری را منتشر کرد.
با رشد فناوری ساخت و تولید، هزینه تولید یک کارت هوشمند به شدت کاهش یافت تا اینکه در سال 1984 م، با بهره گیری اداره های پست و مخابرات فرانسه ازکارت های تلفن، واقعه مهمی به ثبت رسید. از این تاریخ به بعد، انحصار کارت های هوشمند تنها به عنوان کارت های بانکی، شکسته شد و امروزه کاربردهای گسترده ای از این نوع کارت ها در جامعه مشاهده می گردد.
در سال 1987 م، استانداردی برای نقل و انتقال اطلاعات روی کارت ها به ثبت رسید (7816- iso ) و این استانداردسازی باعث شد تا امروزه کارت های تولید شده توسط سازنده های مختلف، به راحتی از طریق سیستم های مختلف کارت خوان به تبادل و جابجایی اطلاعات بپردازند .
1 - كارت هوشمند چيست ؟
كارتهاي هوشمند (SMART CARD) كارتهايي هستند كه از يك قسمت پلاستيكي تشكيل گرديده اند كه در داخل آنها يك چيپ ميكروپروسسور (MICROPROCESSORCHIP ) قرار دارد و اطلاعات لازم روي اين چيپها قرار مي گيرند. ميزان و تنوع اطلاعاتي كه در كارت ذخيره مي گردد، به توانايي چيپ داخل آن بستگي دارد .
انواع مختلف كارتهاي هوشمند كه امروزه استفاده مي شود، كارتهاي تماسي ، بدون تماسي و كارتهاي تركيبي هستند .
كارتهاي هوشمند تماسي بايستي در داخل يك كارت خوان قرار داده شوند. اين كارتها يك محل تماس روي صفحه دارند كه تماسهاي الكترونيكي را براي خواندن ونوشتن روي چيپ (زماني كه در داخل كارت خوان قرار دارد)، فراهم مي آورد. نمونه اين كارتها در زندگي روزمره بسيار به چشم مي خورد .
كارتهاي بدون تماس ، يك آنتن سيم پيچي درون خود دارا هستند كه همانند چيپ درداخل كارت ، گنجانده شده است . اين آنتن دروني اجازه انجام ارتباطات و ردوبدل كردن اطلاعات را فراهم مي آورد. براي چنين ارتباطي ، بايستي علاوه بر اينكه زمان ارتباطكاهش يابد، راحتي نيز افزايش پيدا كند. مزيتي كه اين كارت نسبت به حالت قبل دارد اين است كه نياز به كارت خوان ندارد اما بايد توجه داشت كه در اين مورد بايستي ارتباط اوليه توسط آنتن حتما برقرار گردد، درغير اين صورت نمي توان از كارت استفاده كرد .
كارتهاي تركيبي ، به عنوان هم كارتهاي تماسي و هم كارتهاي بدون تماس عمل مي كنند و در حقيقت داخل اين نوع كارتها هم چيپ الكترونيكي و هم آنتن وجود دارد وچنانچه كارت خوان وجود داشته باشد از كارت خوان مي توان استفاده كرد و چنانچه وجود نداشته باشد ، از آنتن كارت مي توان ارتباط را برقرار كرد.
شايد اين سوال پيش آيد كه چرا از كارتهاي هوشمند (كارتهاي حافظه دار) به جاي كارتهاي مغناطيسي استفاده مي شود ؟
پاسخ اين است كه ذخيره سازي اطلاعات در كارتهاي هوشمند هزار مرتبه بيشتر ازكارتهاي مغناطيسي است . مزيت ديگر اينكه اين كارتها از سرعت ذخيره سازي بالا ومكانيسم هاي ايمني قويتري برخوردارند.
2- كاربردهاي كارت هوشمند
با داشتن كارتهاي هوشمند ديگر نيازي به داشتن كارتهاي ديگر نيست . كاربرد كارتهاي هوشمند به تفصیل درمتن بدان اشاره گردیده است .
3- ويژگيهاي كارت هوشمند
-    صداقت (LOYALITY )
-    كنترل دسترسي
-    ميزان حافظه
-    امكان برنامه نويسي
4- تعداد كارتهاي هوشمند در جهان
در چندین سال قبل حدود805 ميليون كارت هوشمند در جهان انتشار يافته و تا سال2000 ، اين رقم به ميزان 2/8 ميليون رسید.

5- تفاوت كاربرد تكنولوژي اطلاعات با روش سنتي
درحال حاضر بيشتر اطلاعات به جاي انتقال فيزيكي ازطريق تكنولوژي اطلاعات منتقل مي گردند. اين امر باعث كاهش زمان ، هزينه و نگهداري امنيت اطلاعات مي شود.هم اكنون اكثر كشورها و از آن جمله ايران نياز به بهره گيري از تكنولوژي اطلاعات را كاملاحس كرده و درجهت تامين اين ابزارها قدم برمي دارند .
تفاوت تكنولوژي اطلاعات و روش سنتي در اين است كه با روش سنتي ، اغلب موارد اطلاعات به طور فيزيكي منتقل مي شوند . مثلا در تجارت ، ابتدا بازاريابي با حضوربازارياب و سپس فرستادن نمونه محصول و درنهايت فرستادن محصول درخواست شده انجام مي شود، درحالي كه با تجارت الكترونيكي بيشتر اطلاعات ردوبدل شده و فرايندفروش سريعتر و كم هزينه تر انجام مي شود . با اين روش مي توان خريداران و فروشندگان بهتري را در زمان كم شناسايي كرد .
اما در روش سنتي به جاي حمل كارتها، دفترچه ها و اطلاعات كاغذي ، كافي است ازيك كارت هوشمند كه تمامي اطلاعات لازم مربوط به فرد را داراست ، استفاده كرد .
با اين كارت مشكل گم شدن برخي مستندات ، فراموشي و اشتباه به حداقل مقدارمي رسد، در ثاني پردازش برخي از اطلاعات به راحتي ميسر است چرا كه اين كارتهابه صورت استاندارد تهيه خواهدشد و لذا اطلاعات دريافت شده توسط افراد/موسسات ديگر ( بر خلاف روش سنتي ) نياز به تفسير ندارد .
6- زمينه هاي جهاني گسترش كاربرد تكنولوژي اطلاعات در جهان آينده
از آنجايي كه درحال حاضر محدوديتهاي بين كشورها مانند واحد پولي ، مرزهاي كشوري و غيره هنوز به طور كامل حل نشده است و ازطرفي براي اينكه كارتهاي هوشمندهرچه بهتر و راحت تر مورداستفاده واقع شوند، نياز هست كه اين مشكلات حل گردد.چنانچه اين مشكلات حل شود، كاربرد كارتهاي هوشمند بهتر و مفيدتر است. مثلا افراد در مسافرتهاي خارجي ، نياز به حمل پول نداشته و فقط با استفاده از اعتباري كه در كشورمبدا در كارت هوشمند قرار داده اند مي توانند نيازهاي مالي خود را در آن كشور برطرف كنند .
7- موانع پيش رو براي پياده سازي كارتهاي هوشمند در ايران
درحال حاضر انواع مختلفي از كارتهاي هوشمند در ايران مورداستفاده قرار مي گيرند اما اين ايراد بر آنها وارد است كه اين كارتها ازنظر نوع ، شكل و كاربرد يكسان نيستند .
اما مشكلي كه در اين راستا احساس مي گردد، يكي مساله ارتباط واحد پول كشور مابا ساير كشورها است كه بايستي به نوعي حل شود. مساله ديگر، نياز داشتن به كارت خوانهاي يكسان در كل كشور است كه خود اين كارت خوان نيز بايد براساس استاندارد |6187OSIباشد. مشكل اساسي ديگر اين است كه در كشور بايد فرهنگ استفاده از كارت هوشمند جا بيفتد. بدين معني كه بايد به همه افراد جامعه ، آموزش داد كه براي ازبين بردن صفهاي مختلف در موسسات ، از اين كارت استفاده كنند. يعني با اين كاربايستي نحوه گردش كارها در موسسات و نقاط اشتراك آن با افراد كاملا مشخص و تعيين گردد
فصل اول
مشخصات کارت هوشمند
سرفصل ها:
    مشخصات فیزیکی کارت هوشمند
    انواع کارت هوشمند
    کارایی و سرعت تعامل
    استانداردهای کارت هوشمند

1.مشخصات فیزیکی کارت هوشمند:
ابعاد معمول 54 mm*85/6 mm مدتهاست که برای کارتهای هوشمند استفاده می شود.تقریبا تمام کارتها درر این فرمت تولید می شود .این فرمت ID-1 نام دارد و سایز آن در استاندارد  ISO 7810 آمده است .این استاندارد در سال 1985 بوجود آمد و در آن هیچ ایده ای از قرار دادن تراشه در کارت وجود ندارد .
بخاطر تنوع در ابعاد کارتهای در دسترس اغلب سخت است  که تعیین کرد یک کارت خاص  واقعا یک کارت  هوشمند ID-1 است. علاوه بر تراشه یکی از بهترین مشخصه های شناسایی , ضخامت کارت می باشد.اگر ضخامت یک کارت حدود 0/76mm باشد وکارت حاوی یک میکدو کنترلر باشد می توان آن کارت را با استفاده از استاندارد ISO یک کارت هوشمند در نظر گرفت.
مزیت فرمت ID-1  سادگی کاربرد عملی آن است.این فرمت آنن قدر بزرگ نیست که نتواند در یک کیف بقلی قرار گیردو آنقدر کوچک نیست که گم شود.بعلاوه انعطاف پذیری آن یک مشخصه مهم است . با این همه این فرمت برای تمام کاربردها مناسب نیست.برای کاربرد هایی که به قطعات کوچکتری نیاز داریم از فرمتهای دیگری تعریف می شود.  
 2) دسته بندی های کارت هوشمند:
کارتهای هوشمند را به دو شکل می توان دسته بندی نمود:دسته بندی بر اساس سطح تماسی ،دسته بندی براساس نوع تراشه.
2.1)دسته بندی بر اساس سطح تماسی :
كارت‌هاي هوشمند تماسي(Contact Smart Card):
براي استفاده از اين قبيل كارت‌ها، بايد اتصال فيزيكي بين كارت و دستگاه كارت‌خوان برقرار گردد. داده‌هاي موجود برروي كارت به صورت سريال به كارت‌خوان ارسال مي‌شود و پس از پردازش، اطلاعات جديد از طريق همان پورت به روي كارت منتقل مي‌شود. به عنوان نمونه، كارت‌هاي تلفن‌ عمومي جزو اين دسته محسوب مي‌شوند. مشكل اصلي اين قبيل كارت‌ها،‌ خراب شدن كنتاكت‌هاي فلزي (محل‌هاي تماس) بر اثر عوامل خارجي نظير ضربه و شرايط فيزيكي محيط است.در شکل زیر نمونه از این کارتها نشان داده شده:درشكل (4) قسمت‌هاي موجود در كنتاكت‌هاي فلزي اين نوع كارت نمايش داده شده است.
 

كارت‌هاي هوشمند غيرتماسي(Contactless Smart Card):
 در اين نوع كارت ‌هوشمند، ارتباط بين كارت و كارت‌خوان به‌صورت فيزيكي بر قرار نمي‌شود؛ بلكه از طريق ميدان‌هاي الكترومغناطيسي و يا امواج RF صورت مي‌گيرد. براي برقراي ارتباط،‌ آنتن مخصوصي بين تراشه‌هاي كارت قرار داده شده است كه در فاصله‌هاي كم، تا حدود 50 سانتيمتر، مي‌تواند ارتباط ايجاد كند. كاربرد اصلي اين قبيل كارت‌ها در مواردي است كه عمليات مورد نظر بايد سريع انجام گيرد، به عنوان نمونه مي‌توان به كارت‌هاي مترو اشاره كرد. مزيت اصلي اين قبيل كارت‌ها علاوه بر سهولت استفاده، عمر طولاني‌تر و ضريب ايمني بالاتر آن است؛ زيرا در اين نوع كارت، تراشه به همراه آنتن در ميان لايه‌هاي تشكيل‌دهندة كارت قرار مي‌گيرد. در شکل زیر نمونه از این کارتها نشان داده شده است.
 

كارت‌هاي هوشمند تركيبي(Dual-Interface Smart Card):
اين نوع كارت تركيبي از كارت‌هاي هوشمند تماسي و غيرتماسي است كه با هر دو نوع دستگاه‌هاي كارت‌خوان سازگار است. از اين نوع كارت‌ها براي ساخت كارت‌هاي چندمنظوره استفاده مي شود. .  
2.2.دسته بندی بر اساس نوع تراشه:
انواع تراشه های کارت هوشمند :
تراشه های موجود در کارت هوشمند انواع مختلفی دارند که به نوع فناوری   که از آن استفاده می کنند بستگی دارد و در نتیجه قابلیتهای متفاوتی دارند و هر چه فناوری ساخت ساده تر باشد انعطاف پذیری کارت کمتر خواهد بود. سه دسته عمده تراشه وجود دارد:
تراشه های دارای حافظه (Memory Chips) ,  مدارات مجتمع خاص منظوره
(application specific  integrated circuit) ,تراشه های دارای ریز پردازنده (microprocessor chips).
تراشه های دارای حافظه:
این نوع کارت شامل واحد های حاظه است و توسط یک سیستم امنیتی سخت افزاری محافظت می شودو ساده ترین نوع تراشه هستند که تنها حجم کمی داده را در خود ذخیره می کنند و قابلیت پردازش ندارند.در حافظه ROM این کارتها اطلاعات ایستا مانند نام یا شناسه و در حافظه EEPROMاطلاعاتی که در طول زمان تغییر می یابد ذخیره می گردد.از جمله کاربرد های این کارتها می توان به کارت تلفن همگانی ،سیستم کنترل و شناسایی اشاره کرد.
مدارهای مجتمع خاص منظوره:
این تراشه ها قابلیت نگاه داشتن داده و برخی عملیات پردازشی را دارند.این قابلیت پردازش این تراشه ها را در مقایسه با تراشه های دارای حافظه بسیار قدرتمند می سازد و علاوه بر امکان پردازش ساده،امکان رمزنگاری ایست ومحدودی را فراهم می سازند.این تراشه ها برای انجام کاری خاص برنامه ریزی شده اند و مانند تراشه های دارای حافظه  قابل برنامه ریزی شدن نیستند.
تراشه های دارای ریز پردازنده:
پیچیده ترین و قدرتمند ترین نوع در این سه رده ،تراشه های دارای ریز پردازنده (CPU+Memory)هستند و عملکرد این پردازنده ها شبیه کامپیوتر با سطحی پایین تر از انعطاف پذیری نرم افزاری هستندو قدرت پردازش اطلاعات و انجام محاسبات را داراند.این تراشه ها مانند دو نوع قبلی می توانند داده ها را در خود نگه دارند.نقش هر یک از واحدها ی حافظه در این نوع کارتها به این صورت است:
-MASK ROM :نگهداری سیستم عامل کارت هوشمند
-RAM :نگهداری موقت داده ها
-EEPROM :نگهداری داده های کاربردی و داده های مرتبط با آن
واحد واسطه (interface)این کارت ممکن است به یکی از صورتهای تماسی ،غیر تماسی و یا ترکیبی باشد که وظیفه برقراری  ارتباط با محیط خارج از کارت را بر عهده دارد.


3.افزایش کارایی و سرعت تعامل :
در شکل زیر رابطه کارایی کارتهای هوشمند با دو نوع دسته بندی آنها (سطح تماس و نوع تراشه آنها )مشاهده می شود .همانطور که مشاهده می شود،کارتهای تماسی کارایی کمتری نسبت به کارتهای غیر تماسی دارند و نیز کارایی آنها با تغییر تراشه از تراشه حافظه به ASIC و سپس به کارتهای دارای ریز پردازنده افزایش می یابد. .  
.  
4.استانداردهای کارت هوشمند:
شرط لازم برای گسترش جهانی کارتهای هوشمند در زندگی روزمره , مانند استفاده معمول آنها در شکل کارتهای تلفن ,کارتهی بیمه سلامتی وکارتهای بانکی ,ایجاد استانداردهای ملی و بین المللی می باشد.
دلایل اهمیت وجود استاندارد برای توسعه مصرف کارتهای هوشمند اینست که یک کارت هوشمند  در اصل جزی از یک سیستم پیچیده می باشد .لذا باید  رابطه بین کارت و و سایر بخشهای سیستم  دقیقا مشخص شوند و با هم سازگار شوند.البته می توان این کار را برای هر سیستم جداگانه انجام داد.اما با این کار برای هر سیستم یک کارت هوشمند خاص لازم خواهد شد.به منظور جلوگیری از این مشکل استانداردهای غیر وابسته به کاربرد بوجود آمده  که ساخت کارتهای چند کاربردی را امکان پذیر می سازد.


استانداردهای بین المللی کارت هوشمند:
ایجاد استانداردهای بین المللی برای کارت هوشمند در نتیجه تلاش ISO/IEC و CEN بوده است.دو کمیته تنکنیکی بر روی استانداردهای کارت هوشمند کار می کنند. اولین آنها ISO TC68/SC6 می باشد که استاندارد سازی کارتهایی است که برای انتقالات مالی بکار می رود.دومین گروه ISO/IEC
JTC1/SC17 می باشد که مسئولیت کاربردهای عمومی را بر عهده دارد.
ISO/7816(استاندارد کارتهای هوشمند تماسی):
اصلی ترین استاندارد کارتهای هوشمند تماسی سری ISO 7816 قسمت یک تا ده می باشد.این استاندارد از استانداردهای شناسایی کارت است و جزئیات فیزیکی ،الکتریکی،مکانیکی،و واسط های برنامه های کاربردی را بیان می کند.در زیر لیستی از استانداردهی کارتهای تماسی بیان شده است:
- IS 7816-1(1987) :مشخصات فیزیکی
-IS 7816-2(1998)ابعاد ومحل های اتصالات
-IS 7816-3(1989):سیگنالهای الکترونیکی و پروتکلهای انتقال
-IS 7816-4(1995):فرمانها و پاسخهای داخلی
¬-IS 7816-5(1994):سیستم ثبت نام برای شناسه های کاربردی
-   IS 7816-6(1995):عناصر داده برای مبادلات
-IS 7816-7(1998):فرمانهای Query Language کارت هوشمند
-DIS 7816-8:فرمانهای امنیتی داخلی
-CD 7816-9:فرمانهای تسهیلاتی داخلی
-ISO 7816-10(1999):هماهنگی کارتها
استانداردهای کارت هوشمند غیر تماسی:
دراوایل 1998 یک گروه کاری ISO/IEC کار آماده سازی یک استاندارد برای کارتهای بدون تماس را پذیرفتند.کار آنها تعریف یک استاندارد برای کارتهای بدون تماس بطوریکه با سایر استاندادهای موجود برای کارتهای شناسایی همساز باشد ،بود.یعنی یک کارت بدون تماس می تواند شامل سایر المانهای کارکردی مانند یک نوار مغناطیسی ،برجسته سازی یا سطوح تماسی باشد.این سبب شد که کارتهای بدون تماس در سیستمهای موجود که از سایر تکنولوژی ها استفاده می کنند بکار رود.روشهای تکنیکی ممکن برای انتقال بدون تماس داده و انرژی به فاصله مطلوب بین کارت وترمینال  در طول نوشتن و خواندن بستگی دارد لذا نمی توان یک استاندارد با یک روش تکنیکی همساز با تمام نیازها ایجاد کرد.در حال حاضر روشهایی برای سه استاندارد که سه رنج مختلف را توصیف می کند به صورت گرفته است که عبارتند از :
-ISO/IEC 10356 :برای   کارتهای کوپلاژ نزدیک
-ISO/IEC 14433 :برای کارتهای مجتمع نزدیک
-ISO/IEC 15693 :برای کارتهای مدار مجتمع hand free

چكيده پايان نامه

انجام پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

سفارش پایان نامه