انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

انجام پایان نامه ارشد|پایان نامه كارشناسی مهندسی كنترل هوائی (اطلاعات عملیات (پژوهش در مورد نقش زیر دریائی های ایران در امنیت خلیخ فارس و دریای عمان


فصل اول : طرح تحقيق


بخش اول: عنوان
پژوهش در مورد نقش زير دريائي هاي ايران در امنيت خليج فارس و درياي عمان

 
بخش دوم: مقدمه
امروزه در جهان گشاده و پهناوري زندگي مي كنيم .انديشه توانا و پيدايشگر بشري اعماق درياها و آسمانها را تسخير كرده و به بسياري از مشكلات اسرار افرينش پي برده است. انسان خاكي توانسته است مقدار زيادي از مباني علوم را تغيير داده و فرضيه هائي را كه ساليان دراز اساس كار دانشمندان بوده از عصري به عصر ديگر متحول سازد واقعيت اين است كه جهان دائماً در حال تغيير و تحول بوده و آرزوهاي ديرينه بشري يكي پس از ديگري تحقق يافته، به نحوي كه بشر ديروز امال و آروزهاي بر باد رفته خود را بواسطه نبوغ بشري توانسته به آنچه كه طبيعت بطور وضوح او را از داشتن آن محروم نموده است دست يابد. امروز پرواز حتي بصورت سفر در فضا انجام مي‎شود و قدرت محركه اتمي او را قادر نموده كه تقريبا بدون وابستگي به اكسيژن اتمسفر به زندگي در زير آب بپردازد.
لذا به جهت اهميت ويژه دريا در ابعاد مختلف نظامي - سياسي- اقتصادي- فرهنگي براي كشور جمهوري اسلامي ايران نيروهاي دريائي ارتش و سپاه بايد از انعطاف پذيري ويژه اي برخوردار باشند و همواره بايد آينده نگر بود كه آينده با چه سرعتي تغيير مي كند، تا بتواند امادگيهاي لازم براي پاسخ گويي قاطع به تهديدات جواب داد.
با توجه به تغييرات بعمل آمده در توان رزمي كشورهاي ساحلي خليج فارس، نيروهاي دريايي ارتش و سپاه بايد قادر باشند كه از تماميت ارضي كشور در ابهاي جنوبي دفاع نمايد.
لذا بر اساس اين تفكر و اهداف متعالي انقلاب اسلامي و سابقه چند ساله در فعاليتهاي دريايي و تجارب بدست آمده در جنگ تحميلي (دريايي) و آگاهي از تجهيزات موجود يگانها و لمس مشكلات يگانها و همچنين علاقه مندي پژوهشگر، به موضوع اعلام شده از طرف دانشكده كنترل و فرماندهي، در مورد نقش زير دريائي هاي ايران و خليج فارس و درياي عمان، در حد توان هر چند ناچيز و ناقص جهت اهداف مورد نظر اقدام شود.
 
فصل اول

بخش سوم:
بيان مسئله:
آيا زير دريائي هاي ايران باعث بوجود آمدن امنيت در منطقه مي‎شود

بخش چهارم:
اهميت مسئله:
 يكي از مسائل مهمي كه براي كشور ما در حوزه خليج فارس اهميت دارد تأمين امنيت منطقه مي‎باشد. خصوصا اينكه آن منطقه از نظر استراتژيك در جهان حائز اهميت باشد خليج فارس با دارا بودن   ذخاير نفتي دنيا كه عامل بحركت در آوردن اقتصاد كشورهاي صنعتي غرب مي باشد و داشتن نقطه استراتژيكي تنگه هرمز كه گلوگاه اين شريان حياتي با ساير نقاط جهان مي باشد حائز كمال اهميت مي‎باشد.
براي جمهوري اسلامي ايران كه بيشترين خط ساحل را در شمال خليج فارس و درياي عمان دارا مي‎باشد و همچنين تمامي صادرات نفتي خود را از طريق پايانه هاي نفتي در اين منطقه انجام مي‎دهد و علاوه بر آن اغلب واردات خود را از طريق بنادر در جنوبي انجام مي‎دهد ثبات و امنيت اين منطقه داراي كمال اهميت مي‎باشد.
متاسفانه تجارب حاصله در طول جنگ تحميلي حاكي از آن بود كه ايادي نظامهاي استكباري از هيچگونه تلاش در جهت تهديد اين منافع و نا امن كردن منطقه در جهت تضعيف جمهوري اسلامي ايران فروگذار نكردند. جهت مقابله با تجاوزات دشمن علاوه بر بكارگيري تجهيزات موجود در نيروي دريايي كشور اعم از ارتش  وسپاه و نبودن يك عامل كنترل كننده مطمئن جهت كشتيراني و بر حذر داشتن تردد كشتيهاي دشمن همواره حس مي گردد كه يگانهاي زير سطحي بصورت مكمل و همراه با يگانهاي سطحي كشور توانسته در منطقه خليج فارس و درياي عمان اين سيادت دريايي را انجام دهد.

 
فصل دوم: ادبيات تحقيق

بخش اول: وضعيت ژئوپولتيك خليج فارس و درياي عمان    
بخش دوم: اهميت تنگه هرمز     
بخش سوم: مسئله جزاير ابوموسي- تنب بزرگ و تنب كوچك    
بخش چهارم: تاريخچه سخت زيردريائي    
بخش پنجم: كاربرد زيردريائي در جنگ اول و دوم جهاني     
بخش ششم: مشخصات فني زيردريائي    
بخش هفتم: انواع زير دريايي و مقدورات آن    
بخش هشتم: اهميت زير دريائي    
بخش نهم: ماموريت نيروي دريائي ارتش و سپاه
بخش دهم: مشخصات ونوع زيردريائي هاي ايران


بخش اول: وضعيت ژئوپولتيك خليج فارس و درياي عمان
منطقه خليج فارس در 24 و 30 درجه عرض شمالي و 48 و 57 درجه طول شرقي (نسبت به نصف النهار گرينويچ) واقع شده است و از شمال شرقي به سواحل جمهوري اسلامي ايران و از مشرق به درياي عمان و از جنوب و مغرب به شبه جزيره عربستان محدود مي گردد.
ساير مشخصات منطقه خليج فارس بشرح زير مي‎باشد:
1.    طول 800-850 كيلومتر، از دهانه اروند رود، دهانه و رودي تنگه هرمز.
2.    بيشترين عرض 350-375 كيلومتر در قسمت مياني خليج فارس
3.    كمترين عرض حدود 50 كيلومتر در قسمت تنگه هرمز
4.    مساحت حدود 240.000 كيلومتر مربع
5.    طول سواحل عربي حدود 1740 كيلومتر
6.    طول سواحل ايراني حدود 1260 كيلومتر از ساحل رودخانه اروند رود تا مرز پاكستان بندر گواتر.
7.    مجموع طول سواحل حدود 3000 كيلومتر
8.    حجم آب خليج فارس 1012 * 13 مترمكعب يا 1300 ميليارد متر مكعب
9.    عميق ترين نقطه خليج فارس 93 متر(در حدود 15 كيلومتري جزيره تنب بزرگ)
10.    مناطق عميق در اطراف جزاير ابوموسي - تنب بزرگ- لاوان- فارسي
11.    عمق قسمتهاي شرقي 50-80 كيلومتر
12.    عمق قسمتهاي غربي 10-30 كيلومتر
13.    جهت جريان آب از شمال به جنوب شرقي مي‎باشد.
14.    ارتفاع امواج حداكثر 3 متر مي‎باشد.
15.    تعداد جزاير : حدود 130 جزيره.
16.    بزرگترين جزيره : قشم (ايراني در شمال منطقه)
17.    بزرگرتين جزيره جنوبي: بوبيان(كويتي) و بحرني.
18.    كشورهاي همجوار خليج فارس: ايران- عراق- كويت- عربستان- بحرين- قطر- امارات و عمان
19.    كشور داراي بيشترين ساحل: ايران
20.    كشور داراي كمترين ساحل: عراق
كرانه هاي شمالي و شرقي خليج فارس همه كوهستاني است و از چندين رشته كوههاي متوالي كه با يكديگر موازي هستند تشكيل يافته و هر چه دور مي‎شود ارتفاع آنها بيشتر ميگردد و اين رشته جبال بوسيله دره هايي از هم جدا و دشت هايي ميان آنها ايجاد مي گردد كه داراي هواي گرم و سوزان است.
سواحل جنوبي و غربي آن به استثناي قسمت شمالي عمان بسيار پست بوده و در بعضي تخته سنگهاي زيرابي موجود است. در قسمت بالاي خليج يعني مصب رودهاي  بهمن شير و شط العرب پست و رسوبي است. عمق خليج درهر ساحل آن مرتفع باشد بيشتر و هر جا پست باشد كمتر است.
كرانه هاي شمالي خليج فارس: اوضاع جغرافيايي كرانه هاي شمالي خليج فارس از مصب شط العرب تا خليج چاه بهار از اين قرار است:
•    در راس خليج فارس دلتاهاي شط العرب - بهمن شير- رود هنديان قرار گرفته است. در دهانه شط تا راس القران سواحل تماما باتلاقي است و در مجاور آن به استثناي دهانه بهمن شير و شط العرب آبادي وجود ندارد و حوزه هاي متعددي كه مهمترين آنها خود موسي است ديده مي‎شود.
بندر امام خميني به فاصله 92 كيلومتري دهانه خور موسي و بندر ماهشهر در 18 كيلومتري جنوب شرقي بندر امام خميني قرار دارد.
•    از راس القران، راس الطلنب خط ساحلي تشكيل خليج پهناوري را مي‎دهد. طول كرانه بين اين دو راس 50 كيلومتر وبسيار پست مي‎باشد.
•    ازراس الطنب خط ساحلي تا 20 كيلومتري شمال غربي بوشهر كشيده مي‎شود. سواحل اين قسمت پست و ارتفاعات دور از ساحل واقع شده است.
•    بنادر مهم بين قسمت عبارت است از بندر ديلم، گناوه، ريك، بوشهر
•    سواحل دشتي:
از جنوب شبه جزيره بوشهر يك رشته كوه در امتداد ساحل كشيده شده بتدريج پست و شني مي‎شود. در نزديك اين كرانه ها بواسطه باتلاقي بودن زمين و خورهاي مختلف آبادي مهمي وجود ندارد و آباديهاي كوچك محلي آمد و شد قايقهاي محلي است.

انجام پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

سفارش پایان نامه