انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

انجام پایان نامه بانک تجارت

انجام پایان نامه|بانک تجارت

  تاریخچه :
انک جدید شرق ( که مرکزش در لندن بود ) اولین بانک به شیوه امروزی بود که در سال 1266 شمسی در شمال شرق میدان امام خمینی ( توپخانه ) و در محل فعلی بانک تجارت فعالیت خود را آغاز کرد. اگرچه فعالیت این بانک بیش از یکسال طول نکشید و بانک شاهی جایگزین آن شد ولی این حرکت پایه ی بانکداری نوین را در ایران بنا نهاد.
تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ، از 36 بانک فعال در کشور 8 بانک دارای مالکیت دولتی ، 16 بانک دارای مالکیت خصوصی صد در صد ایرانی و 12 بانک دارای مالکیت مختلط ایرانی و خارجی بودند.
     پس از پیروزی انقلاب  اسلامی در تاریخ هفدهم خردادماه 1358 ،شورای انقلاب به منظور حفظ سرمایه های ملی،به کار انداختن چرخهای تولیدی کشور و تضمین سپرده ها و پس انداز مردم در بانکها " بانکهای کشور را ملی اعلام کرد و سپس به جهت کنترل و نظارت دقیق تر بر سیستم بانکی و اجرای صحیح سیاستهای پولی و اعتباری،برخی از بانکها در یکدیگر ادغام گردیدند.
     بانک تجارت به موجب لایحه قانونی اداره امور بانکها مصوب مهرماه1358 از ادغام یازده بانک خصوصی داخلی و مشترک داخلی – خارجی با سرمایه ای بالغ بر 39 میلیارد ریال در تاریخ 29 آذرماه سال 1358 تاسیس و سپس در سال 1360 بانک ایران و روس نیز به آن ملحق گردید.
بانک تجارت از بدو تاسیس با استفاده از دو مزیت نسبی " نیروی انسانی متخصص" و "روشهای پیشرفته بانکی" که حاصل تجربیات بانکهای تشکیل دهنده بود، امکان انتخاب و استفاده  از بهترین سیستمها و شیوه ها را داشته است.بکارگیری و استفاده از برخی سیستمهای نرم افزاری و سخت افزاری که بعضا تاکنون نیز ادامه دارد( مانند SGB)،دارا بودن ارتباطات بین المللی قوی به واسطه داشتن شبکه وسیع کارگزاری و زیر ساختهای غنی در زمینه بانکداری بین الملل(اولین بانک کشور در زمینه بکارگیری SWIFT) برتری این بانک را طی سالیان متوالی از لحاظ حجم عملیات بانکی داخلی و بین المللی حفظ نموده است.
     در حال حاضر بانک تجارت بابیش از 26 سال فعالیت بانکی و سرمایه ای بیش از10 هزار میلیارد ریال ، با دارا بودن شبکه وسیع وپیشرفته شعب که شامل 2009 شعبه در داخل و خارج کشور و ارتباط با صدها کارگزار خارجی است، در زمره یکی از موسسات مالی بزرگ کشور بوده و مورد اعتماد بانکهای معتبر بین المللی می باشد.

راهنمای استفاده از تسهيلات قرض الحسنه
تعريف موارد اعطاء و ضوابط کلی
شرايط واحدهای توليدی و تعاونی
شرايط متقاضی استفاده از قرض الحسنه امور شخصي
ضوابط اعطای قرض الحسنه ازدواج
ضوابط اعطاي قرض الحسنه درمان بيماری
ضوابط اعطاي قرض الحسنه تامين مسکن
ضوابط اعطای قرض الحسنه در ساير موارد
مراحل اعطای تسهيلات


تعريف
قرض الحسنه عقدی است که به موجب آن بانک (قرض دهنده) مبلغ معيني را طبق ضوابط مقرر به اشخاص اعم از حقيقي و حقوقي (قرض گيرنده), به قرض واگذار نمايد.
موارد اعطاء
الف) به واحدهای توليدی متعلق به اشخاص حقيقي و حقوقي به منظور افزايش توليد يا در جهت حفظ و نگهداری نيروهای ماهر و متخصص خود و به شرکت های تعاونی برای ايجاد بازار کار.
ب)به کارگاهها و واحدهای توليدی متعلق به اشخاص حقيقي يا حقوقی به منظور کمک به امر افزايش توليد در موارد زير:
1- جلوگيري از توقف و يا راه اندازی کارگاهها و يا واحدهای توليدی موجود يا راکد.
2- توسعه و يا ايجاد کارگاهها و واحدهای توليدي در شهرهای کوچک و روستاها.
3- در مواردی که تامين نياز کارگاهها يااحدهای توليدي از طريق ساير تسهيلات امکان پذير نباشد.
4- ايجاد تسهيلات برای واحدهای توليدي که در بخش کشاورزي به فعاليت اشتغال دارند و به علت بروز عوامل نامساعد طبيعي نظير سيل, زلزله, يخبندان, گرما, آفات نباتی و ساير موارد اضطراری مشابه دچار ضرر و زيان شده باشند.
ج) رفع نيازهای ضروری اشخاص حقيقي:
1- هزينه های ازدواج
2- درمان بيماری
3- تامين مسکن
4- ساير موارد(کمک هزينه تحصيلي, حاجتمندانی که در جريان سفر مقام معظم رهبری به استانهای کشور عرض حاجت داشته اند و ماده 56 قانون برنامه سوم توسعه و ...)
ضوابط کلی
سقف تسهيلات: در حال حاضر حداکثر ميزان تسهيلات اعطايي به شرکت های تعاونی و واحدهای توليدي, مبلغ 5000000 ريال و سقف فردی در مورد اشخاص حقيقي (جهت رفع نيازهای شخصي), مبلغ 2000000 ريال می باشد(بجز بند او4).
مدت و نحوة باز پرداخت: حداکثر مدت بازپرداخت در مورد تعاونی ها و کارگاههای توليدی 5سال و وصول مبلغ قرض الحسنه, می تواند با اقساط متوالی يا دفعتاً واحده باشد مشروط بر اينکه ازيک سال تجاوز نکند و در ساير موارد (نيازهای شخصي), 3سال و با اقساط مساوی ماهانه می باشد.
کارمزد: در حال حاضر نرخ کارمزد 4% در سال است که نسبت به مانده و مدت محاسبه و به همراه قسط شهريور ماه هر سال دريافت می گردد.
شرايط واحدهای توليدی و تعاونی:
- متقاضي تسهيلات بايد حدوداً در حوزه فعاليت شعبه دارای فعاليت شغلی باشد.
- متقاضي تسهيلات نبايد به هيچيک از بانکها و شعب ديگر بانک تجارت بدهي قرض الحسنه داشته باشد.
- متقاضي تسهيلات بايد وثايق کافی و مورد قبول بانک را ارائه دهد.
- متقاضي تسهيلات بايد قادر به پرداخت اقساط باشد.
- متقاضي تسهيلات بايد مدارک مربوط به شغل, هويت و مجوزهای لازم را دارا باشد.
- اعطای تسهيلات از طريق افتتاح حساب نزد بانک عملی می گردد.
شرايط متقاضي استفاده از تسهيلات قرض الحسنه برای امور شخصي
- اهليت قانونی داشته باشد.
- محل کار يا محل سکونت او در حوزه فعاليت شعبه باشد.
- به هيچيک از شعب بانک تجارت و يا ساير بانکها بابت قرض الحسنه امور شخصي بدهی نداشته باشد.
- توانايي توثيق وثيقه (سفته عندالمطالبه با تضمين شخص ثالث يا وثايق ديگر مورد قبول بانک) و معرفی ضامن مورد قبول بانک را داشته باشد.
- توانايي بازپرداخت اقساط را داشته باشد.
- از کارکنان شاغل بانکها نباشد.
- کارگرانع کارکنان دولت, افراد تحت پوشش کميته امداد امام خميني و ايثارگران با ارائه معرفی نامه از نهادها و سازمانهاي ذيربط در اولويت می باشند.
ضوابط اعطای تسهيلات قرض الحسنه ازدواج :
- مبلغ قابل پرداخت برای تامين هزينه های ازدواج و تهيه جهزيه برای هر يک از زوجين مبلغ 10000000ريال می باشد.
- حداکثر تا مدت يک سال پس از تاريخ عقد به تقاضاي متقاضي از طرف بانک ترتيب اثر داده خواهد شد.
-تقاضا کننده تسهيلات تأمين هزينه های ازدواج, شخصي داماد يا عروس يا ولی قهري يا قانونی يا قيم قانونی وي باشد.
- ارائه عقدنامه ازدواج(اقرارنامه ازدواج يا هر مدرک مشابه که در ساير اديان رسمی توسط مراکز ديني اقليتهای مذهبی مورد تأييد قرار بگيرد) و شناسنامه ها و فتوکپي آنها
- از متقاضي تسهيلات, تعهدنامه ای مبنی بر عدم استفاده از تسهيلات قرض الحسنه ازدواج و جهزيه ساير بانکهاا اخذ می گردد.
ضوابط اعطای قرض الحسنه درمان بيماری:
- ارائه اصل مدارک مربوط به هزينه هاي درمانی که از طرف مراکز درماني يا پزشک معالج صادر گرديده و حداکثر بيش از شش ماه از تاريخ صدور آن نگذشته باشد(برای بيماران کليوي يک سال) و فتوکپي آنها.
- پرداخت قرض الحسنه برای جراحی های زيبايي ممنوع است.
- متقاضي تسهيلات قرض الحسنه کي تواند برای درمان بيماری و يا جراحی بستگان درجه اول و درجه دوم تحت تکلف خود درخواست قرض الحسنه نمايد.
مدارک لازم وام ازدواج: سفته 1200000تومانی برای هر زوج – ضامن معتبر(کارمند با نامه کسر از حقوق, مشتری اعتباری باشد) – فتوکپی شناسنامه زوجين صفحه اول و دوم – فتوکپی سند ازدواج 1و 2و 3و 4و 5و 14 – افتتاح حساب – نامه صندوق مهر رضا به منظور معرفی به بانکها
تسهيلات قرض الحسنه ازدواج مبلغ شش ميليون ريال از محل منابع بانک و چهار ميليون ريال از منابع صندوق بازپرداخت در 36ماه مساوی و متوالی ماهانه در مقابل اخذ 4% کارکرد در سال است. مبلغ هر قسط 278000 ريال.
ضوابط اعطاي قرض الحسنه تأمين مسکن:
- چون متقاضيان تأمين مسکن عمدتاً افرادی هستند مه بابت تأمين وديعه يا پيش پرداخت اجاره, درخواست استفاده از تسهيلات مذکور را مي نمايند, در اين صورت با دريافت مدارک مثبته(اجاره نامه رسمي يا عادي) اعطاي تسهيلات امکان پذير مي باشد.
- مبلغ قابل پرداخت 2000000 ريال می باشد.
- متقاضي بايد کتباً تعهد نمايد که از تسهيلات ساير بانکها استفاده نخواهد کرد.
- اين نوع قرض الحسنه در مقابل تضمين شخص ثالث قابل اعطاء می باشد.
ضوابط اعطای قرض الحسنه در ساير موارد:
متقاضيانيکه حائز شرايط استفاده از تسهيلات قرض الحسنه برای امور شخصي می باشند, می توانند با رعايت ضوابط و مقررات اختصاصي در هر مورد نسبت به اخذ تسهيلات مربوطه اقدام نمايند.
مراحل اعطاي تسهيلات:
پس از اينکه درخواست متقاضي به بانک واصل گرديد اعطای تسهيلات طی مراحل زير انجام می پذيرد:
- مشتری به شعبه مراجعه نموده و در مورد دريافت قرض الحسنه امور شخصي و يا جهت واحدهای توليدي, فرمهای مربوط را تکميل و به همراه مدارک لازم به شعبه تسليم می نمايد.
-در صورت موافقت با تقاضاي مشتري, شعبه قرارداد مربوط را تنظيم نموده و پس از دريافت سفته معتبر از متقاضي, يک نسخه از قرارداد به همراه درفترچه بازپرداخت اقساط به مشتری تحويل می گردد.
لازم به توضيح است که ديرپرداخت اقساط تا 10 روز اول مشمول جريمه تاخير نخواهد شد و در صورت تاخير بيش از 10 روز, جريمه پرداختی از اولين روز سررسيد, محاسبه و اخذ خواهد گرديد.
راهنمای استفاده از تسهيلات جعاله
تعريف
جعاله تعمير مسکن:
شرايط متقاضي
شرايط جعاله
مدت بازپرداخت تسهيلات
مراحل اعطاي تسهيلات

تعريف:
جعاله عبارت است از انجام عملی معين در مقابل اجرتی معلوم(جعل) طبق قرارداد و يا التزام شخص(جاعل يا کارفرما) به ادای مبلغ يا اجرت معلوم(جعل) در مقابل انجام عملی معين, طبق قرارداد. طرفی که عمل را انجام می دهد عامل يا پيمانکار و طرفی که کار را ارجاع می کند جاعل يا کارفرما می نامند.

جعاله تعمير مسکن
هر شخص حقيقي (دارای شرايط زير) می تواند برای انجام تعميرات و بازسازی ملک مسکونی خود از تسهيلات بانک تجارت در قالب عقد جعاله استفاده نمايد. جعاله دريافتی بانک شامل منابع مصرف شده و سود مورد انتظار بانک می باشد و نرخ سود مورد انتظار, معادل حداقل نرخ سود بخش بازرگانی داخلی و خدمات می باشد.

شرايط متقاضي:
1-دارای اهليت های قانونی به شرح زير باشد:
1-1- عاقل, بالغ و رشيد باشد.
2-1- دارای برگ پايان خدمت و يا معافيت از خدمت نظام باشد(ارائه برگ پايان خدمت الزامی نميباشد).
    3-1- ممنوعيتي در تصرف ملک خود نداشته باشد.
    4-1- قصد و رضای انجام جعاله را داشته باشد.
2- مالک ملک معرفی شده و يا داراي وکالتنامه بانکی يا رسمی از مالک باشد.
3- قدرت پرداخت اقساط تسهيلات را داشته باشد.
4- هيچگونه بدهی بابت تسهيلات جعاله(تعمير مسکن) به بانکهای کشور نداشته باشد.
5- از کارکنان شاغل در بانک ها نباشد.
6- ضامن داشته باشد. در ضمن ضامن يا ضامنين نمی توانند از کارکنان شاغل در بانک تجارت باشند.

شرايط جعاله:
1- سقف اعطای تسهيلات برای هر واحد مبلغ 14 ميليون ريال می باشد که با توجه به نوع تعميرات مورد لزوم, توسط بانک تعيين خواهد شد.
2-تضمين يا وثيقه, جهت حسن انجام تعهدات متقاضي با توجه به ضوابط بانک از مشتری اخذ می گردد.

مدت باز پرداخت تسهيلات:
1- مدت زمان بازپرداخت تسهيلات, متناسب با مبلغ تسهيلات اعطايي و طبق ضوابط بانک تعيين می گردد.
2-مدت انجام عمليات جعاله, حداکثر 6 ماه بوده که در اين صورت مدت زمان بازپرداخت تعيين شده توسط بانک, در برگيرنده مدت انجام عمليات نيز خواهد بود.

مراحل اعطاي تسهيلات:
پس از اينکه درخواست متقاضي به بانک واصل گرديد اعطاي تسهيلات طی مراحل زير انجام می پذيرد:
1- متقاضي به شعبه مراجعه نموده و درخواست خود را در فرم مربوط منعکس و همراه مدارک زير به شعبه تسليم می نمايد:
- فتوکپی شناسنامه و برگ پايان خدمت(ارائه برگ پايان خدمت الزامی نمی باشد) يا معافيت نظام وظيفه(در مورد مشمولين خدمت نظام وظيفه)
- فتوکپی سند مالکيت
- در صورت درخئاست بانک فتوکپی گواهی پايان کار ساختمانی و مجوز تعمير و بازسازی مربوط از شهرداری
- در صورتيکه اعطای تسهيلات در مقابل سفته به ضمانت شخص ثالث باشد فتوکپی شناسنامه و گواهی حقوق ضامن يا ضامنين, به همراه فيش حقوقي و يا فتوکپي جواز کسب.
2- چنانچه با اعطای تسهيلات موافقت گردد, شعبه نسبت به دريافت وثايق و انعقاد قرارداد جعاله با متقاضي در مقابل سفته تضامنی يا در مقابل وثيقه غيرمنقول اقدام می نمايد.
3- پرداخت تسهيلات تا سقف 14 ميليون ريال بصورت تک مرحله ای بلامانع است.
4- در صورت عدم موافقت بانک جهت اعطای تک مرحله ای, تسهيلات متناسب با پيشرفت کار و طی مراحل زير پرداخت می گردد:
- پرداخت تا سقف 2000000 ريال در يک مرحله
- پرداخت از 2000001 ريال تا 5000000 ريال در دو مرحله
- پرداخت 5000001 ريال به بالا در سه مرحله
5-در اعطای تسهيلات مرحله ای, در پايان عمليات جعاله, سود مربوط به دوران انجام عمليات, بصورت روزشمار برای هريک از مراحل پرداخت تسهيلات به طور جداگانه توسط شعبه محاسبه و نقداً از مشتری اخذ خواد شد.
راهنمای استفاده از تسهيلات فروش اقساطی
تعريف
1- فروش اقساطی مواد اوليه, لوازم يدکی و ابزار کار:
شرايط واحدهای توليدي جهت استفاده از تسهيلات
مراحل اعطای تسهيلات
2- فروش اقساطی مسکن:
تعهدات خريدار سهم الشرکه
3-فروش اقساطی وسايل توليد, ماشين آلات و تاسيسات:
موارد اعطای تسهيلات
تعريف:
فروش اقساطی عبارت است از واگذاری عين به بهای معلوم به غير به ترتيبي که تمام يا قسمتی از بهای مزبور به اقساط مساوی و يا غير مساوی در سررسيد يا سررسيدهای معين دريافت گردد.انجام پایان نامه حسابداری

 

 

 

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

 

سفارش پایان نامه